Hey meiden, Mijn dochter is nu 7,5 maand. Met 3 maanden rolde ze af en toe om van buik naar rug. Sinds een maand of 1,5 doet ze beide, alleen echt maar weinig. Heel soms van d'r buik naar rug en met wat hulp van rug naar buik. Zelf doet ze dit bijna niet. Toch blijf ik haar stimuleren om dit te doen door haar regelmatig op een kleed te leggen en speeltjes van haar af te leggen zodat ze meer moeite moet doen. Verder is ze ook actief en staat en zit ze bijvoorbeeld wel al heel goed wn al best een tijd. Toch maak ik me best druk dat ze dit zo weinig doet.. Is dit normaal?!
zelf niet zo veel ervaring mee maar een zoontje van een vriendin die deed het ook bijna nooit. Hij liep met 10 mnd.. maar zelf gaan zitten bv of vanuit lig naar staan zonder hulp (handen,meubels) deed hij ook nauwelijks.. stimuleren lijkt me prima, als je het niet vertrouwd kun je overleggen met een ha/cb/fysio, zolang ze het wel kan maar gewoon weinig doet zou ik me niet zo druk maken.
Ik geloof dat met 9 maanden een kindje "laat" is met draaien. Zou je er geen zorgen om maken hoor, ze zal het vast wel vaker gaan doen straks. mijn dochter doet het soms dagen niet en dan ineens weer bijna heel de dag. Mijn zoon rode met 3 maanden, zat met 6 maanden los en ging pas kruipen en optrekken met 11 maanden. Ieder kind ontwikkeld op zijn of haar eigen tempo. komt goed hoor lekker veel laten spelen op een kleedje op de grond met wat speeltjes. Mijn dochter draait vaker op een kleed op de grond dan in de box.
Hier kon mn dochter al vrij vroeg rollen en uiteindelijk ook vrij vroeg al staan, nu loopt ze al bijna los. Rollen doet ze bijna nooit meer, denk omdat hij intresses nu gewoon meer bij het staan ed liggen.
Rond 9 maanden kan 98% van de kinderen heen en terug rollen. Dat betekent niet dat er iets mis is met de resterende 2%, maar het is wel een reden om de ontwikkeling goed te laten beoordelen door een kinderfysiotherapeut. Dus jouw dochter is nog zeker niet te laat. En dat vroege rollen is waarschijnlijk meer de zwaartekracht geweest (zwaar hoofd icm met nek die nog aan het aansterken is; in buikligging wordt hoofd opgetild, hoofd valt iets opzij, en floep het hele lichaam rolt mee) dan actief rollen zijn geweest. Heel goed dat je haar stimuleert met speeltjes uit haar bereik te leggen. Dan kan ze daar naar reiken en haar rompspieren oefenen. Probeer haar alleen niet altijd te helpen met het rollen, want dan leert ze niet zo goed welke spieren en bewegingen ze nu moet gebruiken om daadwerkelijk zelf te rollen. Hetzelfde geld voor het goedleggen van het armpje waar ze dan oprollen, probeer even te wachten zodat ze zelf kan oefenen om haar arm onder zich vandaan te trekken.
Thanks voor de reacties en tips! Wel toevallig, vandaag spontaan 2x bijna omgerold uit zichzelf van rug naar buik en was heel actief in de weer. En jullie reacties geeft me toch weer een wat beter en minder onzeker gevoel gelukkig..
Hier een meisje die is 8,5 maand (wel maand te vroeg geboren) en kon netjes met 6 maanden van rug naar buik rollen. Sindsdien is er niet veel veranderd. Ze kan terug rollen maar daar is ook alles mee gezegd. Ik laat haar elke dag rollen en op de buik maar ze haaaaat het nog steeds. Ze kan wel heeeel goed kletsen en hele kleine dingen met duim en wijsvinger pakken, zwaaien enz dus ze heeft gewoon andere kwaliteiten denk ik maar zo! Zou me er absoluut geen zorgen om maken...was laatst naar het cb en ik zei dat ik me zorgde maakte...ze gingen heel hard lachen en zeiden dat dat absoluut niet hoefde.
Mijn meisje van 8,5 mnd heeft nog steeds hetzelfde. Ze kan het wel, maar ze doet het maar zelden. Vaker gaat ze gewoon zielig liggen kraaien of huilen tot iemand haar komt helpen en meestal geef ik dan dus toe.... Ze ging overigens met 6,5 mnd al geheel zelfstandig zitten, met net 7 mnd kruipen (echt kruipen, niet tijgeren), twee weken later zichzelf optrekken tot stand en ze loopt nu alweer een week of twee vrij stevig langs de meubels. Er is dus niks mis met haar motoriek, ze vindt draaien gewoon irritant. Tja, dat kan ook gewoon natuurlijk.
Mijn dochter kon pas rollen met 10 mnd. Het CB was in paniek, oh oh er moest snel een fysio aan te pas komen anders zou ze achterstanden gaan ontwikkelen. Gelukkig heb ik daar niet naar geluisterd. Dochter is inmiddels 10 jaar, heeft op athletiek gezeten en was daar zo ongeveer de beste en snelste van haar leeftijdsgenootjes. Komt allemaal goed dus.....
Mijn dochter is ook 2 weken te vroeg geboren. Zitten en staan doet ze ook al heel goed, zeker 1,5 maand en ook stevig. Misschien liggen haar kwaliteiten inderdaad ergens anders hihi.. Ook de fijne motoriek zie ik ontwikkelen. Toevallig valt het me wel op dat ze nu sinds een dag of 3 wel veel draai pogingen uit zichzelf doet van rug naar buik en zelfs op d'r zij/ half op d'r buik slaapt! Dus wie weet komt het toch nog goed met m'n meisje..😉