Ik ken toevallig een vrouw nu in deze situatie. Krijgt kindje voor homo koppel ( haar broer en partner) . Ze hopen op natuurlijke bevalling. Ze moet nu kiezen of eigen partner erbij die haar steunt of een van bijde "papa 's" ipv alle 3. Haar plan is nu haar eigen partner voor de support en vaders kijken vanuit huis mee via monitor. . Als alles meezit. Ze heeft grote kans op keizersnede ivm complicaties . Zelf al 3 kinderen zonder problemen gekregen maar nu is er wat met ligging placenta. Geen idee wat precies . Bij natuurlijke bevalling zal de overdracht pas thuis plaatst vinden en papieren rompslomp (. Hebben ze al veel voor geregeld op papier) . Echter kind alleen laten liggen in zh doe je ook niet dus blijft dan voorlopig bij draagmoeder tot ze naar huis zou mogen Heel het plan van vaders bij de bevalling,meteen overdracht en herstellen is nu dus compleet omgegooid. Bij keizersnede betekend het zelfs dat ze 2 nachten moet blijven met een kind wat dus niet haar kind is. 1x bezoek per dag van 1 persoon. Laat ze een van de papa's komen mag eigen partner niet meer. Hoop gedoe . Zelf heb ik 7 WK in het zh gelegen met gebroken vliezen. Zonder familie had ik het echt niet getrokken
Vriendin is bijna uitgerekend en kraamzorg heeft aangegeven geen zorg te leveren als er ook maar iemand in het gezin klachten heeft.bze moeten zelf wegen en meten en informatie per ap of telefoon doorgeven Ook de verloskundige komt niet thuis langs maar doet telefonisch consult of ze kunnen foto's sturen. Thuisbevalling is bij klachten niet mogelijk en in het ziekenhuis is een partner met klachten niet welkom. Hij mag via videoverbinding meekijken. Indien zwangeren ziekteverschijnselen hebben moeten ze in isolement bevallen met beschermende kleding aan en mondkapjes voor.
Wat een gedoe.. Ik had sowieso de intake al telefonisch het is kindje 4 dus weet al hoe of wat. Dit keer mag ik thuis bevallen, fijn! Dat alles maar goed mag gaan. Mocht kraamzorg geen zorg verlenen vind ik het volgens mij niet eens heel erg.. Ik weet tenslotte wat te doen en heb altijd wel iemand die mij kan helpen mocht het niet lukken. Ik ben benieuwd of de kraamzorg verder nog gaat bellen of zo..
Ik ben deze week bevallen en heb gewoon kraamzorg. Ondanks mijn hoest. Daar werd door de verloskundige bij de bevalling naar gevraagd hoe lang die er al is, of er nog andere symptomen of koorts zijn etc en of je in risicogebiefen bent geweest en toen een inschatting van het risico. De kraamhulp gaf ook aan dat ze pas niet komen als ze zelf koorts +andere symptomen hebben. Hoest of verkouden zonder koorts dan gewoon werken. Maar goed het veranderd dagelijks. Persoonlijk vind ik het niet zo een drama dat de liggingsecho niet gedaan wordt zonder mefische noodzaak. Deze wordt bij ons sowieso niet gedaan als het niet noodzakelijk is en het is even vlug een check, niet alsof ze mou je 10 min gaan laten zien wat je baby allemaal doet. De telefonische consulten met verloskundige gaan eigenlijk prima en als het nodig is komen ze gewoon. Er wordt wel eerst een inschatting gemaakt van het risico en dan wordt iemand van het gewone of het corona team gestuurd. Vandaag dus even een marsmannetje over de vloer gehad. We mogen indd geen bezoek als de kraamhulp er is, maar in de eerste week is dat niet zo een ramp. Aangezien ik alleen ben mogen mijn ouders en zoontje wel gewoon komen.