Oh, ik ben weer even onzeker hoor... Sifra drinkt nog zo'n 10 voedingen op een dag en overdag ook echt best vaak. 's Nachts vaak om de 3-4-5 uur. Overdag meestal om de 2 uur, maar soms ook om de 1,5 uur... Ik merk dat ik het erg lastig vind om me daar aan over te geven, ben steeds op de klok aan het kijken. Het is natuurlijk ook een onderwerp wat bij visite steeds aan bod komt, dus ik heb soms het idee dat ik me steeds moet verdedigen tegen de buitenwereld. Daarbij gaat ze nu steeds meer spugen nu ik sinds een paar dagen weer koemelk eet/drink, net als haar zus op deze leeftijd, dus ik ga maar weer koemelkvrij eten en kijken of het beter gaat. Poeh, tis niet altijd even gemakkelijk in het begin!
wat balen zeg . en dat verdedigen tegen de buiten wereld ken ik , heel iritant hier ook schoonmoeder en schoonzus die steeds zeggen stop er toch mee !!!! al maanden lang en hoelang ga je ermee door ??? pppffff zou alleen pom te stangen al doorgaan tot ie 1 is hahaha.en vandaag of morgen schiet ik uit mn slof ze moeten zich met hun eigen zaken bemoeien !!!!! je moet doen waar je je goed bij voeld en soms is bv lastig , heb vaak gedacht ik schij er mee uit maar tis toch een beetje een verslaving vind ik
Voor een kindje van 1,5 maand oud echt niet gek! Je doet het gewoon prima! Als je last hebt van meningen van visite, probeer het onderwerp dan te mijden, of zeg gewoon dat het goed gaat dan houden ze er vaak al snel over op is mijn ervaring. Wat vervelend dat ze zoveel moet spugen. Hoop dat het dieet jou en je dochter helpt!
Hier ook best een tijd om de twee uur gevoed; mijn dochter was er tevreden mee, groeide goed, dus tja, dan voed ik wel om de twee uur als ze dat wil. Wat anderen daarvan zeggen, doet me niet zoveel. Mijn schoonvader vond ook dat ik maar moest stoppen, want dan hoefde ze minder vaak te drinken en zou ze 's nachts doorslapen. Tja, ik heb gewoon zitten lachen Ik geef bv op verzoek en stop daar mee wanneer ik dat wil, klaar
Het wordt echt wel een keer minder. En als ze goed groeit, lekker doorgaan! En je niks aantrekken van anderen. En doorslapen doet mijn jongetje heel goed op bv. Vannacht van 8 tot half 6!
He meid, wat lastig joh. Maar ze is nog zooo klein!! Veel voedingen zijn juist goed voor haar: regelmatig nieuwe suikers in haar bloed om haar hersentjes goed te laten groeien, etc. Probeer je eraan over te geven, en wees juist trots: jij doet het beste voor je kleintje! Lastig van de koemelk, maar idd, als het helpt om dat te mijden maar even doen en over een paar maandjes weer voorzichtig opbouwen.
Hier een kindje dat veel zuigbehoefte heeft en ook bij moeheid hongersignalen vertoont. Als ik iedere keer zou voeden dan zou ik ook op 12 voedingen per dag zitten waar hij eigenlijk alleen maar meer last van zou hebben (verborgen reflux). Inmiddels ben ik erachter wanneer hij echt trek heeft en wanneer hij moe is. Maar als je meisje gewoon iedere keer duidelijk trek heeft en ook iedere keer goed drinkt, dan is dit gewoon haar behoefte ...
Ja ze drinkt ook echt, maar ik merk wel dat ze minder vaak drinkt als ze beter/langer slaapt. Dan verbruikt ze natuurlijk ook minder. Vandaag dronk ze opeens veel minder vaak, omdat ze in de draagdoek heel lang sliep. Maar dat kreeg ik vanavond terug, toen wilde ze wel om het half uur. Alsof ze dan toch wat in te halen had. Dus lekker laten clusteren en om 21 uur sliep ze als een blok. Bedankt voor jullie motiverende woorden meiden. Inderdaad, het is ook heel normaal, alleen ik heb niet zoveel BV gevende mama's in de buurt die ook veel voedingen geven, dus soms word je dan wel eens onzeker. Mijn voeding is blijkbaar ook lichtverteerbaar, maar ik ben al erg blij dat ze de nacht regelmatig in 2 stukken pakt (dus met 1 voeding)! Dat is al best knap!
10 a 12 voedingen is goed!! Betekend dat jij het hartstikke goed doet, zo samen met je kindje. Jammer dat er mensen in je omgeving zijn welke op jou een onzekermakende invloed hebben. BV hoort trouwens licht verteerbaar te zijn. Moeder natuur heeft dat niet voor niets zo gemaakt. Je zou je kunnen afvragen hoe goed het voor kindjes is om met kunstvoer volgestopt te worden waardoor ze als hele kleintjes al hele nachten doorslapen. Voor hun ontwikkeling is het beter om een meer constante suikerspiegel te hebben. Jij zorgt daarvoor met je 10 a 12 voedingen per dag!! Mag je heel trots op zijn. Als je het nu zo nu en dan behoorlijk zwaar vind, ik denk dat we allen dat wel ff gehad hebben. Maar mijn ervaring is, is dat als je op een gegeven moment stiekem denkt: ''help! ben zo moe, ik geniet wel zo enorm maar hoe kom ik deze dagen door want ik ben MOE'', dan komt er vanzelf weer iets wonderlijks waardoor het weer makkelijker wordt. Mocht je het leuk vinden om te lezen, lees dan eens wat op borstvoeding.com of het boek 'borstvoeding' van Stefan Kleintjes. Daar staan zoveel wijze dingen waardoor je zekerder kunt raken. Stomme onzekermakende opmerkingen van visite enzo herken ik wel. Het scheelde bij mij wel dat ik van te voren heel veel gelezen had over dit onderwerp zodat ik niet er in ging geloven dat ik mn kind verwende, overvoedde, dat mn voeding niet voedzaam genoeg was, dat ik mn kindje te vaak voedde en dat ik op de klok moest kijken, dat mn kindje behoefte aan een speen had, dat ik haar maar eens moest laten huilen want ze kon nog niet honger hebben etc etc etc. Veel succes!!
Je doet het goed! Maar 't kan best vermoeiend zijn. Als je in je directe omgeving weinig moeders hebt die zelf voeden, neem eens contact op met VBN, die zitten ook in jouw provincie en informeer of ze bijeenkomsten voor voedende moeders hebben. Zul je zien hoe 'normaal' je bent!
Loslaten Baby's leven in hun eigen ritme en niet op de klok, zo te lezen doe je het prima. Je volgt je kindje in de behoeften, prachtig toch?
Dat BV lichtverteerbaar is klopt, maar het wordt wel heel efficient verteerd. Dat ga je straks ook zien in het feit dat je kindje minder poepluiers heeft. Vond ik wel een prettige bijeenkomst.
Hihi, ja, 1 keer per 2 dagen hebben we hier een gele explosie Ik lees af en toe de reacties hier weer even terug hoor. Wat een ontspanning als je gewoon vergeet hoe laat de vorige voeding was. Dan maar geen antwoord voor het CB als ze vragen hoe vaak ze drinkt
@gentle: ja, er niet aldoor bij na denken scheelt al een hoop stress! En ik zou dat ook gewoon aangeven op het CB trouwens hoor, maar dat moet je natuurlijk zelf weten. Ik gaf gewoon aan dat ik voedde op verzoek. Hier zijn die poepluiers trouwens nooit minder geworden haha, elke dag wel 2 keer gedurende de bv-periode (26 maanden).