Mijn dochter is 15 maanden en sliep al snel de nachten door (overdag was dramatischer maar gaat nu beter). Ze sliep vaak zeker tot 7.30 en soms zelf tot na 8.00 uur. Maar nu is ze deze week steeds vroeg wakker (5.30, 6.00) ik dacht dat ze het misschien koud had want als ik d'r bij ons in bed leg, slaapt ze weer verder en dan wel tot ongeveer 8.00 uur. Gisteren dus een beetje de verwarming aangezet op d'r kamertje, zodat het minder koud was maar vandaag ook weer om 6.00 wakker, vervolgens bij mij in bed verder geslapen tot 7.40 uur. Wat zou de reden kunnen zijn/ wat kan ik er aan doen?
Ik denk gewoonte. Omdat jij, als ze wakker wordt, in bed neemt, slaapt ze in een warm bedje verder. Dit doe jij altijd zodra ze wakker wordt. Als ze het echt koud heeft, zal ze ws 's nachts eerder wakker wordt want dan is het kouder natuurlijk. Mijn dochter werd tot 14 maanden elke dag, ongeacht weekend, om 6u wakker. Ik ging er dan altijd uit want zij sliep niet verder.
Tisunfase, is mijn eerste ingeving. 14-15 mnd is een leeftijd waarop veel kindjes 'rommelen' met slapen, eten etc. Bij alle 3 mijn kinderen waren dat moeilijke fases met veel gespook en gedoe in de nacht. Vanzelf weer beter geworden. Mijn jongste kon ook altijd goed slapen tot 7:00-8:00 uur, ik moest haar meestal wakker maken om naar de creche te gaan, maar sinds een maand of 4-5 is dat over. Ze is nu standaard tussen 6:00-7:00 uur wakker. Soms zelfs een uitschieter van 5:30 uur. Persoonlijk heb ik er niet zo'n problemen mee, mijn wekker gaat toch om 6:00 uur.
Bedankt voor de reacties. Inmiddels weer 1 goede nacht gehad en 1 mindere. Natuurlijk proberen we haar altijd eerst in haar eigen bedje te troosten en terug in te laten slapen maar als het niet lukt dan nemen we haar bij ons. Liever een redelijk goede nachtrust voor ons allemaal dan een slechte nacht omdat we haar niet bij ons in bed willen. Het gebeurd natuurlijk ook niet iedere nacht dat ze bij ons in bes ligt..
Je hoeft je echt niet te verontschuldigen dat je je kindje in de ochtend bij jullie legt hoor! Mijn zoon komt bijna elke nacht als hij wakker word tussenin ( ergens tussen middernacht en de ochtend ) heerlijk. En als onze dochter wakker is voor de wekker kruipt ze ook tussen in. Ik denk dat het gewoon een fase is dat ze wakker is zo vroeg, je boft dat ze nog lekker door slaapt. Genieten van zo'n warm kindje tussen in!