BSO nog gesloten

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Patatje1982, 6 mrt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Het is ook ontzettend lastig als de BSO dicht is. Hier hebben we nog wel geluk dat ze 1 dan naar de noodopvang gaan en de rest van de dagen zichzelf vermaken, alleen of buiten met vriendjes.

    Maar dan ook hoop ik dat de BSO echt weer snel opengaat. Maar met een positieve test in de klas zie ik nu hoe makkelijk kinderen toch besmet raken, al is het maar om de hordes kinderen bij de teststraten te zien. Dat zal wel morgen weer als tegenargument gebruikt worden.
     
    Vero0504 en bulakgirl vinden dit leuk.
  2. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Als jij of je man geen cruciaal beroep hebben, dan is jouw nood niet relevant helaas. Al raak je er je baan door kwijt, geen recht op noodopvang.
     
  3. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.173
    4.483
    113
    Gelukkig zijn sommige BSO’s wel bereid om de kinderen op te vangen ondanks de niet cruciale beroepen. Daarom zou ik altijd proberen te bellen als je er echt niet meer uit komt.
     
    Syane vindt dit leuk.
  4. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Ik hoop van harte dat ze je helpen, ik vind deze tweedeling in de samenleving echt belachelijk. We hebben de hele maatschappij nodig om de crisis door te komen.

    Wij nemen zelf overigens geen BSO af, dat werkt niet voor mijn zoon met ASS. Gelukkig kunnen opa en oma helpen bij ons.
     
    mamameer vindt dit leuk.
  5. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.238
    11.817
    113
    Als je in zo’n situatie zit dan zou ik altijd even overleggen met de gemeente. Het is niet alleen noodopvang voor cruciale beroepen maar ook voor kwetsbare kinderen. Er is dus wel iets van maatwerk mogelijk. Als het echt niet lukt thuis en er is veel stress en gedoe dan zou ik altijd gaan overleggen.
     
  6. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    Mijn zoon zit nog op kdv, die zijn gelukkig weer open. Maar toen hij thuis was hebben we veel dagen een oppas ingehuurd. Het geld van kdv krijgen we toch terug. Is dat voor bso ook niet zo en is het geen optie om een oppas te huren in ieder geval voor een aantal dagen?

    Als je het met iemand samen doet moet je veel dagen wel kunnen dekken toch?
     
  7. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Maar dat van kwetsbare kinderen is toch niet van toepassing als het er over gaat dat je als ouders geen opvang kan regelen en je werk er aan onderdoor gaat? Van mij mag het hoor, lijkt mij een reëel probleem, maar het is dan toch niet zo dat het kind "gevaar" loopt zeg maar?
     
  8. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    3 nov 2010
    2.458
    1.407
    113
    oe jeetje..
    Misschien niet zo bedoeld maar je reactie komt heel onaardig over..

    N.a.v jouw bericht zeg ik alleen hoe wij het hebben ingevuld..
    met daarmee ook toevoeging dat het voor iedereen zelf invulbaar is..
    was heel vriendelijk bedoeld! En als ik het teruglees dan lijkt het mij ook niet op een andere manier over te komen
     
    An79 en NiVa0230 vinden dit leuk.
  9. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.238
    11.817
    113
    Nou ja. Als je enkel een oppas/opvangprobleem hebt niet. Maar ik kan me voorstellen dat er grotere problemen ontstaan vanuit de stress en spanning die dit oplevert. Als ouders aan het eind van hun latijn zijn is er ook meer risico op burn out en op kindermishandeling. Vandaar ook dat ik zeg dat je in elk geval eens zou kunnen overleggen. Want zulke situaties en ook het kwijtraken van banen moeten we als maatschappij proberen te voorkomen.
     
    mamameer en Lafayette vinden dit leuk.
  10. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.995
    113
    Hier ging t vrij rap al weer de verkeerde kant op. Afgelopen week 2 klassen naar huis en de hele BSO dicht en iedereen in quarantaine die op de BSO had gezeten.

    Onze dochter zou alleen ma, di de middagen daar zitten. Technisch gezien mag ze dat ook, maar we hebben t tot op heden afgehouden en zelf opgelost. Maar goed ook allicht. Die paar uurtjes zelf oplossen is makkelijker dan 5-10 dagen vol thuis.

    Ik werk overigens 24 uur, mn man 32, ik kan alles volledig vanuit huis en afgezien zondags mag ik alle dagen werken en op zelf gekozen tijdstippen. Dat is wel extreem luxe en allicht ook een voordeel aan IT werk. Alleen storingen komen wanneer ze komen dat kan wel eens heel irritant zijn, en ochtend overleggen zijn er dan nog. Mja, dan maar kind met drinken achter de tv, gaat ze niet stuk van.
     
  11. Wooly

    Wooly Actief lid

    26 mrt 2020
    137
    68
    28
    Vrouw
    Bij de school van onze kinderen gaat nu zelfs de noodopvang dicht ivm uitbraak.
     
  12. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    3.562
    2.859
    113
    Vrouw
    Toen op de persconferentie van 23-2 bleek dat de bso niet open ging en onze school overging op continurooster was ik er klaar mee. Schiol gaat nu 14:00 uur uit ipv 15:15 uur. Wij werken beide 4 dagen ik vanuit huis en mijn buitenshuis hij is hovenier. Ik doe meerdere videocalls per dag. Ik miste gewoon 10 uur per week van mijn 32 uur. Werk liep over. Heb de opvang gebeld en ik heb gezegd dat mijn man hovenier is en dat dit onder facilitair valt.. hier zijn ze mee akkoord gegaan. Kids gaan nu weer gewoon 2x naar de bso. Wat een rust geeft dat zeg. Heb het 3 maanden volgehouden maar nu is het klaar..inmiddels is ook 60% van de kids bij ons gewoon op de bso. Ik zou dus zeggen ga in overleg.
     
    Mapje en mamameer vinden dit leuk.
  13. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.818
    18.533
    113
    Vrouw
    Dat snap ik dan weer niet.. Ik probeer met moeite overal rekening mee te houden, alles zo te plannen en te regelen dat man en ik beide dan uit noodzaak maar wat uren opnemen om ons zoontje uit school te halen en naar school te brengen.. en dan zijn er mensen die dan gewoon maar in overleg weer gebruik kunnen maken van de BSO ??:oops: die notabene gewoon THUISwerken.
    Zo kan ik ook wel bedenken dat mijn man een essentieel beroep heeft (hij werkt in de landbouw techniek, en ja boeren hebben toch hun machines nodig zodat wij weer voedsel hebben) :o:
     
    Baileyy, Sado, olleke en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.181
    16.515
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Wilde ik net zeggen. Mijn dochter gaat ook naar de noodopvang en daar zitten de kinderen ook door elkaar heen. Is ook geen doen om dat gescheiden te houden en ook een beetje erg lullig als je kind net als enige vanuit zijn groep naar de opvang gaat en niet met andere kinderen mag spelen. Ik verwacht dat de BSO na de meivakantie weer volledig zal openen en misschien zelfs wel eerder.
    Voor TS zou ik contact opnemen met de BSO en vragen wat er mogelijk is. Hier zijn ze erg meedenkend met het zoeken naar een oplossing.
     
    sprits vindt dit leuk.
  15. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    3.562
    2.859
    113
    Vrouw
    Ik zeg maar zo nee heb je en ja kun je krijgen. Werken van 08:45 tot 13:45 is gewoon te weinig. Mijn man is buitenshuis en ik laat mijn kids van 4 en 6 niet alleen in de woonkamer. Toehn de school nog tot kwart over 3 was deed ik het niet. Nu wel si dat 1 maart. Vind het ook complete onzin om de bso dicht te houden terwijl kids gewoon bij elkaar komen. Lang genoeg geduurd die gekkigheid.
     
    Minoesje, mamameer en Spectre vinden dit leuk.
  16. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.041
    17.010
    113
    #56 Sado, 8 mrt 2021
    Laatst bewerkt: 8 mrt 2021
    Maar dit geldt toch voor zoveel mensen? Ik moet ook mijn dochter van vier om 13.45 ophalen en ben ook tijdens calls af en toe naar haar aan het seinen van “hou op, niet doen”. Ik moet mezelf ook regelmatig op mute zetten zodat ik iets kan zeggen als “even wachten nog, ik pak zo drinken voor je”.
    Tuurlijk is het combineren van die zorg met je eigen werk niet ideaal, maar het is even niet anders.

    En met een flauwe omweg zou ik (ivm mijn man’s werk) waarschijnlijk ook wel recht hebben op noodopvang op de BSO. Maar kom op..... Zo kan iedereen er wel aanspraak op doen, komen we nog nergens.
     
    Lafayette vindt dit leuk.
  17. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    3.562
    2.859
    113
    Vrouw
    Lekker naar de bso terug naar normaal. Mij lukt het niet om mijn werk te doen met de kids. Ik doe calls met letselschade slachtoffers en moet rapporten schrijven. Dat lukt gewoon niet met de kids erbij. Ik krijg mijn werk gewoon niet gedaan. 3 maanden heb ik het zonder gedaan. Nu is het mooi geweest. Bovendien valt groenvoorziening gewoon onder cruciale beroepen. Hij doet gespecialiseerd snoeiwerk en niemand wil een boom op zijn hoofd of ongevallen door overhangende takken. Als je het zonder bso redt is het prima, redt je het niet overleg dan gewoon.
     
    Wish05 en mamameer vinden dit leuk.
  18. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.811
    4.050
    113
    Ik zou wel eens een weekje al die niet essentiele beroepen willen neerleggen en zien wat er gebeurd. Misschien dat dan opvalt dat ook die niet zomaar even gemist kunnen worden.
     
    bulakgirl, Sado en Lafayette vinden dit leuk.
  19. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.995
    113
    Voorlopig vind ik school al een verademing. Zolang als t duurde althans. Voorlopig zit men hier voornamelijk thuis.

    Twee klassen in quarantaine, daarvan hebben er ook in BSO gezeten. Gevolg: BSO nu dus ook dicht en iedereen die daar zat ook in quarantaine.

    Groep 1 massaal thuis door verkoudheid, tot op heden gelukkig nog niemand positief daarvan maar kunnen ook niet eerder terug dan klachtenvrij ookal heb je een negatieve test.

    Mn hart huilt voor degene die écht écht in de shit komen hierdoor als in "geen inkomen of flink inleveren". Voor hen ligt alles zo fragiel.
     
    Lafayette vindt dit leuk.
  20. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    4 aug 2013
    3.155
    2.542
    113
    Gewoon 0,0 info over de BSO :(
     
    sprits en Spectre vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina