Hoe staan jullie tegenover het gebruik van computers, Iphones, Ipads etc bij kinderen? Vanaf welke leeftijd 'mag' jullie kind dat? Hoevaak etc? Mijn meiske is bijna 4 en mag af en toe (1x per week?) even op de laptop naar Sesamstraat.nl of bobo.nl ofzo. Gewoon even voor de leuk, meer vind ik niet nodig. M'n dvd-speler is al maanden kapot dus dvdtjes worden er niet gekeken 's Morgens even wat Pebble of kleutertv ofzo en 's avonds Sesamstraat, verder vind ik t wel prima. We gaan dus vooral naar de speeltuin of met slecht weer gewoon spelen, spelletjes, knutselen etc. Maar...... Ze is om t weekend en op dinsdagen bij papa en tja, daar gaat t toch wel heel anders. Zodra ze binnenkomt pakt ze zijn Iphone van tafel en gaat spelletjes doen (geen idee wat, ik heb geen Iphone). Ze kijkt veel tv, heeft een kast vol dvd's die ze regelmatig kijkt, ze weet me heel veel websites te noemen die ze op zn laptop speelt etc. Ze komen bijna niet buiten (het viel me onlangs op dat hij dit jaar zn tuinstel nog niet uit de schuur had gehad!) Ik word af en toe helemaal gek van de opmerking 'dat heb ik op papa's Iphone geleerd' als ik haar vraag hoe ze een bepaald liedje ofzo kent. Arghh stomme Iphone denk ik dan hahaha. Hoe staan jullie erin? Mogen jullie kindjes ook 'onbeperkt' met dit soort apparaten spelen? Of vinden jullie het meer volwassen speelgoed en niet kleine kinderhandjes? En vanaf welke leeftijd vinden jullie t wel acceptabel?
Mijn dochter is 3 en speelt dagelijks spelletjes op de computer, wii of telefoon. Kijkt ook wel iedere dag tv en vind dat geen probleem aangezien ze net zo graag iets anders doet zonder zulke zaken.
Mijn dochter kijkt ook wel elke dag tv hoor, maar niet de hele dag. Hij staat niet standaard aan zeg maar. Maar daar zijn dit soort dingen zo'n beetje het enige wat ze doen en zit ze echt een uur met die Iphone in dr handen..
onze zoon is bijna 3 en weet ook precies hoe mijn iphone werkt, hij mag er elke dag 15 minuutjes mee spelen hij doet dan de woezel en pip memory maar soms laat ik hem slingeren en heeft hij hem ook te pakken en elke ochtend bij het opstaan ontbijten wij met zijn allen voor de tv, hebben we van mijn ouders, zo hebben wij het altijd gedaan, en dat gaat automatische mee eigenlijk, we vinden het wel erg gezellig, lekker knus tegen elkaar aan, en in de avond gaan ze om half 7 onder de douche en dan om 7 uur wanneer ze lekker warm in de pyjama zitten mogen ze voor de tv nog even lekker een aflevering hoela hoep of het zandkasteel kijken, en soms alle 2, overdag zijn we veelal buiten en gaan we echt dingen doen met de kinderen, maar soms als het heel slecht weer is zet ik er ook een fimpje op voor de kids, zoonlief van 3 heeft ook de mobigo, is ook een spelletjes computer, mag hij ook gewoon op van mij als het vies weer is, maar als we buiten kunnen spelen dan gaan we lekker naar buiten.
de oudste heeft hier een max van uur beeldscherm tijd op een dag. Dan kan ze kiezen uit tv, dvd of de ipad. Internet zit ze niet op, vind ik ook niet nodig. Ze heeft nu geluk dat er op school ook wel eens tv wordt gekeken en ze computerles krijgt..dus dr beeldscherm tijd is daardoor onbewust hoger geworden.
Hier staat 's morgens de tv wel aan, tot een uur of 10. En mijn zoontje kijkt af en toe filmpjes op mijn telefoon. Dvd's kijkt hij soms, maar weet wel hoe ie hem moet bedienen
Oja en ik weet best dat het in papa's huis nou eenmaal anders is dan in mama's huis en dat het me niks aangaat etc... daar gaat het me ook niet om. Ik vraag me gewoon af of ik nou zo wereldvreemd ben ofzo
Mijn jongsten kijken smiddags een half uurtje tv (de wereld is mooi) op maandag en vrijdag. En soms 's avonds naar sesamstraat. Verder niet. Zij zijn 1,5 en 3, die van anderhalf kijkt ook niet echt naar de tv, en die van 3 heeft er pas sinds de zomer interesse in. Ze gaan nog niet op de computer, heel soms wat k3 liedjes maar dat is samen met mij. ach ze doet wel eens of ze computert, ff op de toetsen rammen en dan klaar . De oudsten is wel een ander verhaal natuurlijk, die zijn 10 en 12. Ze mogen 's ochtends in het weekend tv kijken tot wij beneden zijn. Door de week niet voor ze naar school gaan. Mijn zoon kan helemaal geobsedeerd zijn, dat had ie als ukkie al. Hij kan dan zo de hele dag zonder eten en drinken voor de tv zitten... Computeren mogen ze ieder een uur per dag maar dat komt lang niet elke dag voor. Mijn zoon heeft voor zijn verjaardag van zijn vader een e-reader gehad, maar dat is meer een tablet want hij kan er ook op internetten enz. Ook daar kan ie volledig in verdwijnen, net als lezen trouwens, dat doet ie ook heel graag, ondanks zijn dyslectie en daar zijn we natuurlijk erg blij mee. Maar voor kleine kinderen vind ik het niet nodig. Ik vind dat ze eerst zelf maar zichzelf moeten leren vermaken en creatief moeten zijn met wat ze hebben dan dat ze vermaakt worden door een computer.
@wijffie, hier gaat het ook anders dan bij papa (van de oudste twee). Wij hebben een tv en een dvd-speler en een computer en een nintendo ds. Maar bij papa hebben ze alle nieuwste snufjes zegmaar... Overigens zeg je dat het je eigenlijk niet aangaat, dat heb ik hetzelfde met mijn ex, zij hebben daar hun dingen, en bij mij weer andere dingen. Al baal ik wel eens dat hun vader mij op school in een slecht licht zet. Ik probeer ze een beetje zelfstandig te krijgen, dus als ze hun broodbakje niet in de vaatwasser zetten en hun kleren niet in de was, dan moeten ze dus een vies broodbakje mee of vieze kleren aan (Tot op zekere hoogte) hij verkoopt het als geen aandacht voor ze hebben, ik als leren dat ze zelf voor oplossingen moeten zorgen en verantwoordelijk zijn voor hun eigen spullen. en hij moet ons ook altijd overtreffen met cadeautjes, uitstapjes enz... Maar goed, dat is ff offtopic
Mijn zoon mag niet zelf aan mijn telefoon komen. Hij weet gelukkig ook (nog) niet hoe hij werkt. Soms vraagt hij of hij met de Giraffe mag spelen (Zelfde als Tom de Cat, dat hij dingen naspreekt enzo..) of hij wil "bob de bouwer" kijken. En dan mag dat ook wel. Qua televisie: 's Ochtends mag hij een half uurtje kijken, daarna gaat hij uit. 's Middags of 's Avonds voor het slapen gaat, mag hij ook nog even kijken. Hij weet precies hoe hij een DVD-tje (dingetje noemt hij het haha) moet verwisselen. Of de DVDspeler aan moet doen. Hij weet heel goed dat hij dat alleen mag, als mama erbij is en het heeft gezegd. Computer: Mag hij ook niet zelf aankomen, hiervan weet hij ook (nog) niet hoe het werkt. Soms mag hij op youtube filmpjes kijken.
Ik heb er geen problemen mee. Nou ja, ik wil natuurlijk niet dat ze die dure en kwetsbare apparaten stuk maken, daar zit voor mij de beperking in het gebruik in. Zoonlief mag een aantal dingen zelf doen (dvd aanzetten bijvoorbeeld, of onder begeleiding een spelletje op de Ipad) en een aantal dingen mag hij niet zelf doen (schijfje erin doen of eruit halen) en dochter mag nog bijna niks met dit soort apparaten. Maar dus alleen omdat ik bang ben dat ze het stuk maken. Als ze bij iemand anders op een Iphone zouden spelen dan heb ik daar geen moeite mee, mits die andere zich realiseert dat kleine kinderen er niet altijd even netjes mee zullen omgaan - en hij niet bij mij komt zeuren om vergoeding als hij z'n telefoon heeft laten stukmaken door mijn kind. Dan had hij ze er maar niet mee moeten laten spelen.
ik vind het belangrijk dat mijn kids met de pc overweg kunnen en ik leer ze zelf bewust typen op de pc. daarvan hebben ze later op school alleen maar profijt. een telefoon is met 4 nog wat overbodig. dit deed ik zo en zal ik bij de jongste ook doen en omdat hij een taalachterstand heeft zal ik zelfs nog meer met hem bezig gaan om hem meer taal en taalbegrip bij te brengen.via gewone spelletjes via logo maar ook via de pc. over tv ben ik ook wat minder stram dan de meeste mensen hier. hij mag best een aantal uurtjes tv kijken, meestal speelt hij er ondertussen gewoon bij. een i phone of i pad heb ikzelf niet vanwege mijn handicap, maar mijn oudste doet er wel wat mee met de jongste op ahar eigen android. voor hezelf vind ik het voorlopig nog niet nodig. hij mag ze niet zelf aanzetten en moet er wel om vragen, maar doet nooit moeilijk als ik ze weer uitzet. (tot nog toe) ik denk dat we met zijn allen moeten beseffen dat dit toch een ander tijdperk is als toen wij jong waren. voor hun is digitaal zoiets als ademen en lezen uit een gewoon boek zal steeds zeldzamer worden. ook scholen gaan steeds meer digitaal doen.
Ik vind de computer, tv, i-phone, i-pad echt van deze tijd en er dus echt bij horen. Wij beperken dit zeer omdat we liever zien dat de kinderen buiten spelen of fantasie / ondernemend spel spelen. Maximaal 1 uur per dag dus tv of computer en de WII is nog even helemaal niet voor de kids. De laptop is trouwens niet voor eigen gebruik. Alleen samen met mama of papa. Ook de tv mag alleen aan als papa of mama het goed vindt. Niet gevraagd, wel aangezet? Dan gaat ie ogenblikkelijk uit. In het vliegtuig heeft mijn zoontje voor het eerst met een i-pad (van de mevrouw naast hem) mogen spelen. Hij vond het geweldig en snapte het ook gelijk. Mooi vind ik dat maar niet voor altijd.
Same here maar overdag zijn we meestal buiten fiscaal word er niet meer dan 1 à 2 uurtjes tv gekeken per dag maar bij slecht weer staat het weer de hele dag aan maar dan spelen ze ook gewoon
Tuurlijk, absoluut, het is van deze tijd. En ik vind het ook niet erg dat ze leert met dat soort apparaten om te gaan, alleen maar goed. ben zelf ook best wel een nerd hoor, leerde ook al op jonge leeftijd computeren enzo. Hmm hoe leg ik het beter uit? Ik vind het gewoon niet nodig dat ze alleen maar met Iphone, laptop, dvd etc bezig is. Dat haar dag alleen maar daarom draait zeg maar. Ze komt binnen en pakt z'n Iphone. Als ze thuis komt en ze vertelt wat ze allemaal gedaan heeft die dag is dat dus alleen maar Iphone, dvd, laptop, tv etc etc. Niks knutselen, buiten spelen, puzzelen, speelgoed etc. Ik vind het prima om zo nu en dan samen een youtube filmpje te kijken of memory doen bij sesamstraat.nl Maar ik vind t belangrijker om lekker buiten te spelen, te knutselen, spelletjes te doen, met andere kindjes te spelen etc. Het is wat mij betreft dus EN EN en niet OF OF. En het is voor mij 'af en toe' en niet 'de hele dag'.
mijn dochters kijken dagelijks tv, dvd... ook hebben ze een v tech computer met een dora spel.... heel soms speelt mijn oudste weleens op mijn ds met het RIO spelletje.... op de computer mogen ze nog niet... want dan ontregelen ze het hele systeem door op alle knopjes te drukken.. met de telefoon mag ook niet.... die krijgen ze wel als ze 16 zijn haha....
Ons zoontje mag s ochtends even tv kijken,computer heeft hij helemaal geen interesse in en dat wil ik nog even zo houden.I phone hebben we niet.
Hier word op de laptop vooral naar filmpjes van treinen op youtube gekeken. Mijn iphone staat vol met spelletjes voor onze zoon, vooral handig als het weekend is en wij willen nog even lekker op bed liggen en dan speelt hij daar mee bij ons op bed, anders wil die niet blijven liggen. Verder in "nood" gevallen, bijvoorbeeld we zijn in de stad en hij wilt perse uit de wagen wat dan niet kan dan kan ik hem er nog mee bezig houden. TV staat af en toe aan, wel met het ontbijt en af en toe via uitzendig gemist hoelahoep, zandkasteel. Sesamstraat kijken we wanneer ik eraan denk.