Met dat verschil, dat ik durf toe te geven (en dat ook gedaan heb) dat 1 van mijn opmerkingen (weliswaar onbedoeld, maar dan nog) gemeen was en dat ik beter had moeten nadenken alvorens deze te posten. Zelfreflectie heet dat. In diezelfde post schoffel ik dat volgens jou meteen weer onderuit als ik aangeef dat Glimmer zelf ook aardig weg weet met al dan niet zo bedoelde opmerkingen. Maar dat is naar mijn mening een kwestie van interpretatie van mijn tekst.
Eerlijk gezegd heb ik het niet eens over jou. Ik doel op daarna. Daar maakte jij geen deel van uit toch of heb ik dat verkeerd?
Vorige week hadden we een uitvaart. In de kaart stond, kom zoals je bent. Er waren mensen in pak, jurk. En ook een aantal mensen in nette korte broeken(het was erg warm), zou dat dan ook niet kunnen?
Op een begrafenis vind ik dat lastig. Mijn gevoel zegt dan toch een lange broek met evt een overhemd met korte mouw. Maar goed kom zoals je bent is natuurlijk een mooie zin voor vrije interpretatie. In mijn vaders kant van de familie is het volledig bedekken in zwart of blauw (gereformeerd) dus had een overhemd al not done geweest met korte mouw.
Een vroegere vriendin van mij vierde een aantal jaren geleden haar droombruiloft. Jurk uitkiezen, duizend keer bij elkaar komen om dingen te bespreken, het over the top vrijgezellenfeest, de dresscode waar mijn man en ik ons aan moesten houden, ons eigen cadeau, de bijdrage aan een gezamenlijk cadeau... Honderden uren en euro's heb ik geïnvesteerd zodat zij haar zogenaamde droomdag kon beleven. Twee jaar later scheidde ze van haar man, en ze heeft de fotoalbums (met de perfecte foto's van haar perfect geklede gasten) volgens mij ritueel verbrand. Ik de jurk die ik voor haar bruiloft moest kopen trouwens ook . Dus nee, ik doe niet meer mee aan dresscodes en die hele poespas. Gelukkig heb ik verder geen vrienden die hun bruiloft op die manier hebben gevierd/willen vieren, want het is ook echt totaal niet hoe ik als persoon ben. (Met die vriendin heb ik nu overigens ook geen contact meer .)
In geval van een uitvaart vind ik het moeilijker. Daar is toch wel in veel gevallen het standaard '' zwart '' qua kleding, althans, ik merk dat ik daar snel naar toe neig. Maar als er aangegeven word '' Kom zoals je bent dan zou ik wel mijn eigen stijl aan houden maar dan wel in de netter vorm dan normaal, vind dat dat zeker op een uitvaart gewoon moet. Korte broek vind ik op een uitvaart eerlijk gezegd niet kunnen. Een vriendin van mij haar oma zei altijd '' Kom aub in fleurige kleuren als ik dood ga, ik hou niet van zwart '' die oma was dol op zonnebloemen en iedereen kwam dus in fleurig geel ondanks dat het een uitvaart was. Maar ik zou dus, zolang er dus niets specifieks bij zou staan altijd wel voor zwart kiezen.
Ik ben degene die begon met een grapje over Lies niet @Ysabella niet helemaal eerlijk dat iedereen haar nu afkraakt ipv mij! En lies ik begrijp dat jij de humor er niet van in ziet dus zal geen grapjes meer over je maken.
Deze "dresscode" heb ik dus al eens op een trouwkaart gezien. Ik vind hem super! Niet iemand in een pak of jurk proberen te duwen die zoiets nooit zal dragen verder.
Zo, dat is passive agressive... "Het spijt me dat jij zo snel op je teentjes getrapt bent" Excuses maken is ook een kunst. Als je het niet meent, doe het dan niet.
Ik vond het juist netjes van @nan1984 Ze maakte een grapje dat niet gewaardeerd werd en doet dat nu niet meer. Er staat niks over tenen.