Klusverbod na afgebroken poging- gaan we braaf zijn of niet?

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Spikkeltje, 4 mrt 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

4 Follikels, slecht zaad, klusverbod: klussen of niet?

  1. Ja

  2. Nee

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Vandaag voor een echo geweest om te zien of er toch nog een paar follikels meekomen. Dat is niet het geval, ik heb nu 4 grote (2x 15, 20 en 21 mm). Die van 11 mm is 12 mm geworden, te klein om mee te doen. Omdat het onze eerste ICSI is en ik vrij laag ben gestimuleerd (150 eh Menopur) raadde de dokter ons af om voor een punctie te gaan. Ook kregen we een verbod op "betrekkingen", oftewel: niet klussen!

    Ik begrijp de gedachte daarachter, maar vind het moeilijk om 4 eitjes voorbij te laten gaan. Het zijn wel 4 kansen, waar we er normaliter 1 hebben. Qua zaad kan ik me niet voorstellen dat ze allemaal raak zouden zijn, man heeft 3.5 miljoen, 26% beweging, morfologie 0%. Maar eentje raak zou natuurlijk geweldig zijn.

    Ik moest vandaag de Pregnyl zetten om de eitjes te laten springen, heb ik gedaan. Nu vraag ik me af: klussen of niet?
    Wat deden jullie in zo'n situatie (en wat was het evt resultaat)?
     
  2. Billie2202

    Billie2202 Actief lid

    7 sep 2014
    151
    0
    0
    NULL
    NULL
    Tja ik ben altijd de rebelse van het stel en ik zou het doen. Volgens mij heb ik het jaren geleden ook eens gehad, en heb ik het wel gedaan. Grote kans dat de 2 van 15 niet meekomen. Denk dat je naar je onderbuik gevoel moet luisteren. Elke kans is er 1. Zelfs in perfecte omstandigheden hoeft er geen zwangerschap op te treden.

    Succes met afwegen
     
  3. Catmommy

    Catmommy Fanatiek lid

    8 okt 2013
    1.872
    4
    38
    NULL
    NULL
    Ik zou het zelf wel doen.
    Met een slechte zaadkwaliteit en al jaren bezig zou ik gewoon door klussen.

    Balen zeg dat de IVF/ICSI is afgebroken, is het niet een enorme domper?:(
     
  4. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Ja best wel, vooral omdat ik bij de eerste meting 13 follikels had. Zijn er dus maar 4 echt mee gaan doen, mmm. Maar ik heb wel zoiets van: liever de volgende keer met meer follikels, dan nu een poging opmaken aan deze vier.
     
  5. limburger

    limburger Niet meer actief

    Ik zou het ook gewoon doen. De kans op een zwangerschap natuurlijke manier is toch al klein. De kans op een tweeling lijkt me ook al best klein eigenlijk, ook al heb je vier follikels.
    Bijvoorbeeld met IUI 3 follikels is ook meestal maar een eenling.
     
  6. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Ik zou het wel doen. Niet elke follikel bevat namelijk een eicel.
    Die van 15 mm lijken me sowieso nog te klein om goede eicellen te bevatten.

    Dan houd je dus nog twee mooie grote over van 20 mm en 21 mm.

    Plus het slechte zaad.....

    Ik zou het risico in dit geval gewoon nemen.
     
  7. stess82

    stess82 Actief lid

    9 jun 2013
    158
    0
    16
    NULL
    NULL
    Mag ik vragen waarom een arts in dit geval afraadt om sex te hebben? Als meerderen hier overwegen het alsnog te doen, wat is er dan op tegen eigenlijk? (Misschien een rare vraag maar ben niet bekend met icsi)
     
  8. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Omdat het theoretisch natuurlijk zomaar kan dat er meerdere eicellen bevrucht worden, in mijn geval 4 dus, en een meerling wordt gezien als complicatie Stess.
     
  9. stess82

    stess82 Actief lid

    9 jun 2013
    158
    0
    16
    NULL
    NULL
    Oke, het risico op meerlingen. Ik begrijp het.
     
  10. Anja1977

    Anja1977 Fanatiek lid

    22 feb 2013
    2.654
    1
    0
    NULL
    NULL
    Ik snap dat theoritisch gezien de kans op een natuurlijke zwangerschap klein, het is niet 100% uitgesloten.
    Denk er goed over na wat de risico's zijn bij een meerling zwangerschap, zeker bij een drie- of vierling.
    Ik zou het niet zomaar naast je neer leggen
     
  11. truus81

    truus81 Bekend lid

    22 sep 2014
    778
    0
    0
    Ik zou dat zeker "gewoon" doen... Gezien de afmetingen Vd follikels en de kwaliteit vh sperma. Ik hoop op onverwacht succes deze ronde succes :)
     
  12. Goldfishie

    Goldfishie Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.331
    25
    48
    Tijdens het iui traject met de eerste keer hormonen spuiten had ik ineens drie grote follikels. Ik was er zelf heel blij mee, de hormonen hadden goed hun werk gedaan. De gyn brak de iui poging af en gaf ons een klus verbod. Wij hebben ons daar niet aan gehouden en helaas ook niet zwanger geworden.

    De gyn is dan erg bang voor een meerling en zien die dan ook liever niet. Maar de kans is zo ontzettend klein, dat je na jaren niet zwanger bent geworden, om dan ineens een drieling te krijgen. Er zitten idd risico's aan een meerling, zowel voor de beebjes als voor de moeder.

    Maar wij wilden echt niet zo'n kans laten lopen, ook al was het een hele kleine kans. In onze volgende iui pogingen nooit weer meer follikels dan 1 gehad en nog steeds niet zwanger...
     
  13. Adriana85

    Adriana85 VIP lid

    20 okt 2010
    6.081
    25
    48
    Ik zou het ook gewoon proberen hoor.
    De kans op een zwangerschap is klein, de kans op een meerling is nog kleiner.
    Veel succes in elk geval!
     
  14. Buurvrouw31

    Buurvrouw31 Actief lid

    4 okt 2012
    441
    48
    28
    Utrecht
    Doen! Zelf bij afgebroken iui ook gedaan. Drie mooie follikels wilde ik niet aan me voorbij laten gaan. Niet zwanger geworden maar dus ook niet het gevoel: hadden we het maar geprobeerd.
     
  15. Dora26

    Dora26 Fanatiek lid

    8 dec 2014
    4.816
    108
    63
    Maatschappelijk werker
    België
    De kans bestaat altijd dat het een meerling wordt... de kans is misschien klein, maar ze bestaat, dus hou daar wel rekening mee!

    Maar als ik jullie was, ik zou ervoor gaan en hopelijk is er toch eentje raak! Succes!
     
  16. limburger

    limburger Niet meer actief

    Benieuwd wat je nu gedaan hebt??
     
  17. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Toch gewoon geklust en nu maar hopen dat er eentje raak is :D
     
  18. Kaila

    Kaila Fanatiek lid

    7 mrt 2014
    1.593
    215
    63
    Ik had het ook gedaan. Hopelijk is het raak! ;)
     
  19. Dora26

    Dora26 Fanatiek lid

    8 dec 2014
    4.816
    108
    63
    Maatschappelijk werker
    België
    Laat het hier nog even weten hoor ;)
    Hoop ook dat er eentje raak is!
     

Deel Deze Pagina