Hoi meiden, Ik vind het maar lastig soms om zijn slaap/hongersignalen te herkennen, Thijs doet namelijk niet zoveel signalen afgeven maar die wilt het liefste wakker blijven, de hele dag....en als ie slaapt zijn het korte momenten. Nou las ik net dat een baby van zijn leeftijd maar 60-75 min wakker mag zijn incl voedertijd. Nou ik weet dat Thijs veel langer wakker is en zo creƫer ik dus een overactieve baby staat er...... Vind het dus allemaal altijd maar weer lastig. Ene keer lees je dit, andere keer hoor je iets anders enz. Ik weet het dus niet meer zo goed. Als ik Thijs wakker op bed lig zit ik soms ruim een half uur naast hem om hem in slaap te helpen. Weg lopen werkt ook niet zo goed want dan begint ie al snel te huilen en kan ik blijven lopen voor zijn speen of troosten. Hem uit bed halen wordt afgeraden omdat dat weer een nieuwe prikkel is...... Thijs krijgt BV en komt zo'n 7 keer per dag. Groeit goed, plast genoeg en is overdag een vrolijk ventje die soms een huil momentje heeft. Savonds ie ie echter een stuk "lastiger". In de box slapen of bij een van ons zie ik ook vaak dat het wordt afgeraden maar meneer kan nog zo moe in bed gelegd worden maar als ie zijn matras voelt wordt ie weer wakker. Hoe doen jullie dit? want ik wil hem niet oververmoeid laten worden maar ik wil ook niet de hele dag bezig zijn met een jongen die niet in bed wilt liggen...pffff
Ik ben rond de twee maanden echt begonnen met ritme en vaste rituelen.. Het was een grote ellende in het begin maar na even doorzetten, gaat ze nu meestal zonder moeite naar haar bedje zowel overdag en 's avonds.. Ze moppert natuurlijk weleens maarja welk kindje niet? Als ze echt heel overstuur is, haal ik haar uit bed en loop een paar rondjes op haar kamertje en als ze rustig is, leg ik haar weer terug.. Gelukkig komt het niet heel veel voor..
Haha ik lijk wel een reclamevrouw, maar ik heb net het boek van Ria Blom gelezen over Regelmaat en inbakeren. Hier staat in wat je kunt doen om je kindje overdag langer te laten slapen, en het is niet zo eenvoudig als je zelf kunt bedenken (vond ik), maar met het boek erbij kom je er echt wel uit. Ben er zelf nu 3 dagen mee bezig en op dag twee sliep ze al 2 uur ipv 40 minuten (het gaat nog niet altijd goed hoor.) Het klopt wat er staat, de overactiviteit (o wat zijn ze alert, en o wat willen ze graag spelen, wakker zijn, gezellig mee "op" zijn) komt volgens mij vaak juist door overprikkeldheid en vermoeidheid. En dan ineens is het op en is er een huilbui. Nou ja, zo ging het hier. Het komt erop neer dat je kindje went aan langere tijd met zo weinig mogelijk prikkels in zijn bedje liggen. Dus als hij te vroeg wakker wordt, toch laten liggen, door hem zachtjes te troosten, te aaien etc, of als dat onvoldoende helpt (hij blijft huilen, raakt overstuur) hem op te pakken en naast zijn bedje rustig te knuffelen en dan weer terug te leggen. Desnoods wat te laten drinken, maar alles in het kamertje, en dan weer terug te leggen. Als je zo de echte voeding weet te rekken, en de bedtijd weet te verlengen, gaan ze in principe steeds zelf langer rustiger in bed blijven en uiteindelijk ook meer slapen. Hier had het snel effect, maar het kost veel energie want gaat soms tegen je gevoel in, en je bent er de hele tijd mee bezig die eerste dagen. En we zijn er ook nog niet. Als je er meer over wilt weten, ik zou zeggen, lees dat boek . Het is echt heel praktisch, maar bevat ook veel achtergrondinformatie als je dat interessant vindt. (Je hoeft niet alles te lezen om het toch te gebruiken!)
Ik heb veel over het boek gehoord, negatief en positief. Bijv een baby 30 min laten halen en een kookwekker zetten vind ik persoonlijk tegen mijn gevoel ingaan. Maar er staan hoorde ik ook tips in die echt goed zijn. Thijs leg ik vanaf vandaag gewoon na de voeding een uurtje waar ie zin heeft en gaapt ie of is het uur voorbij leg ik hem in bed. Tot nu toe gaat het goed, hij slaapt dan nog wel niet want hij ligt te brabbelen maar ik blijf volhouden
Ik ben ook niet voor het door laten huilen bij het inslapen. Dat was hier gelukkig ook helemaal niet nodig. Doorslapen was/is het probleem. Succes ermee!
hier ook vanaf 8 weken echt strakke rituelen... ochtend opstaan-naar woonkamer op de bank voeden- opschoot spelen-in de box na max 1,5 uur in bed leggen ( als je niet weg kan lopen, dan maar erbij blijven)... na 3 dgn wist ie precies wat kome ging en legde ik em lachend in bed.. avond ritueel ook badje-in donkere kamer voeden-knufflene/wiegen en in bed dit heeft er naar mijn idee voor gezorgd dat ie heel goed ging slapen, avnaf dat moment sliep namelijk echt goed en lang...omdat ie wist wat komen ging...
Haha babel @ sandranuijs: lees het boek toch maar eens. De mensen die kritiek hebben, hebben het boek volgens mij vaak niet gelezen. Er wordt namelijk duidelijk in omschreven dat gezondheidsproblemen eerst dienen te worden uitgesloten, dat niet iedere ouder zich kan vinden in het laten huilen en dat er in dat geval een gulle middenweg kan worden gevonden. Ze is juist heel erg voor naar het kindje te kijken en het belang van het kind voorop te stellen. Zo is ze bijv. pro voeden op verzoek. Je hoeft niet alles letterlijk over te nemen wat in het boek staat, maar zaken worden erg helder uitgelegd en ik ben ontzettend blij dat ik het gelezen heb. Ik had het boek in een dag uit.
Verder hoe ik het bij mijn zoontje doe en heb gedaan: hij sliep ook moeilijk in en werd steeds wakker. Ik haalde hem inderdaad ook te snel uit bed. Ik heb op een bepaald punt het roer omgegooid. Ik besloot hem iedere keer na ongeveer 75 minuten in bed te leggen, wanneer hij een beetje jengelig werd. Daar liet ik hem liggen tot minimaal 1,5 maar het liefst 2 uur lang. Ik wilde hem ook niet laten huilen omdat hij ook reflux heeft (bij mijn oudste heb ik dit wel gedaan). Na een bedritueel gaf ik hem de speen, legde ik mijn hand op zijn hoofdje en wachtte totdat hij in slaap viel. Dit was al vanaf het begin vrij snel. Daarna begon inderdaad de ellende, want ik BLEEF heen en weer lopen om hem weer in slaap te sussen. Maar we kregen wel met gemak die 2 uur vol, want hij bleek toch steeds moe genoeg om weer verder te slapen. Ik ben dit gewoon blijven doen, maar wachtte wel steeds langer totdat ik naar hem toe ging. Ik liet hem even woelen en pruttelen en pas als ik merkte dat hij zou gaan huilen, ging ik naar hem toe. De keren dat hij zelf weer verder sliep, kwamen steeds vaker voor. En inmiddels maakt hij gemiddeld 1 keer per dag een lange slaap terwijl ik max 1 keer naar hem toe hoef (de andere 2 slaapjes zijn dan nog wat onrustiger, al gaat het vandaag al 2 keer erg goed trouwens)! Gistermiddag en vanochtend heeft hij zelfs 3 uur lang geslapen. Dus het gaat echt veel beter En hij is een stuk vrolijker en rustiger!
Nou dan ga ik het eens zoeken in de bib ofzo, is dat daar te vinden? Anders koop ik het misschien en vind ik het niet zo handig en das natuurlijk zonde van het geld
Ik zou wel de laatste druk nemen, want ze neemt recente bevindingen van onderzoeken en geuite kritieken mee in nieuwe drukken. Dat vind ik ook zo fijn, dat ze kritiek niet uit de weg gaat. Ze noemt ze gewoon eerlijk in haar boek. Of haar weerwoord daarbij de waarheid is, laat ik in het midden. Daarover blijven de meningen natuurlijk verdeeld Maar ik kan me grotendeels wel in haar aanpak vinden in ieder geval
Ik ga nu dit ritme proberen: Wakker worden, voeden, luier verschonen en dan even uit zijn bedje voor max een uurtje. Zie ik een slaapsignaal ga ik naar zijn kamer en leg hem rustig in bedje. Blijf dan even bij hem zitten en doe een muziekje aan als ik weg loop. Ik probeer het nu voor de eerste dag en hij heeft tot nu toe 3 x een slaapje van een uur gedaan kleine stapjes dus. Het kost me echter bijna een uur om hem ook daadwerkelijk in slaap te krijgen want als ik weg loop of hij vertikt het om te slapen begint ie gelijk te huilen. Ik zit eraan te denken als ie huilt en ik krijg hem niet stil hem even bij me te nemen in zijn kamer en dan te wachten tot ie rustig wordt en dan weer opnieuw te proberen in bed te leggen. Is dat een idee?? Het is toch niet zo dat ik aan de gang kan blijven met naar hem toe te lopen als ie niet wilt slapen? ik heb nu echt het idee dat ik de hele dag bezig ben met de kleine man en dat is nogal vermoeiend. Ben daarom ook erg benieuwd hoe het vanavond gaat want savonds is ie vaak het lastigste. Ergens dacht ik eraan om hem elke avond even voor zijn laatste voeding in bad te doen maar ik las dat dat weer niet zo goed is voor de uitdroging van zijn huidje en dus maar max 3 a 4 keer per week in bad "mag"
Dat is hier ook een probleem, hij maakte slaapjes van overdag een uurtje, max 2 uurtjes maar snachts pas doet ie een slaapje van 5 uur en dan meld ie zich voor een voeding. Ik heb echt zoiets jongen....waarom kan je het nu ineens snachts wel en overdag niet meer?
Je kunt hem prima uit bed nemen als hij echt overstuur raakt en niet te troosten is. Zorg er dan wel voor dat hij in de rustige slaapomgeving blijft en dat je hem verder niet te veel actieve aandacht schenkt. Maar doe het ook weer niet te vaak, want het kan wel zijn slaap verstoren, ook al slaapt hij nog niet. Hij lijkt trouwens misschien niet moe doordat hij zich blijft verzetten, maar het verzet komt door je nieuwe aanpak. Dat is iets wat hij niet gewend is en dus niet associeert met het slapen gaan. Die nieuwe associatie moet hij nog aanwennen. Baby's zijn na ongeveer 75 minuten van die leeftijd echt wel toe aan slaap, uitzonderingen daar gelaten. Maar goed, echt, lees het boek eens Want dit soort dingen worden daarin ook allemaal uitgelegd Het gaat niet alleen maar over wel of niet laten huilen Juist niet!
ik deed idd, bij hem blijven, zoveel mogelijk naast bedje troosten....zodra ie overstuur werd (bijna) pakte ik em even op...bedaren...en dan weer opnieuw...maar oppakken zoveel mogelijk beperken...en bij em blijven, soms ging ik wel 10x naar em toen, zelfde doen...gewoon heel consequent...na een tijdje hoefde ik nog maar 5x en 2x...nu nooit meer... succes! komt goed! volhouden!
Ik ga er ook maar eens aan beginnen want Thijs is nu 8 weken geweest en ik merk dat ie soms oververmoeid is omdat wij de signalen maar slecht opvangen en soms dus overdag bijna 4 uur wakker is. Dan is ie dus savonds bijna niet te houden en valt slecht in slaap of huilt veel. Voeden in de woonkamer is helaas geen optie hier, meneer wilt of bij ons in bed gevoed worden of in de schommelstoel op zijn kamer. Als ie na het voeden en luier nog even bij me ligt en niet moe is neem ik hem ff mee naar beneden. Als ie hem in de box heb zie ik niet altijd de signalen, hoe doe jij dat dan? Neem aan dat je toch niet anderhalf uur naast de box zit? Zijn laatste voeding is hem wel duidelijk want dan is het donkere kamer in de schommelstoel drinken, schone luier en dan nog even bij mama liggen in de schommelstoel. Dan in zijn bedje en dan is ie vaak stil. Snachts net zo, dan komt ie rond 4 uur voor een voeding en zeggen we niks, zo donker mogelijk en geen schone luier meer. Na de voeding gelijk in zijn bedje en dan is ie ook stil. Dus hij kan het wel
Nou ik ben echt reuze benieuwd of de nieuwe aanpak werkt. Voorheen bepaalde ie zelf beetje zijn ritme en sliep dus of bij ons, in de box of in zijn bedje (soms zelfs de kinderwagen). Nu gaat ie dus op ons schema en is het er nog niet zo mee eens dus het kost me echt veel moeite om hem slapend te krijgen maar hopelijk pakt ie het snel op. Ik ga het eens aan mijn mams vragen of ze in de bib wilt kijken of ze het boek kan vinden. Dan lees ik gewoon de tips waar ik het in kan vinden en probeer deze dan eens uit Als we hem uit bed halen omdat ie niet te troosten is blijven we met hem in zijn kamer of gaan we in de schommelstoel zitten. Meneertje is vaak wel ff bezig met ons gek proberen te maken maar na verloop van tijd wilt ie wel rustig worden. Vaak alleen in een houding dat ie mijn zijn buik op onze onderarm ligt maar als we hem willen omdraaien begint ie gelijk te huilen hahaha
nou in bed voden is ook goed toch, zoalng je dat maar elke dag zo doet in de ochtend...ik deed het omdat hij ook medicijnen krigjt voor reflux en die moeten paar min inwerken...en zo werd hem duidelijk hey het is ochtend" in de box heeft ie nooitu geslapen..en hij is best wel vroeg duidelijk geweest met het aangeven als ie moe is..als ie het zat is in de box, gaat ie jengelen...bij dat teken leg ik em altijd in...sowieso...soms "test "ik het nog uit, door em even op zn speelmat te leggen of op shcoot een druk spelletje...als ie dan nog steeds jengelig is enz of merk dat ie geen zin heeft, issi moe..en hup naar bed... na het voeden ga ik altijd eerst zelf met hem spelen...en dan in de box...af en toe wat aandacht tussendoor natuurlijk, anders verveelt ie zichzelf..en zo merkte ik het... maar slaapsignalen..ja die zijn lastig, dat is een kwestie van je kindj leren kennen, is natuurlijk bij ieder kindje anders...hie ri shet dus jengelen (en dan issie eigenlijk al best wel moe)...rode wangen of juist bleek, mopperen, stilletje liggen...langzaam bewegen, ogen naar beneden staren, rondom ogen rood...oogjes wrijven( maar dat is als ze ietsje ouder zijn geloof ik) en gapen is dus echt te laat hierzo...dat doet ie na 2 uur...en dan issie bekaf! mss heb je hier wat aan! zoals yukl zegt, hij moet ook even wennen, aan de nieuwe aanpak..maar in mijn ervaring is dat je alles even de tijd moet geven en vooral consequent moet zijn..het geeft een baby ( de mijne dan) veel rust als ie weet wat er gaat gebeuren
oh en trouwens, ik heb het ook een hele tijd gedaan door em eerst in de kinderwagen te leren slapen in de woonkamer (bij mij, kon ik btj wiegen met dat ding)...ben dit langzaam gaan afbouwen... toen dat dus goed ging...door de wagen in zijn kamertje te zetten en daaran langzaamaan steeds een dutje mee rin eigen ledikant..
Nou ik hoop maar dat ie op den duur ook af gaat bouwen met het naar hem toe lopen of naast hem zitten tot ie slaapt, kost me best een boel energie merk ik. Gisteravond zat ik er echt ff doorheen en kon er niet van slapen zo vreet het aan me dat Thijs zo oververmoeid is geraakt omdat wij hem niet aan een ritme deden. Hopelijk wordt het nu leuker voor ons allemaal Ik leg soms zelfs een kruik naast hem neer aan beide kanten om zijn maaiende armen onder de dekens te houden hahaha. Op het cb willen ze me namelijk niet uitleggen hoe inbakeren werkt en of het misschien voor Thijs een optie is omdat ie zich soms wakker slaat. :x
Das lekker zeg dat jouw kindje echt signalen geeft! Thijs doet namelijk bijna niks afgeven maar begint ineens te gapen en heeeel druk te doen dus als ik dan met hem mee speel vind ie het juist geweldig en gaat ie over zijn slaap heen, dan begint ie ineens vreselijk te huilen en dan weet ik dat we te laat zijn want dan huilt ie al als ie zijn bedje aan ziet komen. Op zich voed ik Thijs alleen snachts en de ochtend voeding in ons bed, de rest van de dag/avond op zijn kamer in de schommelstoel dus dat weet ie heel goed. Het lijkt soms wel een goudvis als ie echt honger heeft en die stoel ziet aankomen hahaha.