Lieve allemaal, Weer een topic van mij omdat ik er weer niet uit kom.... Onze dochter word bijna 1 jaar en ik wil ieta lekker voor haar verjaardag. Helaas heeft ze een koemelkallergie, soja intolerantie, en verdraagt geen tarwe. Verder is ei nog niet geprobeerd en dat mag nog niet van de diëtiste en zijn de rest van de gluten nog niet geprobeerd. Kan ik iets wat lijkt op gebak of cake voor haar maken? Heb wel een recept voor glutenvrij cake gevonden maar daar moet wel melk bij. Kan ik rijstmelk gebruiken ze kan wel tegen rijst? ik kan niet echt iets vinden op Google en wil haar niet afschepen met een rijstwafel. Hopelijk hebben jullie nog tips
Ik heb net even gegoogled en ik heb een website gevonden Allergie Kookboek recepten van Allergieplatform Hopelijk staat daar iets lekkers tussen!
Tanx! Helaas veel recepten waar of tarwe melk,soja of ei in zit maar wel een recept voor pepernoten ☺
Als dat recept bevalt, kun je een reuzepepernoot voor haar bakken misschien. Of in de vorm van een 1.
Toen mijn dochter 3 werd moest ik ook echt even puzzelen omdat alles koemelkvrij moest zijn en het liefst ook glutenvrij. Ik heb een kwarktaart gemaakt met een bodem van dadels en noten. En de 'kwark' is van kokosroom, vruchten en eventueel noten (maar die kan je makkelijk weg laten). Echt super lekker! En mijn dochtertje heeft er van gesmuld. De bodem is alleen wel met noten, maar daar zou je misschien iets anders op kunnen verzinnen. Als je een recept wil kan ik je daar wel aan helpen. Waar ik veel inspiratie vandaan haal is van paleo recepten. Ik wil mijn dochter niet volgens paleo regels voeden hoor, maar al die recepten zijn glutenvrij, lactose en koemelk vrij. Dat maakt het best makkelijk met bakken voor haar. En ik heb al vrij veel lekkere recepten voor haar inmiddels. Mag je dochtertje wel boekweit? Niet volledig glutenvrij, maar wel heel laag in gluten. Anders kan je daar ook veel mee maken. Ik maak er eierkoeken mee, pannenkoeken, enz. En havermout? Daar kan je ook heel eenvoudig koekjes mee maken en een lekkere cakejes! Als ik een recept tegenkom met melk, vervang ik dat meestal 1 op 1 met kokosmelk of amandelmelk. Ik gebruik eigenlijk nooit rijstmelk dus weet niet zeker of je dat ook 1 op 1 kan vervangen. kleine aanvulling: Ik zie staan dat je ei nog niet mag proberen. Dan vallen de cakejes en de eierkoeken af.
Hopelijk niet een te laten reactie: Op glutenvrije webshops kun je heel zoeken op allergeenvrije producten. Misschien vind je daar iets waar je wat aan hebt. Je kunt selecteren welke allergenen je wilt vermijden. Al vast een fijne verjaardag gewenst. En hopelijk met iets leuks en lekkers
Er zijn écht mogelijkheden met rijstemelk, amandelmelk of kokosmelk (amandel mag zeker nog niet?) Kijk eens op Glutenvrije recepten. Daar staan heel veel glutenvrije recepten. En zoek haar anders op op fb. Ze weet veel en heeft altijd tips en oplossingen. ( mijn zoon mag geen gluten en mijn dochter geen koemelk & soja) Er zijn ook verschillende fb groepen met mensen die tegen hetzelfde aanlopen. Ouders & kinderen met coeliakie is er een van ( en niet iedereen daar heeft coeliakie)