Ik las het ook al (denk Telegraaf) vanmorgen. Alle parken wereldwijd heel 2020 dicht. Ik ga als dochter 5 word (en het virus is weg) haar verjaardag zoooooo groot vieren in Disney. Desnoods gaan we 3 weken
Mijn schoonvader belt net, we zouden naar de Efteling gaan volgende week. Hij had 4 dagen Bosrijk geboekt, dat had hij verschoven naar kerst. De Efteling heeft gisteren gebeld, het is nu precies een jaar opgeschoven. Dat geeft mij het gevoel dat hun dit jaar ook niet meer opengaan eig?
Of de kerst is al volgeboekt. Dat kan ook. Ik denk dat ze sowieso tot 1 sept dicht moeten blijven. Brabant is ook hard getroffen door het virus.
Hier merkrn we het al vanaf dat China dicht ging. Stuk minder aanvoer/vervoer van ccontainers. En nu ook minder voor de autoindustrie. We blijven wel redelijk aan de gang maar halen ons daggeld niet. Als het zo blijft redden we het nog wel een tijdje al hebben we wel de hypotheek moeten stopzetten. En volgende maand moeten we een nieuwe motor plaatsen dus helemaal geen inkomen die tijd. We hopen nu op een droge zomer zodat de vrachtprijzen weer gaan stijgen
Ik heb een eigen boekhoudkantoor en dat gaat nog prima. Sterker nog, door Corona kregen we het eigenlijk drukker ivm de steunpakketten die moesten worden uitgezocht. Geen van onze klanten heeft ook nog echt problemen. 1 klant maakte zich heel erg zorgen, heeft van alles aangevraagd en geregeld en belde van de week dat de omzet eigenlijk niet veel was teruggelopen, het wordt nu ook alweer drukker bij hem. Ik kan me voorstellen dat heel erg veel mensen nu stil liggen en dat het zwaar is. Mensen beseffen niet hoe hoog de kosten kunnen zijn als je een middelgroot of groot bedrijf hebt.
Hier dezelfde ervaring, nu is het in onze branche natuurlijk uberhaupt top tijd met de IB aangiftes en de kwartaal OB aangifte. Inderdaad kwamen de ondernemers maatregelen hier bovenop. Toch merk ik dat de liquide stroom wel trager is. Wij hebben 2 sportscholen die het best zwaar hebben. Qua horeca draaien sommige met afhaal nu meer omzet dan een gemiddelde normale dag.
Ja het was even heftig! Iedereen kwam ook laat met de spullen bij ons en mijn vader had in het ziekenhuis gelegen met galblaasontsteking dus was even heel erg heftig! Wij hebben tegen onze principes in 4 aangiftes IB uitgesteld. Die zijn nu gelukkig ook bijna gedaan! Wij hebben vooral bouwbedrijfjes, koeriers en autogarages e.d. maar 1 met personeel ook dus dat scheelt wel echt. Bijna alles kan daarin doorgaan.