chronisch ziek groepje..??

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door frummelk, 16 sep 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    @Lucindalice: wat naar dat je in het ziekenhuis hebt gelegen. Hopelijk knap je snel op!
     
  2. frummelk

    frummelk Fanatiek lid

    2 okt 2012
    2.309
    0
    36
    in het midden...
    Lucinda ik lees het nou ook. We hadden ( bijna) tegelijkertijd gepost, vandaar dat ik jouw reactie had gemist! Mag ik vragen waarom je in het ziekenhuis mocht verblijven? Beterschap in elk geval!
     
  3. Lucindalice

    Lucindalice VIP lid

    3 feb 2010
    6.050
    145
    63
    Hey meiden, ben niet opgenomen geweest, maar ben 2 dagen achter elkaar geweest. Flinke buik en rugpijn en er zat vocht in mn buik waardoor ik doorgestuurd werd door de gyn naar chirurgie, ze dachten wellicht n blinde darmontsteking. Gelukkig loos alarm. Volgende week controle. Gelukkig maakt de baby het goed!
     
  4. Lucindalice

    Lucindalice VIP lid

    3 feb 2010
    6.050
    145
    63
    Dankjewel voor de beterschapswensen :)
     
  5. jilina

    jilina Fanatiek lid

    27 mei 2010
    2.362
    0
    0
    verkoopster
    friesland
    Beterschap en gelukkig dat het goed gaat met de beeb. Rustig aan.
     
  6. Lucindalice

    Lucindalice VIP lid

    3 feb 2010
    6.050
    145
    63
    Dankjewel Jilina!
     
  7. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.147
    8.879
    113
    Sterkte, Lucindalice! Voel je je nu wel iets beter? Of nog steeds zo rot? Gelukkig met de baby wel alles goed!
     
  8. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal
    Beterschap Lucindalice, gelukkig is met de baby goed, knap maar snel op.
     
  9. Lucindalice

    Lucindalice VIP lid

    3 feb 2010
    6.050
    145
    63
    Dankjewel Dobbel en NiekeKris. Nog steeds rug- en buikpijn, maar gelukkig geen enge krampen meer. Nu heerlijk weekend en lekker bij komen.

    Jullie ook allemaal fijn weekend gewenst!
     
  10. jilina

    jilina Fanatiek lid

    27 mei 2010
    2.362
    0
    0
    verkoopster
    friesland
    #70 jilina, 29 okt 2013
    Laatst bewerkt: 29 okt 2013
    Wil ik even met jullie delen weet niet of jullie dit al een keer gelezen hebben maar kwam het weer tegen op mijn site.


    Oorzaak van Fibromyalgie gevonden

    Neurowetenschappers hebben de pijnbron bij fibropatiënten gevonden. In schril contrast met vastgeroeste vooroordelen moeten we daarvoor niet gaan zoeken in de hersenen.
    Miljoenen mensen, waarvan de meerderheid vrouwen, zijn al jaren wanhopig op zoek naar een doeltreffende behandeling. Tot op heden dachten veel artsen dat fibromyalgie een imaginaire, puur psychologische aandoening was, maar baanbrekend onderzoek wijst uit dat de ziekte veroorzaakt wordt door een teveel aan zenuwvezels in de bloedvaten.

    Letterlijk betekent fibromyalgie 'pijn in bindweefsel en spieren'. Mensen met deze aandoening hebben last van verschillende klachten, heel vaak op hetzelfde moment: pijn, stijfheid, slaapstoornissen, hoofdpijn en darmproblemen. De ziekte behoort tot de meest voorkomende pijnsyndromen. Met dank aan de nieuwe bevindingen kan nu gewerkt worden aan alternatieven op vlak van behandeling. Het ultieme doel is een permanente oplossing te vinden voor de aandoening.

    Onderzoek
    Amerikaanse neurowetenschappers onderzochten de huid op de handen van mensen die door gebrek aan sensorische zenuwvezels amper reageren op pijnprikkels. Vervolgens deden ze hetzelfde met handen van fibropatiënten. Zo zagen ze een overdreven hoeveelheid van één specifiek type zenuwvezels, genaamd arteriool-venulen (AV).

    Tot voor dit onderzoek dachten wetenschappers dat deze vezels alleen verantwoordelijk waren voor het regelen van de doorstroom in de bloedvaten. Nu weten ze echter dat er een rechtstreekse link is tussen deze zenuweindes en de wijdverspreide pijn die patiënten met fibromyalgie voelen. De studie geeft dan ook een verklaring waarom veel mensen met fibro extreem overgevoelige handen en andere delicatie zones (zogenaamde tenderpoints of drukpunten) op het lichaam hebben. Ook verklaart het waarom koud weer de symptomen alleen maar erger maakt.

    Baanbrekend
    "Deze verstoorde bloedstroom kan perfect de oorzaak zijn van spierpijn en andere pijnprikkels, maar ook van oververmoeidheid", verklaart neurowetenschapper Dr. Frank L. Rice.

    Nieuwe behandelingen zijn broodnodig, aangezien de huidige opties zelden het leed van mensen met fibromyalgie echt verzachten. Zo krijgen ze nu allerhande pijnstillers en antidepressiva voorgeschreven of worden ze afgewimpeld met het 'advies': "Slaap en beweeg gewoon een beetje meer".
     
  11. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    Mooi onderzoek jilina! Waar heeft dit ingestaan? Wil het ook even doorsturen naar mijn schoonzusje die ook fibromyalgie heeft. Wat een mooie stap vooruit zeg, nu nog een behandeling of zelfs genezing :D

    @Lucindalice: hoe gaat het nu met je?

    En hoe gaat het met de andere dames?
     
  12. Lucindalice

    Lucindalice VIP lid

    3 feb 2010
    6.050
    145
    63
    Dankje Yesera dat je er naar vraagt. Hier gaat het goed. Gelukkig bijna geen buikpijn meer :)
    Gister nog n mooie echo gehad en n druk beweeglijk kindje gezien
     
  13. Lucindalice

    Lucindalice VIP lid

    3 feb 2010
    6.050
    145
    63
    Hoe is het met iedereen?
     
  14. jilina

    jilina Fanatiek lid

    27 mei 2010
    2.362
    0
    0
    verkoopster
    friesland
    Ik heb het volgens mij van de site voor fm patiënten. Maar is volgens mij al een onderzoek van begin dit jaar of zo. Ik heb het toentertijd op mijn site gezet en dacht ik wil het toch even met jullie delen voor degene die het nog niet weten/wisten. Ik hou het nieuws hier over toch goed bij om mijn eigen site ook zo up to date mogelijk te houden.
     
  15. jilina

    jilina Fanatiek lid

    27 mei 2010
    2.362
    0
    0
    verkoopster
    friesland
    Druk gehad vandaag op het werk dus ik ben totaal afgepeigerd.
     
  16. frummelk

    frummelk Fanatiek lid

    2 okt 2012
    2.309
    0
    36
    in het midden...
    Jilina dankje voor het delen. Ik ben niet gek dus :D Zo voelde het soms als de artsen zeiden dat het 'in de hersenen zit'.
    Jij bent er heel erg mee bezig volgens mij?
    Ow ennuh vanavond maar vroeg op bed :D
     
  17. jilina

    jilina Fanatiek lid

    27 mei 2010
    2.362
    0
    0
    verkoopster
    friesland
    Om het te verwerken heb ik een website gemaakt over fm. Om het zo ook onder de aandacht te brengen bij mijn familie, vrienden en collega's en voor iedereen die het maar lezen wil. Het was voor mij een uitlaatklep. Ik wil gewoon dat er meer begrip voor is of komt. En dat het meer onder de aandacht wordt gebracht.

    Ik ben er niet mee bezig omdat ik me er nog niet bij neer heb gelegd of zo of nog niet heb geaccepteerd want dat heb ik dus wel.

    En ik ga zeker vanavond vroeg op bed. Morgen lekker vrij dus kan mijn rust weer pakken.
     
  18. frummelk

    frummelk Fanatiek lid

    2 okt 2012
    2.309
    0
    36
    in het midden...
    Slim van je, om iedereen in je omgeving zo te laten zien wat het nou inhoud! Ik heb het inmiddels geaccepteerd dat men 'niets ziet' en er vanuit gaat dat er dus ook 'niets is'. Het zij zo, hun dommigheid ;) Al blijft het steken natuurlijk, dat men je een aansteller vindt. Fijn te lezen dat je het geaccepteerd hebt. Zo bedoelde ik mijn opmerking overigens niet hoor :D

    Ik krijg nu last van mijn onderrug en bovenste buikspieren/banden. Mijn buik groeit nu ineens hard, en icm het vele tillen van de uit-de-buik-smurf zal het de pijn wel wat verklaren. Bij mijn eerste begonnen rond deze tijd de pijnen/reuma dus het is afwachten en duimen dat het nu weg blijft!
    Word wel iedere dag wakker met een pijnlijke stijve hand, wat in de loop van de dag weer wegtrekt (gelukkig)
     
  19. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal
    Ik had het onderzoek ook al voorbij zien komen, goed nieuws. maar goed nu nog een oplossing.

    Hier echt een rot dag achter de rug, zit er wel wat doorheen, maar goed we gaan maar door.

    net gezwommen en nu zo lekker tukken, ben erg moe.

    fijn dat alles goed gaat met je luncindalice,

    En de rest ook allemaal moe, fijne avond allemaal.
     
  20. jilina

    jilina Fanatiek lid

    27 mei 2010
    2.362
    0
    0
    verkoopster
    friesland
    #80 jilina, 30 okt 2013
    Laatst bewerkt: 30 okt 2013
    Nee dat had ik wel door hoor :D

    Maar jij zegt niets zien maar de naasten zien meer dan je denkt tenminste dat geld wel voor mij. Zo probeer ik op het werk altijd heel flink te zijn maar dan zien mijn collega's wel dat het niet gaat. Hoe ze het zien geen idee misschien omdat ik dan veel moeilijker loop of zo hoor. Maar krijg dan wel een opmerking of het wel gaat of ze helpen me dan wat meer.

    Ik hoop voor je dat de pijn weg blijft. Ik had wat dat betreft echt een top zwangerschap
     

Deel Deze Pagina