sinds ongeveer 3 weken voel ik een hard knobbeltje in mn oksel. Eerst was ie best groot en pijnlijk,hij is ondertussen wel kleiner geworden en ook niet meer pijnlijk. Knobbel is nu ongeveer zo groot als een knikker. Kan dit een ontstoken talgklier zijn? en hoe lang duurt t dam voordat zoiets weg is? wil ook niet te snel naar de huisarts gaan...
Kan... maar met bultjes en harde knobbels neem ik altijd het zekere voor het onzekere en laat ik de huisarts even kijken.
Naar de huisarts! Mijn vader had een bult die afgedaan werd als een vetbult. Hij heeft doorgeduwd dat hij deze er uit wilde hebben en is uiteindelijk geopereerd. Tijdens de operatie bleek het foute boel en hij krijgt op dit moment bestralingen omdat hij lymfeklierkanker bleek te hebben.
Rood, pijn en ook weer kleiner worden zijn dingen die eigenlijk in eerste instantie niet bij kanker horen. Ik zou het nog even aankijken. Kun je hem onder de huid heen en weer rollen?
Precies dit. Ik heb het ook gehad. De bult heeft er jaren gezeten, maar uiteindelijk werd hij groter, pijnlijk en is het een abces geworden wat de huisarts heeft open gesneden ( sorry voor de onfrisse details). In eerste instantie gewoon een talgbultje dus.
Ik heb last van chronische cystes, deze komen en gaan vaak, maar een enkele keer ontsteekt de boel en moet het chirurgisch verwijderd worden. Bij twijfel gewoon naar de huisarts, daar zijn ze voor.
Ik zou met een bultje bij mijn oksel/borsten altijd naar de dokter gaan. Hoor liever van hem dat er niets aan de hand is dan van bijvoorbeeld mijn buurvrouw.
Ik heb het regelmatig.. Komt door een slecht passende BH denk ik omdat het op dezelfde plek is waar de beugel een beetje prikte. Maar het barst dan wel na een paar dagen open en niet dat ik er dan al een paar weken last van heb. Als je het niet vertrouwd zou ik even langs de ha gaan, bobbels en knobbels zijn niet fijn in dat gebied
hier ook gehad open gepulkt en daar kwamen 3 ingegroeide haren uit best wel lang heb ze met regelmaat nog steeds en ook ontstoken talgbultjes als het te erg word maakt de huisarts het open
oh bah! Waren ze bij jou ook eerst groter en werden ze steeds kleiner? ik heb nu namelijk het gevoel dat ie nu niet meer veel kleiner gaat worden?!
Ik heb ook weleens vaker een bultje gehad, maar dat was vaak wel met 1,5 week weer weg. Deze dus (nog) niet
Ik zou gewoon even gaan als je erover twijfelt. Je hebt het over roodheid, groot en kleiner worden. Ik verwacht een ingegroeid haartje, daar kun je flink last van hebben op den duur.
Ik heb ze regelmatig. Soms met een doorsnede van 2 cm. Waar er eerder 1 heeft gezeten heb je meer kans dat het terug komt. De laatste 15 zijn niet meer helemaal verdwenen en blijft er iets kleins achter. Soms een bultje soms iets dat lijkt op een steentje. Ik ben er al vaak mee naar de huisarts gegaan maar die kan er weinig mee behalve wegsnijden. Maar ja dan houd je ook litteken weefsel. Als jij het niet vertrouwd kan je naar de huisarts gaan. beter een keer te vaak dan te weinig, en dit is tenslotte niet een medisch forum. Je zou betadine scrub kunnen halen om de plek te behandelen.
hij was eerst ontstoken toen hij niet meer ontstoken was was hij kleiner en toen de haren eruit waren was hij helemaal weg. maar wat de rest ook zegt maak je je zorgen even langs de huisarts