Hallo allemaal, Sinds een paar maanden gestart met Clomid, omdat mijn cyclus veel telang was- tegen 50 dagen tot 80 dagen. Met clomid ging hij naar 37 dagen en de laatste keer 32 dagen wb de cyclus. Nu zou ik eigenlijk afgelopen donderdag mijn NOD moeten hebben. als ik wederom een cyclus van 32 dagen zou hebben. Die is echter niet geweest. Zowel vroege zwangerschapstest vandaag, als bloedtest afgelopen donderdag laten een negatief resultaat zien. Ik gebruik clomid op dag 3 t.m dag 7 en dan 50 mg. De gyn. heeft aangegeven het op deze wijze een half jaar te proberen, omdat de follikels goed groeien. NU heb ik twee korte vragen: 1. Mijn gyn. heeft aangegeven dat als ik a.s dinsdag nog steeds een negatieve zw.test heb, ik dinsdag met primolut moet beginnen. In hoeverre kan hetzijn dat ik toch zwanger ben, en dat ik hiermee de zwangerschap afbreek? 2. Wij willen heel graag op rondreis door Mexico. Echter, wilden we deze maand even afwachten of ik zwanger zou zijn. Hoe groot zou de kans zijn dat ik morgen of overmorgen alsnog zwanger blijk te zijn? De bloedtest afgelopen donderdag was nl. negatief en ook de vroege zw. test vanochtend was negatief. Er zijn echter nog maar 2 tickets voor de vlucht die wij willen! Alvast heel erg bedankt voor jullie hulp!
Ik hoop dat jullie me kunnen helpen en adviseren! Zelf ben ik nog een echte leek op dit gebied! De gyn. gaat volg keer waarschijnlijk wel omhoog naar 100mg heeft ze aangegeven,
Het is heel moeilijk om te bepalen wanneer je NOD is, als er geen controle is hoe je lichaam op de Clomid reageert. In ons ziekenhuis is het standaard om naast het Clomid-gebruik echo's te hebben, zodat je kunt volgen of en wanneer er een eisprong is. Zelf zou je ovulatietesten kunnen doen om te kijken of je een eisprong hebt. Helaas hoeft je lichaam niet elke keer hetzelfde te reageren. Als je de vorige keer een cyclus van 32 dagen had, hoeft dat deze keer niet zo te zijn. Ik reageerde elke cyclus anders, terwijl ik dan wel dezelfde dosis had. Na verloop van tijd kan je lichaam er ook niet meer goed op reageren, dan moet je over op een hogere dosis. Met een bloedonderzoek kun je een week na de eisprong al zien of er zwangerschapshormoon in je lichaam aanwezig is. Als het bloedonderzoek een waarde van 0 gaf, dan heb je of binnen een week na de eisprong het onderzoek gedaan waardoor het nog veel te vroeg is. Of je bent gewoon niet zwanger. Dat laatste zou meer aannemelijk zijn, aangezien je aan het einde van je cyclus zou moeten zitten. Als je dinsdag nog steeds negatief test, zou je er in principe van uit kunnen gaan dat je niet zwanger bent. Met Primolut beginnen kan geen kwaad. Er staat wel in de bijsluiter dat je het niet mag gebruiken als je zwanger bent. Maar in de praktijk is het zo dat het geen miskraam kan opwekken. Als je zwanger bent, dan word je gewoon niet ongesteld na de kuur. Dus ik zou met de Primolut beginnen. Ik denk dat de kans erg klein is dat je deze maand zwanger bent, gezien de negatieve bloedtest en vroege zwangerschapstest. Je zou nog een paar dagen kunnen afwachten voor de zekerheid. Ik zou de reis boeken. Succes!
Hoi Jippie, Bedankt voor je reactie. De gyn. heeft bij de eerste ronde clomid op verschillende dagen echo's gehad, en toen gezien dat de follikels goed groeiden. ook is er een HSG gedaan en dat was ook positief. Niets dat dus in de weg staat, haha. Ze had me nu aangegeven een half jaar op clomid 50 mg te proberen, maar aangezien ik nu waarschijnlijk primolut moet nemen, zal het toch deze keer idd niet zo goed aanslaan. Bedankt in elk geval voor je uitgebreide advies!