Codeïnefosfaat tabletten tijdens Zwangerschap?!

Discussion in 'Zwangerschap' started by BABYxBUTTERFLY, May 8, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Hallo allemaal!

    Ik loop mezelf helemaal de piep in te hoesten, en heb al van alles geprobeerd maar het blijft maar aan de gang..
    Voordat ik zwanger was en ik had last van die hoestbuien nam ik altijd een Codeïnefosfaat tabletje en was het zo over. Maar nu weet ik niet zeker of ik die nu ook mag gebruiken..
    En om nu even de dienstdoende verloskundige te bellen vind ik ook weer onnodig.

    Dus weet iemand of ik er eentje in kan nemen?

    Groetjes!
     
  2. babyhope

    babyhope VIP lid

    Jun 23, 2009
    16,199
    1,082
    113
    Female
    Mama
    somewhere
    Toevallig heb ik ze gisteren gekregen van de dokter ook ik hoest mé kapot.
    Er staat in de bijsluiter alleen op dokters advies:) heb ff voor je gekeken
     
  3. zonne bloem

    zonne bloem Bekend lid

    Aug 26, 2011
    989
    0
    0
    ik gebruikte dan altijd Daro capsules
    dat is altijd t enige wat bij mij werkt bij hoest haha
    en die mag je gewoon nemen, heb ik toen de huisarts voor gebeld..
     
  4. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    Nov 17, 2008
    9,362
    2
    0
    De assistente van mijn huisarts zei dat ik die niet mocht hebben in de zwangerschap (omdat ik ook een tijdje terug als een gek hoestte) maar het beste alleen tussistin en dat soort dingen kon gebruiken...
     
  5. ivfje

    ivfje Bekend lid

    Feb 25, 2011
    719
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik zou gewoon even de dokterswacht bellen voor advies of je dit mag gebruiken
     
  6. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Ja klopt, dat is het enige wat ik ervan kon maken idd.. Heb ze hier gewoon nog liggen maar durf niet in te nemen, want dalijk mag het niet ofzo. En wil ook geen onnodig risico nemen ervoor..
     
  7. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Oh oke, ja er is nu niets meer open en heb alleen de Codeïne tabletjes en een pot suiker staan dus haha.
     
  8. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Oh oke, dan laat ik het doosje lekker staan. Bedankt en ik gaat morgen wel even contact opnemen.
     
  9. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Ik gebruik het nu gewoon niet, heb morgen een afspraak bij de verloskundige dus leg ik het wel even voor bij haar. Ik heb nu ook niet de mogelijkheid om even te bellen dus ik kan nog wel even een dagje wachten..


    Dames in ieder geval bedankt voor jullie snelle reacties!!
     
  10. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,173
    10,700
    113
    uit het grote boek voor dokters (farmacotherapeutisch kompas):

    "Over het gebruik van codeïne tijdens zwangerschap bij de mens en over de effecten in dierstudies bestaan onvoldoende gegevens om de mogelijke schadelijkheid te beoordelen. Codeïne passeert de placenta.

    Codeïne en de metaboliet morfine gaan over in de moedermelk. Niet gebruiken tijdens lactatie."

    dus - te weinig bekend - zou t niet doen! Helaas, keelsnoepjes en zout water gorgelen zullen je moeten redden...
     
  11. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Ja daarom doe ik t liever ook niet, ik vraag het morgen even aan de verloskundige en haal anders wel even een flesje hoestdrank. Mits ik dat binnenhoud. Thnx in ieder geval !:D
     
  12. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,173
    10,700
    113
    check ook je hoestdrank even met de drogist of apotheker. Voorzover ik kan zien mogen Bisolvon en hoestdranken met noscapine wel.
     
  13. BABYxBUTTERFLY

    BABYxBUTTERFLY Actief lid

    Oct 24, 2011
    407
    0
    0
    Den Haag
    Sowieso ga ik hem even halen bij de apotheker en geef direct aan dat ik zwanger ben. Scheelt mij weer zoeken in de drogist haha. :p
     
  14. Silvaantje

    Silvaantje Actief lid

    Dec 20, 2011
    142
    0
    0
    Ik werk als huishoudelijke hulp en nog twee dagen
    Leiden
    Ben ook al zo aan het hoesten en heb het er gewoon op gewaagd hoor, ik rook en drink al zowat 9 maanden niet meer, eet geen rauw vlees, doe geen gekke dingen en kijk elke week naar progamma's van zwangere vrouwen die verslaafd zijn aan giftige stoffen inademen of aan de meth zitten, en die krijgen een kerngezond kind. Dan denk ik niet dat die van mij of jou gelijk dood neer valt van dat ene tabletje ;)
     
  15. Als je het ècht nodig hebt, mag je het beperkt in de zwangerschap. Het is natuurlijk verslavend, maar als je één tabletje neemt, valt dat erg mee. Daar merkt je baby niet zoveel van.
     

Share This Page