Beste Heidi, Bij hoeveel weken kan ik het beste borstvoeding afbouwen om straks alleen nog maar ochtend en avond voedingen te geven? Ik geef nu vier weken borstvoeding en over 8 weken moet ik weer gaan werken. Kan ik thuis al afbouwen zodat ik zodra ik weer ga werken al volledig de borstvoeding te hebben afgebouwd naar ochtend en avondvoedingen? Of is dat niet haalbaar? Ik wil namelijk niet kolven op het werk maar wel nog graag ochtend en avond voeding geven. Kan dat? Of loopt de productie dan teveel terug omdat ik te vroeg (voordat ik weer aan het werk ben over 8 weken?)
Je rekent op een voeding per 5 dagen afbouwen, nu je al zo gauw meerdere voedingen achter elkaar wilt afbouwen, geef het dan een week per voeding ongeveer. Dat betekent dat wanneer je 3 voedingen overdag wil vervangen (bijvoorbeeld halverwege ochtend, tussen de middag en late middag) je daar een week of 3 van te voren mee begint. Moet je nog een voeding extra afbouwen dan neem je een week extra. Je begint met 12 weken met werken: ik zou zo rond 8 weken starten dus, dan heb je ruim de tijd en houd je een week of wat over om in het ritme te komen met je kindje. start al wel nu ongeveer met het oefenen van drinken uit een flesje: geef iedere dag een flesje om het bij te houden, zodat je kindje straks niet weigert. Wanneer je gaat afbouwen start je met de voeding in de late middag: laat die vallen en kijk of het goed gaat met stuwing. Bij teveel stuwing kolf je enkel de druk (spanning) er af. Als dat goed gaat na een dag of 5 laat je niet de voeding daar voorafgaand, maar de voeding die daar weer voor zit vallen. Dus zo tegen koffietijd, halverwege de ochtend. Je houdt dan bijvoorbeeld de ochtendvoeding, de voeding tussen de middag en de voedingen in de avond over. Volgende stap is dan voeding overdag. Het kan zijn dat je kindje nog wel voor een nachtvoeding komt. Dit is op zich prima en houdt je voeding goed in stand de eerste periode. Ook een zeer waardevolle voeding, die nachtvoeding! Veel kindjes komen (weer) voor een nachtvoeding wanneer mama weer gaat werken: soort van inhalen dat mama weg was. Geef dit de tijd: is best een overgang voor je mannetje! Succes!
Hartstikke bedankt voor je antwoord. Bedoel je, om te oefenen alvast nu starten met een flesje, kunstvoeding of afgekolfde melk? Ik hoor het graag, alvast dank.
om te oefenen kun je afgekolfde melk geven. Wanneer je daadwerkelijk de voeding gaat overslaan vervang je die door een kunstvoeding. (wanneer je op een ander moment kolft ben je niet aan het afbouwen: dan ben je aan het verplaatsen) Veel plezier met flesjes!