GRRRR Vertel je aan iemand dat je onverwachts zwanger bent... Dat je donderdag naar de gynacologe gaat...Wat zeggen ze dan? 'Oh...laat je het dan niet weghalen??' Nou nee...waarm zou ik?Omdat het mij even niet uitkomt? Niet dus! 'Maar je bent pas 18!' roepen ze dan ook nog... Nou...betekent dat dat ik niet van mijn kind kan houden? Ik begrijp best wel dat ik niet de ervaring heb van iemand van 30, maar dat zegt niet dat ik niks kan leren. En dan nog zo'n vreemde uitroep: 'Als het maar gezond is!!!' Veel mensen in mijn omgeving zeggen dat tegen me... Natuurlijk hoop ik dat alles goed is,en als het gezond is ben ik natuurlijk heel blij. Ik vind het alleen jammer dat er herhaaldelijk gezegt wordt dat het 'maar gezond moet wezen.' Alsof een 'ongezond' kindje niet welkom zou zijn... Ik weet dat de mensen het goed bedoelen,maar toch trek ik het me aan. Sommigen doen gewoon zo makkelijk over zo'n wonder als kinderen krijgen. Ben ik nou de enige die zich dit aantrekt?
Ik herken het hoor meid!!! Ook wij krijgen een kindje,ook geheel onverwachts maar oh zo welkom en zelfs vrienden hebben gezegd:gaan jullie een kind houden,ik zie julli nooit als ouders!!!! ik zou abortus doen!! Ook de reactié's vooral naar mij toe hebben me veel gekwetst want ik was 20 toen ik er achter kwam zwanger te zijn,nu ben ik 21. Mensen roepen zo snel dat je veeeeel te jong bent voor een kind en je het niks kan bieden op die leeftijd! Nou,die mensen hebben het zwaar mis!!! Meid,het is jullie kindje en dat krijgt een heel leuk en mooi leven bij jullie!!! Laat die mensen lekker in hun waarde en bedenk maar zo; ik heb iets dat jullie niet hebben,dat is het mooie kindje in je buik!! Geniet lekker van je zwangerschap![/u]
Dat is wel heel vervelend dat de mensen dat zeggen. Mijn schoonzusje was 17 en alles is goedgekomen hoor ze is nu bijna 20 en de 2e komt eraan ook gezond en wel. Ach zelfs als mensen zien of horen dat ik zwanger ben zeggen ze al van ben je niet een beetje jong en wil je niet nog van alles genieten? nou ja denk ik dan vroeger was het normaal dat je op je 16e een kind kreeg toch? Ik zou zeggen heerlijk van genieten van je zwangerschap en je bent gewoon lekker een jongen moeder die nog lekker fit is.
En weet je wat mijn schoonmoeder zegt? Dat ik nog zoveel te leren heb als 18-jarige. Ik weet toch helemaal niks van kinderen hebben? Ik ben van mening dat iedere moeder eens voor het eerst moeder is geworden. Of je nu 30 bent of 18,de eerste keer moet je toch nog veel leren over je kind en opvoeden e.d. @Denise: dat vind ik wel grof van die 'vrienden'van jullie....
Enne, sommige mensen die wel 30 zijn bakken er niks van! Nee hoor: beter liefdevolle goede moeders van 18, dan oudere slechte. Het is een cliche dat heerst, probeer je er zeker niet teveel van aan te trekken.
tja die reacties krijgen we helaas altijd als jonge moeders zelfs jonge moeders die al 25 ofzo zijn krijgen ze ook te horen, zo stom... Ik heb niet echt veel vrienden en ja ze laten me ook niet echt stikken (eentje is toevallig in maart bevallen, ook een ongelukje, zegt ze maar ik twijfel haha) die begrijpt maar al te goed hoe leuk het is en dergelijke, een andere vriendin geen contact meer mee, maar dat andere redenen... verder ja is er een vriendin die dus wat jonger is, jouw leeftijd, 18, en die vind het kei leuk en wil ook iedere keer buikfoto's zien van me... en dan nog een goede vriendin die is sinds kort gestopt met de pil, dus ook laaiend enthousiast...
Wat erg he...zulke reacties!!!! Nou meis, ik was 25 bij de eerste en ik wist helemaal niks, noppes, nada....dat leer je pas als je je kind op de wereld hebt gezet....echt!!!! Ik hoop dat je een geweldige zwangerschap hebt en dat je enorm gaat genieten van je nieuwe leven!!!!
En dan nog zo'n vreemde uitroep: 'Als het maar gezond is!!!' Veel mensen in mijn omgeving zeggen dat tegen me... ik zeg altijd als het maar gelukkig is. ik ken iemand die het syndroom van down heeft, mensen zeggen dat ie niet 'gezond' is maar hij is heel gelukkig. ik denk dat die mensen gelukkiger kunnen zijn dan 'gezonde' mensen.
dat is het nadeel van jong zwanger worden in deze tijd.... het is nu normaal eerst carriere te maken als vrouw, de wereld zien, en DAN pas kinderen nemen, doe jij het anders dan dit aangepraate voorbeeld... val je al gauw buiten de boot, en wordt je aangegaapt en vervelende vragen gesteld. ik heb er in het begin ook erg moeilijk mee gehad, ik was 19 toen ik zwanger werd, en ik moet zeggen, dat ik zelf ook zo dacht... eerst carriere etc.., maar soms lopen dingen nou eenmaal anders...en om dan een kindje weg te laten halen, omdat je dan niet in het beeld past van de maatschappij... NOU nee !! maar als ik hier op Zwangerschapspagina kijk.. zijn er een HELEBOEL jonge moeders en op komst.. en als mensen me vuil willen aankijken... of mij vertellen dat ik geen kind kan opvoeden omdat ik te jong ben... kijk ik lekker de andere kant op... en kunnen ze mn vinger krijgen !
Meid, laat je niet gek maken. Je hebt helemaal gelijk met hoe jij er over denkt en ik sluit me helemaal aan met de reacties van hierboven. Ik zeg: Gefeliciteerd met je zwangerschap, geniet er lekker van.
Ik was 19 toen ik erachter kwam dat ik zwanger bleek te zijn van zoonlief En ik was 20 toen hij werd geboren. Ik moet je zeggen, ik heb toen net zo met volle teugen van hem genoten, als dat ik nu doe!!! Laat de mensen maar kletsen en ga vooral genieten van jullie wonder!!! Liefs, mussie
nou ik vind dat je helemaal gelijk hebt hoor en ik zou zeggen: ga ervoor meid en dat jullie maar heeeel erg gelukkig worden maar dat zal zeker wel goed komen zoals je nu al voor je babytje opkomt en vecht succes liefs jose
Nou een goede moeder zijn heeft helemaal niks met ervaring of leeftijd te maken hoor! Bij mijn eerste was ik net 21 en ik heb het volgens mij prima gedaan! Er zijn geen dingen die ik deed toen ik 21 was waarvan ik zeg; dat ga ik nu anders doen! (hoogstens zal ik nu minder snel in paniek raken als de baby ziek is ofzo, maar dat heeft volgens mij iedereen wel bij zijn eerste, ongeacht je leeftijd!)
Ik heb juist bewondering voor je!!!!!!!!!!! Heel goed dat je, ook al ben je dan volgens sommigen te jong, toch dit verantwoordelijke avontuur aangaat. Wees trots op je besluit, het is jouw keuze en wat de rest daar van vind zou je niet moeten interesseren. (makkelijker gezegd dan gedaan, dat weet ik) Meid geniet, geniet en geniet!!!!!! van alles wat komen gaat en ik wens je heel veel goeds!!!!!!! Groetjes SAndra.
Ik moest laatst lachen toen mijn verloskundige zei hehe eindelijk iemand op een gezonde leeftijd toen ze zag dat ik schrok zei ze ik heb alleen maar mensen tot nu te gehad boven de 38 haha (sorry voor de vrouwen die deze leeftijd zijn overschrden)
Ik heb ook heel veel van die reacties gekregen... zelfs 1tje die zei elke keer als ie me sprak... je kan nog abortus doen he... terwijl ik al tig keer had gezegt dat we het houden.... Jah oke mijn relatie was niet perfect... maar nu ik zwanger ben is alles heel anders het gaat beter als ooit... en heb ook 2 mensen het contact tussen verbroken omdat het gewoon zeer doet wat zij zeggen over ik en kind nemen... Ik ben gelukkig.... LAAT ME NOU.... jah toch??? ook al ben ik pas 20 en mijn vriend 31 wat maakt dat nou uit... wij houden van elkaar, en willen een gezin... en die is er bijna
gewoon allemaal laten kletsen! Ik krijg commentaar van; weet je zeker dat je daar nu nog aan wil beginnen? Of ; goh, nog eens helemaal opnieuw beginnen, wil je dat nog wel... Ehh JA, anders was ik er niet aan begonnen hoor!! En ik ben pas 37 en niet bijna bejaard ofzo, wordt er soms ook wel eens heel erg moe van hoor.
nouw meid ik kan er over mee praten ben ook 18 en mijn vriend ook..! en inderdaad dat is het eerste wat mensen zeggen.. goh je bent wel jong..! en hoe ga je het doen met de studie van jou en van hem maar jah.. ik ga mijn kindje houden en lkkr genieten van het wondertje in mijn buisk
Ik had het er nog met mijn moeder over op werk zegt er ook iemand dat ik te jong ben,maar mijn moeder zei tegen mij sommige mensen denken dat ze heel wijs zijn als ze ouder zijn en dat ze alles beter weten dan een jonger iemand en mijn moeder zei ook tegen mij je gaat al 6 jaar met Johan en sommige oudere mensen gaan net met een man en die willen gelijk een kind,dus wat is er nou beter dat je elkaar eerst echt goed kent en een stabiele relatie hebt en jong bent of dat je ouder bent en net met iemand gaat en gelijk maar een kind probeert te krijgen omdat je biologische klok tikt. Dus het is toch gewoon veel belangrijker dat je relatie goed is en verder alles goed is inplaats van je leeftijd.