hallo dames, de 31 weken zijn voorbij, de laatste loodjes zijn ingegaan, heel spannend. hoewel de rest van mijn zwangerschap tot nu toe niet geheel vlekkeloos verliep, heb ik er nu een zorg bij, ik heb een aardig kleine buik voor deze periode, nou weet ik niet of dat ik het een vloek of een zegen kan noemen. want de vorige periode zat mijn baarmoeder groei onder de grens, dus iets te klein, nou is dat op zich geen ramp, mijn andere dochter was ook een klein popje, maar dan zou ik in drie weken wel de groeinorm moeten hebben. gisteren dus weer op controle geweest, maar ik haalde de groeinorm niet! er moest 3 cm bij, maar het waren er maar krap 2 cm. nu krijg ik dus twee extra groeiechos. op zich hoef ik me geen zorgen te maken, want mijn baarmoeder kan ook naar achter liggen, dat is zo natuurlik niet te zien, maar het kan in ergste geval ook de doorbloeding van placenta zijn die niet goed is, en dan zit ik dus vanaf nu elke week in het ziekenhuis. hebben nog meer dames hier last van gehad? moet ik me zorgen maken, en juist gaan voorbereiden? voor de rest was gelukkig alles goed, hartje was goed, mijn bloeddruk en bloeduitslagen ook... alleen je zou niet zeggen als je mijn buik zie, dat ik de 30 weken al voorbij ben! liefs
Ik bij beide vorige zwangerschappen, klein buikje. Eerste is geboren met 2695 gr met 39.3 en de nu jongste met 38.5 en 2750 gr. Vorige zwangerschap kreeg ik extra groeiecho's ivm kleine baby's. Ook dit keer weer een extra groeiecho. Ik denk dat ik in mijn geval gewoon kleine baby's maak🙈 (Heb dit keer ook een kleine buik) Weet je al wanneer je de echo's hebt? Heeft de verlos verder niks er bij gezegd?
Hier juist andersom. Schijnbaar een mooi gemiddelde buik maar een kindje die 2 weken voor ligt op groei... Hopelijk is het een gekantelde baarmoeder en is de doorbloeding etc wel allemaal goed. Toch goed dat ze het in de gaten gaan houden!
Bij mijn tweede zwangerschap was mijn buik ook 'te klein'. Ik heb 2 groeiecho's gehad en baby was net iets groter dan gemiddeld geschat. Hij is met 39.6 met 3310 g geboren, dus helemaal prima! Eerste zwangerschap is er nooit iets over mijn buik gezegd, terwijl het toen ook redelijk bescheiden was. Ik zou me voorlopig heen zorgen maken, het kan allerlei, veilige, redenen hebben dat jouw buik wat kleiner is. Ze houden het gewoon in de gaten om eventuele problemen op tijd te herkennen.
Ik had ook een bescheiden buik en mijn dochter had een groeiachterstand. Deze heeft ze helemaal ingehaald bij 36 weken en ik hoefde vanaf toen geen groei echo's meer. Ze woog 3200 gram bij de geboorte. Dus helemaal prima. Probeer je niet teveel zorgen te maken.Ze meten, maar 100% zeker weten doen ze het niet. Ik hoor zo vaak in mijn omgeving dat er mogelijk een groeiachterstand is en dat het bij de geboorte mee blijkt te vallen. Ik ben nu weer in verwachting en heb nog steeds geen mega buik. Maar dit kindje groeit gewoon goed. Succes en sterkte met de laatste weken!
ik zelf bevallen met 30 wkn, groeiachterstand van 3 weken. dochtertje woog 950 gram en was 37 cm. Kunnen ze schatten hoe zwaar het nu weegt? niet te snel zorgen maken, ze volgen je nu wel goed op. Bij ons hebben ze dit ontdekt op 28 wkn, had ook maar een buik van iemand van 20 wkn ofzo. Heb toen ook een topic over ons opgestart hier ergens. Zal de link eens zoeken
http://www.zwangerschapspagina.nl/zwangerschap/542506-28-weken-kindje-groeit-niet-goed.html mijn topic van indertijd. zijn ook veel verhalen bij van anderen.
Mijn buik lag bij allebei mijn zwangerschappen 3 tot 4 weken achter op groei. Ook ik heb extra groeiecho's gehad maar het kindje groeide prima. Compact buikje, met een en al baby volgens mijn vk. Geboorte gewichten waren 3230 gram en 3560 gram
Bij mijn vorige zwangerschap kwamen ze er rond 28 weken achter dat mijn buik achterliep in de groei, mijn buik was toen sinds de vorige controle niet meer gegroeid. De verloskundige en de gyn zeiden toen steeds dat er waarschijnlijk niets aan de hand was maar dat ze voor de zekerheid wilden een groeiecho maken. Met 31 weken en 33 weken groeiecho's gehad. Met 31 weken zagen ze toen dat het wel echt een kleintje was. Maar ik hoefde me nog steeds geen zorgen te maken. Twee weken later zou ik nog een echo krijgen en ze verwachtten dat ze gewoon goed zou zijn gegroeid. Helaas bij 33 weken bleek ze nauwelijks te zijn gegroeid. Vanaf toen regelmatig echo's gehad. Met 35 weken werd ze op 2800 gram geschat. Uiteindelijk is ze 37.5 geboren met 2100 gram. De metingen klopten dus niet helemaal. Ze hebben alleen nooit kunnen achterhalen wat er precies aan de hand was. Wel had ik vanaf ong. 30 weken een extreem hoge bloeddruk, zelf denk ik dat dat er wel mee te maken heeft gehad. Nu ben ik weer zwanger en slik ik iedere dag 100 mg aspirine om de doorbloeding van de navelstreng te bevorderen. Op de vorige echo met 28 bleek ook deze toch weer klein te zijn, maar ik hoef me wederom geen zorgen te maken. Maandag weer een echo dus ik ben benieuwd. Ik heb in ieder geval geen hoge bloeddruk deze keer.
Ik had ook een kleine buik. Ik bleek vanaf ca 23 weken een groei achterstand te hebben. Vele groei echo's gehad. De kleine bleef te klein maar groeide goed op zijn lijn.. de gynaecoloog vond dat belangrijker. Placenta en navelstreng bleven goed functioneren tot het einde. Met 41 weken bevallen van een zoon 46 cm en 2795 gram