Beste, 2 weken geleden hebben we bij de 30 weken een groeiecho gehad omdat mijn vrouw het vermoeden had dat haar buik aan de kleine kant was en haar gewicht niet echt toegenomen was. Uitslag van de eerste groeiecho liet zien dat de waardes OK waren alleen dat de buik een beetje afboog naar de ondergrens. Per direct is ze gestopt met werken en is wat meer gaan rusten en goed te eten. In 2 weken tijd bijna 5 kilo aangekomen. Gisteren voor de tweede keer een groeiecho gehad bij de vk en jammer genoeg is de buik niet gegroeid zoals we gehoopt hadden. Het zit nu tegen de ondergrens aan maar is wel wat gegroeid. We zijn nu doorverwezen naar een gynacoloog die opnieuw alles moet analyseren en echos moet maken. Kunt u ons vertellen wat ons te wachten staat? Ik lees veel verhalen met allemaal ook uiteindelijk een gezond kind maar we maken ons wel een beetje zorgen. Vragen zoals: Wat als placenta niet goed is? Gaat het buikje nog groeien? Kan dit door medicijnen of iets anders? Wat zijn de risicos van het toedienen van medicijnen voor een baby van bijna 33 weken. Wat als het kindje nu moet bevallen? Zal deze dan afwijken? En nog veel meer vragen in ons hoofd. Alvast bedankt.
Update na echo in ZK Ze mag niks doorgeven maar heeft wel gezien dat: Buikomtrek en hoofdomtrek onder het gemiddelde maar boven de onderlijn. Voldoende vruchtwater Goede hart, hersenen en andere organen Goede toevoer voedingstoffen door navelstreng Wat ze dus kon zien waren OK Volgende week wel langs de gynacaloog die de gegevens zal bestuderen en een uitspraak over zal gaan doen. 33 weken en 1 dag de resultaten: BPD 85,5 mm P:31 OFD 103,7 mm P:16 HC 297,2 mm P:19 AC 272,1 mm P:12 FL 63,3 mm P:64 BPD/OFD 0,82 P:70 HC/AC 1,09 P:74 Geschat foetaal 1914g P20 Doppler umbilicalis / cerebri media PI 0,91 Gaat or nog iemand reageren?
Goedemorgen, op zich ziet de echo er goed uit en vallen alle waarden binnen de onderste en bovenste groeicurve. Daarnaast is er sprake van een goede doppler. Op dit moment is naar mijn inziens nog geen reden voor ongerustheid. Belangrijk is om de groei goed te blijven vervolgen. Belangrijk is dat het kindje op zijn eigen lijn mee groeit en niet gaat afbuigen qua groei. Ik neem aan dat de groeiecho over ca. 2 weken herhaald wordt. Pas dan kan je zien of het kindje goed blijft groeien. Ik ben benieuwd! Succes! Groetjes Monique