Mijn zoontje is bijna 7 maanden en het eten gaat niet lekker. Flessen drinkt hij HA. opvolgmelk. Fruithap gaat er probleemloos in. Maar de groente, yoghurtjes en diksap is hopeloos! schema nu: 6:00 flesje 180cc 10:00 fruithap 13:00 flesje 180cc 15:00 lange vinger + probeer ik diksap te geven. 16:00 ga ik proberen met groente.... 18:00 flesje 180 cc ( en als hij groente opheeft minder melk) 22:00 flesje 180 cc Ik heb ochtendpap, avondpap geprobeerd. yoghurt, groentepotjes van alle merken, verse groente gepureerd. Hij eet de eerste hap. Dan krijgt hij een rilling, gaat kokhalsen of overgeven en doet daarna zijn mond niet meer open. ALs ik hem afleid en tijdens het lachen wat eten toestop, dan spuugt/kotst hij het er weer uit... Ik probeer elke dag weer wat anders.. Heb al 3 merken diksap geprobeerd, water...niets vind hij lekker! Nu moeten we binnenkort ook naar de KA ( ben nl bij huisarts geweest met dit probleem, ook omdat we beide kmallergie hadden en ik nog glutenallergie), maar wilde dit toch ook hier even voorleggen. Wat kan ik nog meer doen???????????
Ten eerste, hij MOET toch helemaal geen diksap? Hij krijgt nog 800cc melk en fruit, en dat is echt voldoende vocht. Als je hem toch wilt aanleren om iets anders te drinken, zou ik eerder water of thee geven, dan heb je straks geen probleem dat ie alleen maar sap wil drinken. En dan gewoon een slokje aanbieden, in een tuitbeker, als ie niet wilt ook prima. Mijn dochter dronk pas bij 10 maanden iets anders dan melk, ze wilde het ook niet. Nu drinkt ze wel goed. Groente: het is niet dat hij het niet lust, zo werkt het niet bij kleine babys, het is nog allemaal erg onbekend voor hem. Ik zou het echt langzaam opbouwen, hij hoeft niet meteen alles qua bijvoeding + hij krijgt nog veel melk. Ik weet niet wanneer je begonnen bent met bijvoeding, maar veel kindjes doen er soms 8 weken over om te wennen aan nieuwe voeding. Je kunt inderdaad wel even kijken of er niet iets medisch is, maar als hij wel fruit wil, denk ik het niet. Gewoon nog de gewenning. Kook gewoon een courgette of broccoli, leg een paar stukken voor hem neer, en kijk wat die doet. Misschiend at ie spelenderwijs iets in zijn mond stopt en erop sabbelt. Zo kan ie ook leren eten. Oh, en probeer niet elke dag iets anders! Hij moet nog wennen aan al die nieuwe dingen, probeer juist een langere tijd hetzelfde aan te bieden. Misschien dat het na 8 keer proeven, wel geaccepteerd wordt!
Hai Adi, Hij moet helemaal niets... (hoewel ze op CB wel pushen dat hij toch wel echt over moet op vast voedsel!) Ik probeer hem naast de melk nog wat anders van vocht te laten drinken. Dit omdat hij nogal eens verstopt zit, en koorts heeft, nu bv keelpijn en dan zou ik graag wat extra vocht toe willen dienen, maar dit lukt dus niet... Ook al geef ik hem geen fles ( dus 3 flessen)dan drinkt hij het nog niet.. Ik heb de groente gedaan volgens 'het boekje'...minimaal 5 dagen hetzelfde aanbieden. Niet steeds van smaak veranderd. Heb met stukjes geprobeerd, helemaal fijn gepureerd. Maar wel steeds 5 dagen achter elkaar. Wat ik wel fout gedaan heb, is eerst met de fruit gestart, en daarna met de groente. Maar ja, dit is nu al te laat..domdomdom Ben met ruim 4 maanden gestart. Toen het avondeten niet lekker liep (lees erge darmkrampen) ben ik met 5,5 maand weer verder gegaan. Heb er een fles afgelaten in de hoop dat hij meer honger krijgt, maar ook dat helpt niet. Ik ga vanmiddag maar een broccoli kopen en dat proberen. Misschien spelenderwijs inderdaad... Vind het zo lastig..
En misschien voor jezelf de druk er ook even afhalen? Vervelend dat je het gevoel hebt gepusht te worden door cb In de wereld van de bv is het ieg zo dat de melk het hoofdvoedsel is tot 1 jaar! De groente, fruit, brood etc komen er langzamerhand bij, en afhankelijk van hoe snel je kindje (zelf) meer andere dingen gaat eten kan de bv wat gaan afnemen. Zo veel haast is daar dus niet mee.
Ik zou me er inderdaad niet al te druk om maken. Het duurt gewoon even voor ze eraan gewend zijn en zoals Adi al zegt kan dat soms wel 8 weken duren. Ik zou gewoon aan blijven bieden en het verder aan hem laten. Hij gaat vanzelf wel eten denk ik!
bij mijn dochter zijn we al 2 maand bezig met vast voedsel, en sinds een week eet ze een half potje fruit en een half potje groente, het gaat elke dag wat beter, Brood is iets wat hier ook maar totaal niet wil lukken, ach het komt vanzelf, ik bied het elke dag aan en ik zie wel wat ze er van eet, als ze er klaar voor is eet ze vanzelf.