Om ZO te trouwen zei ik. Niet trouwen op zich. Maar doordeweek als je weet dat die kinderen 2 uur moeten rijden
Ik zou het jammer vinden, maar dan zouden wij donderdagavond naar huis gaan, man zou dan terug rijden (mijn zus, dus ik mag drinken en hij alleen bij de toast) en dan de volgende ochtend de kinderen gewoon naar school brengen. Krijg ik ze dan echt niet wakker, zijn ze echt kapot dan zou ik school bellen dat ik ze kapot zijn/ze niet wakker krijg en ze dan rond 10 uur/de 1e pauze brengen. Zou er nu niet al van uitgaan dat dat het geval is .
Ik zou me daar ook niet druk om maken, zeker niet als het een datum is die betekenis voor je heeft. Dan kan je met alles wel rekening gaan houden. A heeft schoolgaande kinderen, B moet altijd in het weekend werken, C moet ver rijden...
Nou voor veel mensen is het prikken van een datum ook niet in 5 minuten gebeurd. Bovendien is het onzin wat je zegt. Het weekend is alleen een probleem voor degenen die weekends werken en een trouwdatum is ver vooraf bekend dus overleg je dat en neem je vrij zoals iemand door de week moet. Je houdt ook geen rekening met 100 gasten...maar je eigen zus!
Dan nog vind ik je redenering vreemd. Je prikt een datum omdat je die zelf wil, niet omdat het de familie goed uitkomt op die datum. Wij zijn ook op donderdag getrouwd. Wij wilde die datum en of dat donderdag of vrijdag was maakte ons echt niet uit. Dat zij dus op donderdag trouwen omdat die datum voor hun betekenis heeft: vooral doen.
Dat mag je vinden. Dat mijn neefjes, nichtjes, zus, broer en andere mensen die voor mij belangrijk zijn bij de bruiloft zijn is voor mij veel belangrijker dan welke datum ook. De mensen geven de herinneringen niet de datum.
Maar die kunnen er ook gewoon allemaal bij zijn dus wat is dan het probleem. Dat ze evt een extra dag vrij moeten regelen of ipv vroege dienst een late dienst moeten doen?
Dat ligt er maar aan. Als ik in de situatie van ts zat gingen de kinderen dus niet mee omdat die dat niet volhouden en ze hebben dus geen vrij vrijdag
Ik had ze ook gewoon ziek gemeld en meegenomen. Wat een onzin dat als je trouwt je ook rekening moet gaan houden met de agenda van je gasten.
Tuurlijk mag je trouwen wanneer je wilt. Iedereen is vrij daarin en als je je lekker voelt bij een bepaalde datum: lekker doen! Maar... je moet je dan wel realiseren dat jouw keuze kan betekenen dat sommige mensen zich daar niet in kunnen/willen voegen. Als het dan directe familie betreft, die je er graag bij wilt hebben, dan wil je je misschien nog eens achter de oren krabben. En zo niet, dan neem je de consequenties.
Mijn kinderen zouden dan idd ook thuis blijven of ik zou een oplossing proberen te zoeken voor het avondfeest/school.
Ik zou ze ook thuis laten, zoek melden, aangeven bij de leerkracht dat ze er niet zijn. Wat een onzin zeg dat je met je eigen trouwdatum rekening zou moeten houden of dat wel goed uit komt met het schema van die en die. Schoolkinderen hebben gewoon een x aantal dagen per jaar dat er extra vrij gevraagd mag worden. School doet dus gewoon moeilijk om die extra dag. Over het algemeen kies je als bruidspaar een datum die voor jullie betekenis heeft, je kan als bruidspaar niet overal en met iedereen rekening houden, want er is altijd wel iemand die het niet helemaal uit komt zoals het gepland is. Het is hun dag, niet die van de gasten, en zij bepalen dus. Ik ga er zelf eigenlijk ook wel vanuit dat de zus van ts en haar toekomstige echtgenoot er vast wel over nagedacht hebben dat er misschien mensen zullen zijn die eerder weg gaan of zelfs niet komen omdat het een doordeweekse dag is.
Wat een gezeik ineens over welke dag mensen trouwen. Jeetje, mag je als bruidspaar nog altijd zelf beslissen? Misschien was het de enige datum die nog vrij was. In sommige gemeenten moet je 1,5 jaar wachten voordat je in het weekend kan trouwen. Misschien had die datum voor hen een speciale betekenis? Misschien moeten de bruid en bruidegom zelf werken in het weekend? Misschien vertrekt die ene vlucht voor hun huwelijksreis precies in dat weekend? Klinkt als: Als mijn broer/zus het niet belangrijk genoeg vindt om rekening te houden met mijn schema en mijn kinderen kom ik niet of komen mijn kinderen niet. Dacht dat er alleen bridezilla bestond maar blijkbaar hebben gasten tegenwoordig ook al last van verwend prinsessengedrag.
Ik zou ze vrijdag niet naar school laten gaan in deze situatie. Al zou ik ze niet ziekmelden maar gewoon "afmelden"
Met deze leeftijd gaan ze gewoon op vrijdag naar school. Ookal komen ze midden in de nacht thuis (je kan ook eerder weggaan bij het feest, dat is toch niet raar?) Ik vind het echt vreemd dat iedereen adviseert dat ze maar moeten melden bij juf dat ze niet komen? of ziekmelden? Bruiloft is donderdag dus vrijdag weer naar school. Het belangrijkste de huwelijksvoltrekking is immers niet om 23 uur?
Ik denk dat je het punt waarom veel mensen zeggen 'afmelden' niet noemt: De afstand van 2 uur rijden... Dát is voor mij de voornaamste reden. En eerder weggaan zou zeker geadviseerd worden (maar dan wel dat het zin heeft, dus echt wat op tijd) áls het niet haar zus was geweest.
Ja joh, je bent gewoon smorgens de school op en zegt dat je ze niet vinden kan! Stomme autocorrect. .
Hoezo? Wij hebben zo vaak bruiloften op woensdag en donderdag gehad (daggast) en de volgende dag ben ik gewoon gaan werken. Heb altijd alleen de dag van de bruiloft zelf vrij gehad. Hoezo ook de dag erna?
Ik zou contact opnemen met de leerplicht ambtenaar van de gemeente en het uitleggen. Wij gaan een weekend weg ivm 40 jarig huwelijk van mijn ouders.. de vrijdag zijn ze echt 40 jaar getrouwd maar de maandag krijgen mijn kinderen ook gewoon vrij, was geen enkel probleem. Er stond zelfs veel plezier bij. (Heb ook geen bewijs moeten aantonen )