Afgelopen week heerlijk genoten van het lekkere weer en zoonlief is al flink verkleurd in het zonnetje. Nu hoorde ik van de week dat de juf alle kinderen had ingesmeerd met zonnebrandcrème voor het buiten spelen. Ik was super blij om dit te horen en voelde me al eigenlijk enigszins schuldig dat ik daar zelf niet aan had gedacht, zeker met ons rossige ventje met hele witte huid. Doen ze dit bij jullie op school ook? En is het niet verstandig om zelf een tube crème neer te zetten op school?
Volgens mij doet fleur haar juf het niet, maar ik lever de kinderen sowieso al ingesmeerd af o kdv en school als ik weet dat het warm gaat worden. Afgelopen weken al een paar keer gedaan.
Eerlijk gezegd kan ik me hier geen voorstelling van maken, weet je hoeveel tijd het kost om een klas kleuters in te smeren? Een beetje kleuterklas heeft 20-30 kinderen, insmeren kost minstens 1-2 minuten per kind... Daarnaast heeft pietje factor 50 nodig, marietje kan prima met factor 10, en is klaasje allergisch voor merk A en B, etc... Ik zou het even goed navragen bij de juf wat precies hun beleid is hierin. Ik smeer mijn kinderen in voor ze naar school gaan, want ik weet 100% zeker dat er op school niet gesmeerd wordt... En dan vind ik eigenlijk ook niet hun taak.
Ik ben echt voor insmeren hoor. Maar volgens mij is de zonkracht nog niet boven 3 of 4 uit geweest en dan vind ik het persoonlijk lichtelijk overdreven om al te gaan smeren. Ik verbrand vrij makkelijk (erg witte huid) en ik ben de laatste weken veel buiten in de zon geweest met de kinderen. Maar er is bij mij en mijn zoon echt nog geen enkele verkleuring te zien.
En daarbij.. Als de juf 2 minuten voor ze naar buiten gaat even snel een dun laagje geeft Is het niet alsof het werkt. (Plus dan alle stemmen die tegenwoordig op gaan dat er toch ook heel wat kankerverwekkende stoffen in die zonnenbrandcreme zitten... Wacht ik wel even tot het echt nodig is.)
Ik smeer me kinderen altijd in als het zonnig is zoals de laatste weken. Vooral de eerste zon is het gevaarlijkst
Nou mijn enorm witte en blonde kindje... Heeft de afgelopen zon prima overleeft zonder te verbranden hoor
Ik heb mijn kinderen nog niet ingesmeerd, ze zijn al wel een klein beetje bruin geworden. Op school wordt ze niet ingesmeerd, nog niet in ieder geval. Ik ga haar als de zon straks erg sterk wordt maar weer met p20 insmeren 's morgens want ze blijft elke dag over en heeft school tot kwart over 3. Ik kan me niet voorstellen dat de juf alle kinderen in gaat smeren. Dit wordt de eerste zomer op deze school dus ik weet niet wat hun beleid is maar op de vorige school drongen ze er wel vaak op aan om de kinderen thuis in te smeren.
Hier gaan ze in de zomer voordat ze in de kleren gaan helemaal in de vision zonnebrandcreme, zeker shannon. Juf gaat zeker niet smeren en dat is logisch want dat duurt gewoon veel te lang. Zon kan genoeg kracht geven nu bij hele gevoelige kids, shannon heeft dus van de week laten zien dat ze zonneallergie heeft.. *baal*.. Hier word dus ook gevraagd en word verwacht dat je ze voor het naar school gaan in smeert ( zelfde bij kdv/bso)
Hier wordt het niet gedaan. De jongste heb ik afgelopen week 2x ingesmeerd, tenminste: De armpjes. Die vangen het meeste zon op dit moment omdat ze graag fietst . De oudste is overigens toch al flink verkleurd, dat zag je ook bij andere kinderen (meiden vooral) : Hun schoenen staan al in hun voeten gekleurd .
Hier heb ik de oudste ook al ingesmeerd. En helaas niet goed genoeg, randjes van haar oren zijn alweer verbrand. Ik smeer haar voordat ze naar school gaat in en geef zonnebrand aan de juf. Zij smeert haar dan tussen de middag nog een keer in. Inmiddels smeert ze de hele klas in(of nouja. Iedereen moet de handen uitsteken, juf spuit op de handen en ze smeren zelf in). Ik vind het niet meer van deze tijd om kinderen niet in te smeren. Zeker kinderen met een gevoelige huid zoals mijn oudste dochter. Ik heb het overigens netjes gevraagd en juf snapte het helemaal. volgend jaar gaat ze naar groep 3 en dan vind ik dat ze zelf moet smeren. Maar vraag wel weer een juf of ze haar helpt herinneren.
Ik ga de oudste insmeren voordat hij naar school gaat en tussen de middag, maar pas in de zomer als het echt een velle zon is, want hij verbrand eigenlijk niet. De jongste heb ik nu al moeten smeren, want die was vorige week al rood op zijn armpjes na even in de tuin te zijn geweest. Hij verbrand heel snel
Nee, nu nog niet hoor. Op de bso doen ze t iig wel altijd (in de zomer), op school geloof ik niet (maar twijfel; misschien wel als ze echt veel gaan buitenspelen op heel zonnige dagen). Maar dan doe ik wel eens wat creme in dr tas en mag ze ook zelf tussentijds wat smeren.
Ik heb ook nog niet gesmeerd. Buiten dat geeft het maar beperkte bescherming. Meestal moet je iedere 2 alweer insmeren om het gewenste effect te behouden/bereiken. Wel een goed idee om zonnebrandcreme mee te geven. Zeker voor mijn blonde dochter!
UVlicht (waardoor je verbrandt en vit.D aanmaakt) bereikt Nederland pas eind april. Ook dan ga ik mijn kind niet smeren. Ontbloot hoofd en onderarmen zorgen er juist voor dat ze vit.D aanmaken. Na het middaguur zou ik zonnebrandcreme op kunnen smeren. Belangrijk ook vind ik een pet op.
Hier smeer ik de kindjes in de zomer altijd in de ochtend in met p20 dat houdt de hele dag. Als ze thuis komen en ook nog in de zon gaan dan smeer ik ze vaak nog wat bij. Ik verwacht niet dat de juf ze insmeert eigenlijk. Ikzelf deed het wel altijd als ik met mijn KDV kindjes naar buiten ging. Maar goed dan heb je Max 14 kinderen die je insmeert
Hier doen ze het niet. Waarschijnlijk is de juf een half uur verder tegen de tijd dat iedereen is ingesmeerd. Ik heb ze vorige week een of twee keer ingesmeerd, op dagen met veel zon en als ze naar school gaan, smeer ik ze in met P20 of Ultrasun, vooral handig met de overblijf, dan verbranden ze niet, want dat hoef je maar 1 x op te smeren.
Hier zijn de kids al een aantal keren ingesmeerd, ik ben dan ook heel streng met smeren en smeer bij de minste geringste zon. Maar dan zijn ze hele dagen buiten (zijn beide overigens al heel bruin van die paar dagen zon) Op school spelen ze hooguit een kwartier buiten, dat kan nu nog wel zonder smeren vind ik. In de zomer zorg ik dat ze ingesmeert naar school gaan (ultrasun dus inprincipe 1x per dag) en smeer ik ze tussen de middag nogmaals in