MRSA en risico's

Discussion in 'Zwangerschap' started by BloemJK, Dec 1, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. BloemJK

    BloemJK Fanatiek lid

    May 30, 2016
    1,184
    3
    36
    NULL
    NULL
    Hallo allemaal,

    Overal in het ziekenhuis waar je komt hangen bordjes dat je je moet melden als je varkens-veehouder bent of iemand die in contact is geweest met varkens.
    Dit in verband met MRSA. MRSA is mogelijk gevaarlijk voor mensen met een zwak immuunsysteem, zieken, ouderen, zwangeren en jonge baby's worden specifiek genoemd.
    Je moet je dan melden en wat ik ervan heb kunnen lezen, moet je dan in een aparte kamer wachten en behandeld worden. Je mag niet eens de gewone wachtkamer in totdat je getest bent en in geval van opname wordt je in quarantaine geplaatst.

    Rond mijn vorige bevalling werd mijn tante geopereerd (ze woont wat verder weg, ander ziekenhuis) en bij haar werd MRSA geconstateerd. Ze is niet op kraamvisite geweest, maar kwam in plaats daarvan een jaar later met een berg cadeautjes op zijn verjaardag.
    Erg lief vond ik dat en ik was blij dat ze uit zichzelf rekening had gehouden met de situatie.

    Maar nu ben ik weer zwanger. En weet ik even niet zo goed wat ik met de volgende situatie aanmoet.
    Mijn oudste dochter zit net op de middelbare school. Die school zit even verderop in een klein dorp buiten de stad. Ze heeft inmiddels op haar nieuwe school al een heel leuk clubje vriendinnen waarmee ze ook buiten schooltijd afspreekt. Zoals afgelopen weekend, ze hebben op eigen initiatief bij een van de meiden thuis een surprise avond georganiseerd en ze mochten ook allemaal blijven slapen. Heerlijk dolle boel natuurlijk, ze hebben het heel erg gezellig gehad.
    Maar dat meisje waar die surprise avond was, woont op een varkensboerderij, haar ouders zijn dus varkenshouders. Nu ken ik die mensen nog niet persoonlijk, en ik heb geen idee hoe die boerderij er uit ziet, dus ik kan er verder niet over oordelen.
    Ik ben zelf één keer eerder bij varkenshouders thuis geweest en daar was de woonboerderij vrijstaand en ver van de daadwerkelijke stallen.
    Ik heb met mijn dochter de risico's van MRSA besproken en haar gezegd dat als ze daar is, en ze willen misschien de varkens/stallen laten zien, dat ze dan niet mee mag gaan. Dit begreep ze goed.

    Reageer ik nu overdreven? Of juist niet genoeg? Zijn er andere maatregelen die ik moet nemen?
    Mag mijn dochter straks gewoon naar de baby komen kijken in het ziekenhuis als ik net ben bevallen of niet?
    Heb ik er goed aan gedaan om te zeggen dat ze daar niet in de stallen mag komen?
    Ik wil dit sowieso met mijn gynaecoloog gaan bespreken.
    Maar ik vroeg me af of er hier mensen zijn die hier zelf ervaring mee hebben.
     
  2. jaimy22

    jaimy22 Actief lid

    Jun 28, 2007
    210
    5
    18
    Het is niet zo dat elke varekensveehouden besmet is met het mrsa virus, ook neem ik aan dat je dochter gezond is dus dan veel minder vatbaar voor het virus mocht het wel zo zijn. Toen ik zelf in het ziekenhuis werkte waren het vaak de mensen die behandeld waren in een buitenlands ziekenhuis. En de mensen die erg ziek waren hier vatbaarder voor zijn. Maar bespreek het inderdaad even met je specialist.
     
  3. Jajo

    Jajo Fanatiek lid

    Aug 7, 2015
    3,462
    904
    113
    Zo'n vaart loopt het niet. Je hoeft namelijk als bezoeker bij een mrsa patiënt ook geen beschermende kleding aan. Dit omdat als je gezond bent en je na bezoek weer lekker naar buiten gaat het gewoon "weg waait". Bespreek het idd voor de zekerheid even, maar ik denk echt niet fat je het hebt.
     
  4. Charlie015

    Jul 23, 2016
    78
    0
    6
    Neehoor je hoeft je echt niet zo druk te maken.
    Ziekenhuizen zijn gewoon erg spastisch hierin.
    Niet elk varken heeft MRSA. Als het zo besmettelijk was konden die kinderen van de boerderij nergens meer naartoe.
    Ziekenhuizen willen alleen altijd alles voor 1000% uitsluiten omdat ze te maken hebben met kwetsbare patiënten.
    Soms tot het onzinnige toe :-D
     
  5. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    May 25, 2010
    7,799
    43
    48
    Niet zo druk maken, hoor! Wij zijn zelf bevriend met varkenshouders en er heeft daar nog nooit iemand mrsa gehad. Ik ben er in alle zwangerschappen gewoon over de vloer geweest en nu weer. Nooit wat gebeurd. Ze hebben zelf ook vier gezonde kinderen gekregen, terwijl ze tijdens de zwangerschappen gewoon in de stallen werkte.
     
  6. BloemJK

    BloemJK Fanatiek lid

    May 30, 2016
    1,184
    3
    36
    NULL
    NULL
    Bedankt voor alle reacties, dat stelt me wel gerust.
    Net weer even een paniek moment.
    Ze komt net terug van haar vader en vertelde na een uitgebreide knuffel even doodleuk dat iedereen daar buikgriep heeft en loopt te spugen en zelf had ze al wel de hele week buikpijn maar hoefde ze (nog??) Niet te spugen.

    Achter mijn reactie zit wel een reden, ik heb namelijk een zogeheten "hoogrisico zwangerschap"
    Ik gebruik zware medicijnen, daar kan ik niet onderuit.
    Echter plotseling stoppen met deze medicatie kan loslaten van de placenta/miskraam veroorzaken.
    En als ik dus een virus infectie krijg waar ik ziek van wordt en moet spugen, zodanig dat ik mijn medicijnen niet meer kan binnen houden, dan is dat gevaarlijk voor de baby.
    Ik ben dus even goed pissig geworden dat ze niet eerder heeft gezegd van die buikgriep.... :(
     
  7. Vakantieganger

    Vakantieganger Fanatiek lid

    Jan 4, 2016
    1,007
    4
    38
    Vinkeveen
    Ik snap je bezorgdheid. Het heerst momenteel behoorlijk. Buikgriep is niet te voorkomen door geen knuffel te geven. Gebruik van hetzelfde toilet, handen geven etc. is al voldoende om het virus over te dragen.
     
  8. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Die buikgriep heerst hier ook in de regio, ze vallen bij bosjes om. Met je arts over hebben, wellicht dat die medicatie dan via infuus ff kan mocht je er onverhoopts toch door geveld worden al is t alleen maar voor je gemoedsrust dat je weet welke mogelijkheden er zijn.
     
  9. BloemJK

    BloemJK Fanatiek lid

    May 30, 2016
    1,184
    3
    36
    NULL
    NULL
    Ik had het bij mijn vorige zwangerschap ook, toen moest ik voor extra echo's komen, geen pretje kan ik je vertellen, met een emmer op schoot steeds richting het ziekenhuis pfff... En dan terwijl je constant moet spugen die strakke elastieken om je buik van de ctg :(
     
  10. Nora1983

    Nora1983 Fanatiek lid

    Dec 21, 2011
    2,624
    4
    38
    NULL
    NULL
    Wij hebben een melkveebedrijf, ben voor de 2e keer zwanger. Ik zou dan dus verbannen moeten worden van huis en haard...
    Bij onze 1e heb ik 10 dagen in het ZH gelegen vanwege hoge bloeddruk, gewoon op een afdeling, niks quarantaine. Mijn kamergenote had ook koeien thuis.
    ik mag in principe ook gewoon alles doen in de stal, behalve helpen met geboortes, ivm virusziekte die abortus kan veroorzaken, maar daar zijn onze koeien vrij van(maarja, je weet maar nooit, dus ik help gewoon niet). Ook is het een kwestie van goed handen wassen na het werk, maar dat is gewoon logisch, ook als je niet zwanger bent. Onze dochter is inmiddels 3 jaar oud en gaat sinds dat ze week oud is elke dag mee de stal in. ze is kerngezond!
     

Share This Page