Hai Nou zag ik iets grappigs op het Oppas & Kinderopvang forum, namelijk een Lutjepotje. Een wat? Een Lutjepotje. www.lutjepotje.nl, een soort konijnenhok voor baby's, of kindvriendelijker gezegd, een babyhuisje, en dat in het kader van buitenslapen. Wat gezond schijnt te zijn. Nou weet ik wel van iemand die haar kind bijvoorbeeld na het wandelen lekker in de wagen buiten laat staan, onder het afdak; en had ik ook wel eens zijdelings van de buitenslaaphokjes gehoord, maar ik ben toch wel onder de indruk van dit fenomeen nu ik dit zo zie. Vind mezelf al gezond bezig dat ik het raam op de slaapkamer nu altijd op een flinke kier heb staan. Met dit weer heb ik ook al een paar keer geprobeerd mn meissie in de wagen lekker buiten te laten slapen, maar als de wagen stilstaat en ze is wakker, vindt ze er niks aan. Bovendien ben ik bang dat ze kou vat. Vraag me af of er meer moeders zijn die hun kind buiten laten slapen. En zijn er dan ook mensen die zo'n Lutjepotje ding daadwerkelijk in de tuin heeft staan?
neej maaar lijkt me ook echt niks, als ik het zo lees...kinderwagen ok, maar soort konijnenhok...hmzzz
Hihi, ik had al eens eerder van gehoord hier op het forum. Daarvoor had ik er ook nog nooit van gehoord. Wij hebben er geen, en ik ga er ook geen aanschaffen ofzo, maar ik zou er helemaal geen problemen mee hebben als ze buiten zouden slapen. Persoonlijker vind ik zo een 'konijnenhok' veiliger dan de kinderwagen. Zeker sinds er omgerold word heb ik het er niet zo op om de wagen buiten te laten als ze liggen te slapen. Stel dat ik het even niet zie dat er iemand wakker is en die rolt uit de kinderwagenbak. Nee, zo een 'hok' vind ik dan toch echt wat fijner. Maarja, vooruit, wij nemen ze wel gewoon mee naar binnen en leg ze in de box neer, kunnen ze niet uitrollen . Owja, en kou vatten valt wel mee hoor, in die bedjes hebben de kindjes gewoon hun jasje aan (als het fris is) of een vestje (met wat minder koud weer) en gewoon een dekentje.
Op het kdv hebben ze er 2. Mijn kindje heeft er ook wel eens in geslapen. Het schijnt iets typisch gronings te zijn.
Op het kdv hebben ze het niet, ikzelf ook niet, maar ze slaapt hier wel eens buiten. In het begin in de wandelwagenbak en gisteren hadden we haar campingbedje buiten gezet en sliep ze daar lekker in. Maar goed, in de winter doe ik dat dus niet, het moet wel enigszins lekker weer zijn, zodat ik zelf ook in de tuin kan zijn.
nee ik zou zoiets niet aanschaffen. wij hebben met dit mooie weer ook het campingbedje buiten staan, dan kan de kleine daar lekker in spelen, heeft nog lekker wat schaduw en kan daar lekker in slapen. het is wel gezond buiten slapen, ik weet nog dat toen mijn kleine geboren was in september dat de vk de tip gaf om de kleine tijdens het slapen gewoon lekker buiten neertezetten. niet gedaan overigens. joyce
In mijn omgeving hebben meerdere mensen een lutjepotje (woon in groningen, komen lutjepotjes vandaan). En het is echt een geweldig ding! Hoor ook alleen maar positieve verhalen. Wij gaan er ook eentje aanschaffen. Je kindje ligt heerlijk beschut buiten en je hebt geen last van beestjes. Zelfs als het kouder is kunnen de kindjes erin.
Al vind ik het wel een tikkie rivella.. op zich heeft het wel iets eigenlijk. Kan me voorstellen dat als je veel buiten bent, het ideaal is om de baby lekker in de buurt te hebben met genoeg frisse lucht.. en inderdaad, kan niet uit de wagen rollen en heerlijk beschut. Ook geen beestjes. Tot welke leeftijd zouden ze erin kunnen? Ben echt heel benieuwd of iemand zo'n ding ook daadwerkelijk heeft of heeft gehad, en hoe dat is gegaan..
hier wel lekker buiten slapen met dit weer, maar gewoon in de kinderwagen! Muskietennet erover en klaar! Dat konijnenhok idee blijft toch een beetje door mn hoofd dwarrelen bij zo'n lutjepotje...
Bij ons op het KDV staan er ook een paar. Mijn zoontje wil vanaf het begin af aan alleen maar buiten slapen in de 'konijnenhokjes' Hij vindt het heeeerlijk en kan zelfs overdag op KDV niet meer binnenslapen, teveel lawaai.
Ik vind het eerlijk gezegd maar een raar ding zo'n "konijnenhokje". Zou er zelf dus nooit 1 aanschaffen. Kyra slaapt gewoon lekker in haar bedje op haar kamertje, ze is overdag genoeg buiten voor frisse lucht.
Op het KDV bij Jesse hebben ze er ook 2. Van mij mag Jesse daar ook lekker in slapen.. aangezien het een onwijs moelijke slaper is.. (vandaag 1e dag KDV) Heb gezegt dat als ze het willen.. mogen ze het van mij uitproberen! Ik zal het daarna hier wel laten weten!
In Noorwegen, Zweden en Finland (ja brrrr koud dus) slapen ook veel kindjes buiten in dat soort "hokken" ook soms 's nachts, is daar heel normaal. Ook laten ouders als ze ergens koffie gaan drinken of gaan lunchen hun kinderwagen vaak buiten staan, daar staat dan een hele rij, ze hebben ook nogal lang zwangerschapsverlof dus er zijn veel mama's op stap. Toen ik nog stewardess was kon ik me hier erg over verbazen, zo'n rijtje baby's. Groetjes Lisette
Hier ook altijd de kinderen buiten in de wagen gehad, ook in de winter, als de zon lekker scheen, kruikje erbij en een beschut plekje. Dus zou er zeker wel voor open staan voor zo'n 'konijnenhokje'. Ben zelf ook een enorme buitenmens.
Ik zie het ook wel zitten, zo'n 'hok'. Lekker makkelijk voor als wij in de tuin bezig zijn of lekker aan het zonnen zijn, dan kan hij erin slapen.
Bij ons op het KDV hebben ze ze wel. Vooral peuters maken er veel gebruik van! Ymke mag er wel in van mij, maar die slaapt ook prima in bed. In de kinderwagenbak slaapt ze ook prima, maar wel hazenslaapjes. Buiten zijn toch meer prikkels dan op haar slaapkamer. Ik ben er wel voor hoor, al zou ik het pas aanschaffen als ik zeker wist dat ze daarin beter slaapt dan binnen en dat is hier niet het geval!
Ik vind het ook wel goed, probeer Jesse ook zoveel mogelijk buiten te laten maar hij slaapt het liefst in zijn eigen donkere kamer.. ook in de reiswieg slaapt hij erg licht
Hier ook een mama uit groningen! en ik heb inderdaad ook een lutje potje...ideaal die dingen! Ook werk ik zelf als groepsleidster op een kdv en daar hebben we ze ook en zelfs met koud weer zijn er kinderen die er in liggen (vaak zelfs op aanvraag van de ouders). Lekker warm aangekleed en onder de dekens. Heerlijk! Op den duur passen ze toch niet meer in de kinderwagenbak, en als t echt warm is kan zo'n bak trouwens alleen maar benauwend zijn dan is zo'n wat ruimer hok echt veeeel lekkerder voor ze! Geen angst voor mugjes, katten of andere dingen...geen regen...ideaal! Ik raad het iedereen aan! supergezond! Mirjam