dag iedereen Ondertussen ben ik ook ongesteld geworden . Ik heb een vraag over de eisprong na positieve ovulatietest. 22 augustus had ik om half vijf in de namiddag een positieve test. Gisteren op 5 september had ik mijn eerste bloedingen al. Ik heb dus een vermoeden dat wij te laat geklust hebben (namelijk op 22, 23 en 24) Zou dat kunnen? groeten Isken
Hallo Isken, Dat zou inderdaad kunnen. Met ovulatietesten kun je je LH-piek meten. LH is een hormoon dat aangeeft of er een eisprong zit aan te komen. Het probleem met die tests is echter dat ze niet aangeven wanneer. Een LH-piek duurt namelijk wel 24 tot 36 uur, maar de eisprong komt al zo'n 24 tot 28 uur na het begin van de LH-piek. Vrij snel dus. Als je het begin van de piek te pakken hebt, zit je goed. Dan kun je het beste diezelfde dag nog gemeenschap hebben. Maar als je net op het einde van de piek zit, is de eisprong al geweest en ben je dus te laat. En dat geeft die test niet aan! Om dit probleem te ondervangen, zou je je eigenlijk 's-ochtends en 's-avonds moeten testen. En daarnaast is het helaas niet altijd raak, ookal heb je wel op het juiste geklust. Succes deze ronde meid!
Hm was positief in de namiddag, maar ik verloor al bloed van vrijdagavond, dus ik denk dat ik te laat was. En de eisprong kon nooit zaterdag al geweest zijn denk ik.
Misschien heb je een wat kortere Luteale fase,de periode tussen de ovulatie en menstruatie. Of heb je een regelmatige cyclus?