Wanneer mag je voor het eerst een potje geven, en mag je dan een potje in een keer of alleen een paar hapjes
Volgens mij is een heel potje in 1x te veel hoor. Denk dat je met een half potje al heel ver komt.. Succes! ps pin me er niet op vast (heb zelf nog geen kids).
Als je borstvoeding geeft, of als je kindje kans heeft op allergieën mag je vanaf 6 maanden beginnen met bijvoeden. Wel opbouwen van een paar hapjes naar het hele potje. Geef je flesvoeding dan mag het al vanaf 4 maanden, maar niet eerder, want dat kunen de darmpjes nog niet aan. Geloof dat het zo in elkaar zat ongeveer
vanaf 3 maanden als er geen allergieen zijn of als je geen bv geeft. Als je met 3 maanden gaat beginnen zou ik gewoon vers fruit met de staafmixer heel fijn pureren. Je kan het potje maar 48 uur (geloof ik) na opning bewaren. Je kindje zal er eerst wat van proeven maar een heel potje is niet goed om in een keer te geven.
Is er een reden waarom je nu al een potje wil beginnen geven? Anders zou ik toch nog maar eventjes afwachten zoals eerder al gezegd is. Ik heb mijn meid met 3 maanden fruithap beginnen geven, gewoon door het feit dat ze zo hongerig was en flessen van 300cc dronk anders, maar als dit het geval niet geweest zou ik toch gewacht hebben tot ze tussen de 4 en 6 maanden was.
Melk melk melk en nog eens melk, het is ongelooflijk dat je beebje groeit als kool enkel en alleen door bv of fv. Tot 6 maanden is moedermelk of flesvoeding het enige wat je kindje nodig heeft. Pas na 6 maanden heeft hij/zij bijvoeding nodig. Toch kun je al met 4 maanden voorzichtig geginnen met groente of fruithapje. DUS NIET OMDAT JE KIND DIE EXTRA BOUWSTOFFEN NODIG HEEFT VOOR GROEI EN ONTWIKKELING, maar alleen om hem/haar alvast TE LATEN WENNEN aan 'happen'en aan andere smaken. Bijvoeden tussen 4 en 6 maanden kun je dus beschouwen als 'introductiefase'. Vond het wel mooi omschreven..
oh ja en het tweede belangrijke punt is: dat je altijd met 1 ding tegelijk moet beginnen. Of worteltjes, of brocolli. Of banaan, of peer. Zo weet je precies of je kindje wel of geen last krijgt van zijn/haar hapje.
Zoals Daphne al zei raadt de WHO aan om pas na 6 maanden met bijvoeding te beginnen.... ongeacht bv of kv. Dit om allergieën e.d. te voorkomen. In het eerste jaar wordt het ook beschoouwd als bijvoeding en geen hoofdmaaltijd.
een kindje heeft niets anders nodig de eerste 6 mnd dan melk daar zit alles in wat ze nodig hebben vanaf 6 mnd heeft het behoefte aan vitamientjes ed. die in fruit zitten eerder zou ik zeker niet beginnen en zeker niet als je BV geef heb soms het idee dat de ouders het graag willen en niet dat je kleintje er aan toe is of het nodig heeft
Ik ben ook begonnen met fruit en groente, maar idd meer als 'introductie'. Ben begonnen met 5 dagen achter elkaar worteltjes en peer te geven, maar het is nog geen half potje hoor! Dat kan ze ook nog niet, want zo goed snapt ze de bedoeling er nog niet van Maar ik mocht van het cb wel beginnen, ook omdat Evi er gewoon echt behoefte aan had, aan vastere voeding.
Ik hoorde van een vriendin die een uitzending van de Keuringsdienst van waren had gezien dat er enorm veel suiker in die potjes zit. Zo'n vier suikerklontjes ofzo. Ik wil dat nog wel even nazoeken... sowieso wilde ik voor vers gaan maar met zo'n bericht al helemaal...
Vreemd....want er staat op dat er geen suiker is toegevoegd...Dat mogen ze er toch ook niet op zetten als het wel zo is denk ik?
precies eerder is gewoon niet nodig en is alleen maar voor de lol van de ouders er zijn maar heel weinig uitzonderingen waarbij het wel aangeraden is om vroeger te beginnen. Waarom zou je t gaat al snel genoeg
Ik ben even door de kast heengeweest en het zoetste potje (appel-aardbei) bestaat uit 5% suiker, de rest zit zo rond de 1,5%. In een klein potje zit dus ongeveer 1-2 theelepels suiker. Ik vind dat wel meevallen, bovendien is suiker een goede brandstof voor een opgroeiend kindje. Ook in versgemalen/gepureerd fruit zit ca 3-5 % suiker. Groet van Kiki