Hallo, Mijn dochtertje heeft tot vijf maanden nachtvoedingen gekregen. Soms twee, meestal eentje. Ik voedde haar eigenlijk standaard als ze wakker werd. Laatst was ik zo moe, dat mijn man haar wilde halen. Maar hij gaf haar de speen en ze draaide zich om en sliep verder . De nacht erop werd ze weer wakker, wederom was haar speentje voldoende. Blijkbaar heeft ze er toch minder behoefte aan dan ik dacht. Nu krijgt ze haar laatste voeding om 23.00 uur (dreamfeed) en de eerste rond 7.30 uur. Hierdoor heb ik in de ochtend wel veel last van stuwing en de rest van de dag pijnlijke steken in mijn borsten. Wordt dit vanzelf minder of kan ik beter in de ochtend even nakolven om de druk eraf te halen (ze drinkt dan 1 borst leeg, maar de andere wil ze niet meer en die staat dan enorm op spanning)? En heeft het vervallen van de nachtvoeding consequenties voor mijn productie? Ze krijgt momenteel nog zo'n zes voedingen per dag. Aanstaande zaterdag gaan we met hapjes beginnen, en ik hoorde dat ook dat gevolgen kan hebben voor de productie. Ik maak me altijd wel wat zorgen, wil graag nog even bv blijven geven.
Heb nog niet zoveel ervaring, maar wat ik weet zal k je vertellen Volgens mij past je productie zich vanzelf aan aan het dag nacht ritme van je kindje, dus als ze op den duur helemaal niet meer drinkt s nachts zul je misschien minder gespannen borsten hebben s morgens. Hier ook af en toe dat hij s nachts maar 1 borst wil, of 2e kant maar heel weinig, dan erge spanning en/of lekkage s morgens. Weet nog niet wat ik daar aan ga doen hoop dat het zichzelf oplost. Wat betreft hapjes ipv borstvoeding gaan geven: ook daar past je productie zich op aan, kwestie van vraag en aanbod blijft. Ik zou eerst 1 voeding vervangen door een hapje. Ik zou s avonds een groentehapje doen (of begin je met een fruithapje?) want ik zelf heb s avonds nooit echt volle borsten. Dan kan er misschien makkelijker een voeding overgeslagen worden. Bedenk als je kolft je de productie op gang houd en je lichaam/borst het nooit 'leert'. Misschien heel even de ergste spanning eraf kolven maar zou zeker niet te lang kolven.
Mijn zoontje is rond de 2 maanden al gestopt met nachtvoedingen. Een luxe voor mijn rust, maar zeker de eerste periode had ik erg veel last van stuwing, en met een beetje pech een doorgelekt of verschoven compres en een nat bed. Op de dagen dat het echt pijn deed, kolfde ik de andere borst na zijn voeding leeg. Hij kreeg namelijk niet eens mijn volledige borst leeggedronken, laat staan dat hij nog aan de tweede begon. Deze heb ik gebruikt als voorraadje in de vriezer. Als mijn borsten wel vol zaten, maar het niet echt pijnlijk was, heb ik er niets aan gedaan. Na een ruime week was het weer beter in evenwicht, en waren de problemen verholpen. Overigens drinkt hij wel vaker in de ochtend, sinds hij de nacht doorslaapt. Qua productie gaat het bij mij nog steeds goed. Mijn zoontje krijgt makkelijk genoeg voeding binnen, ook al slaapt hij de hele nacht door. Ik heb dan ook niet het gevoel dat mijn productie teruggelopen is, maar het evenwicht is anders. Toevoeging: Soms ligt mijn zoontje al eerder in bed omdat hij moe is, dan zijn vaste ritme. Dat betekent dat ik ook vroeger op de avond mijn laatste voeding geef, en ik maak hem tussendoor ook niet meer wakker. In dat geval word ik zelf wel nog altijd 's ochtends wakker van stuwing, en ben ik echt aan het wachten op de eerste geluidjes dat hij wakker begint te worden. Dan is borstvoeding geven echt een verlichting.
Bedankt voor jullie reacties! De hapjes zullen in het begin nog wel niet zoveel zijn, we beginnen met een groentehapje. Ik heb het boek eten voor de kleintjes van stefan kleintjes aangeschaft om wat meer info daarover te krijgen. Het cb geeft inderdaad altijd vreemde adviezen als het om bv gaat haha. Dan ga ik me verder wat minder zorgen maken om mijn productie
toen zl ook maar 1 borst smorgens dronk ben ik de andere gaan kolven...en omdat ik toch genoeg voorraad had, ben ik dat voor de moedermelkbank gaan doen. Toen hij rond 10m weer nachtvoedingen ging drinken, was het smorgens niet meer nodig om te kolven.
Hier ook al bijna 2 maanden geen nachtvoeding meer, op sporadisch een keer na dan... Hij dronk om 20u zijn laatste voeding en dan pas rond 8u 's morgens weer. Vond ik op die jonge leeftijd ook nog te vroeg om zo lang niet te voeden voor mijn productie. Sindsdien kolf ik rond 23u nog een keer en 's morgens drinkt hij maar 1 borst leeg en kolf ik de andere leeg (staat dan flink op spanning). Op die manier kon ik flink wat voorraad opbouwen voor als ik eind van de week weer begin met werken. Verder drinkt hij in totaal 5-6x per dag en mijn productie blijft hiermee goed op peil. Zit wel te kijken wanneer ik dat late kolven kan laten vervallen... Hier nog niet gestart met bijvoeden. Het is inderdaad niet de bedoeling dat bijvoeding al meteen een voeding vervangt, juist niet bij BV. Ook is het niet verstandig dit hapje 's avonds te geven want bij krampen zit je er 's nachts mee...
Zie, hier heb je wat aan! Dat had ik me nou nooit bedacht Maar met 6 maanden kun je toch wel 1 voeding gaan vervangen door een fruit of groentehapje? Of geef je het eerst om te proberen/oefenen en als hij er dan genoeg van eet vervang je het echt door een voeding zodat het geleidelijk gaat?
Tot 1 jaar is het BIJvoeding en hoef je dus geen voedingen te vervangen. Bij ons heeft het tot een maand of 9 geduurd, voordat ze daadwerkelijk goed begon te eten en toen wilde ze ook iets minder vaak bv. Maar ik ben wel pas met 6 maanden begonnen, we doen de Rapley-methode. In het begin krijgen ze gewoon nog niet zoveel binnen, het is echt om te proberen en om aan de smaken te wennen.
De hoeveelheden zijn eerst nog niet noemenswaardig natuurlijk... En vervangen zeker dan nog geen voeding. En het ligt bij BV natuurlijk sowieso anders als bij FV. Eerst geef je eerst BV en daarna een hapje of tussen twee voedingen in. Aangezien BV vaak op verzoek is laat je kindje vaak zelf wel een voeding vallen (of niet) of gaan gewoon minder drinken per voeding. Tja en die tip van de krampen: ervaring doet veel hè