Caries door nachtvoedingen > 1 jaar?

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Nemo81, 30 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nemo81

    Nemo81 Actief lid

    16 mrt 2010
    338
    0
    16
    Wie weet wat waar is over grotere kans op cariës, gaatjes in de tandjes, door het geven van nachtvoedingen aan een kindje met tandjes (onze zoon is ruim 1 jaar en drinkt graag nog 2 keer per nacht).

    Ik las ergens dat borstvoeding niet meer extra kans op gaatjes geeft in het melkgebit, maar waarom zegt het consultatiebureau dan anders?

    Ik ben benieuwd naar jullie reacties.
     
  2. MommyA

    MommyA Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.016
    0
    36
    Goede vraag, ben ik ook wel benieuwd naar.
     
  3. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    #3 dirksmama, 31 mei 2012
    Laatst bewerkt: 31 mei 2012
    Je moet gewoon goed poetsen!
    Cariesbacterien worden pas na 20 a 24 uur carieus, pas dan kunnen ze van suiker in de voeding zuren maken die het glazuur aantasten.
    Als jij zorgt dat je kind met schone tanden de nacht in gaat dan kan je kind wel 20 keer komen in een nacht...wel in de ochtend opnieuw even poetsen.

    Als een kind goed drinkt komt er maar weinig melk in de mond, ze zuigen de tepel tot in de keel. Daarnaast bevat moedermelk bacteriedodende stoffen.

    CB zegt iets anders, omdat ze daar redeneren vanuit kunstvoeding (wat wel caries veroorzaakt).
     
  4. ona81

    ona81 Bekend lid

    19 aug 2011
    844
    0
    0
    Heerlijk thuis geweest tot onze zoon 8 manden was,
    En daarbij ken iknhelaas maar weinig.CB's die de borstvoeding op eem goede manier kunnen begeleiden...

    Ik zal er maar.niet over.beginnen wat er allemaal wel niet is.gezegd en geadviseers.toen ik nog BV gaf daar.gaat het topic niet over.
    Het is idd waar dat je hem zonder problemen de machtvoedingen kan blijven geven zonder een vergrote kans op caries, mits je de tandjes.poetst!
     
  5. MommyA

    MommyA Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.016
    0
    36
    Duidelijk weer dirksmama ;)
     
  6. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Idd wat dirksmama zegt. Mij washet ook verteld op het cb, maar mijn tandarts zei dat dat is bij flensjes kv. Bv komt niet tot amper in aanraking met de tanden.
     
  7. Babel44

    Babel44 Niet meer actief

    En ik dacht ook dat bv uberhaupt niet "carinogeen" is (weet niet meer hoe je dat schrijft), oftewel zelf geen caries veroorzaakt?

    Maar daar wordt misschien mee bedoeld wat Dirksmama zegt, in principe wel, maar niet doordat het de tandjes niet raakt/bacteriedodend werkt.

    Ik neem dan trouwens aan dat als de laatste voeding voor de nacht ingevroren bv uit een flesje is, de voordelen van bv weg zijn, en het dus wel slecht is voor de tandjes? (Dirksmama?)
     
  8. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Over de voeding opzich durf ik niets te zeggen, maar ik weet wel dat als je kindje uit een flesje drinkt de voeding wel in aanraking komt met de tandjes, dan komt het veel minder ver het mondje in.
     
  9. RosaLynn

    RosaLynn Fanatiek lid

    5 mrt 2011
    1.791
    0
    36
    hier al bijna 3 jaar borstvoeding en vd week nog naar de tandarts geweest en geen gaatjes
    en vaak nog wel wat melk na het tanden poetsen

    Maar toen ik toen ze een half jaar was? ze mee ging naar de tandarts vertelde hij dat ik het beste na de voeding savonds even een gaatje of washandje door dr mond moest doen als een soort "tanden poetsen" nooit gedaan trouwen
     

Deel Deze Pagina