Corona Nieuws deel 3

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door lidu1, 24 mrt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.737
    7.507
    113
    Vrouw
    Nee, ik denk niet dat ze nu al aan het selecteren zijn. In ieder geval niet anders als anders. En met het laatste bedoel ik dat ze voor de corona ook al "selecteerden". Verkeerde woordkeuze maar weet het even niet goed uit te leggen. Toen gaven ze patiënten of familie van patiënten zonder toekomst al advies om van verdere behandeling of IC af te zien.

    In België hebben ze wel mensen op de IC geweigerd en daarvoor hebben familie ze voor de rechter gesleept..

    Wanneer en welke patiënten ze gaan weigeren:
    https://www.margriet.nl/nieuws/intensive-care-vol/
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  2. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Bij ons krijgen ze goed als mogelijk altijd de keus. Ze vragen van te voren aan je of je gereanimeerd wilt worden, wat de gevolgen zijn van alles, of je aan de beademing wil, etc. Ze geven je de kans om afscheid te nemen en leggen uit dat je best eens weken onder narcose kan zijn.
     
    Vero0504, amdaa en Maan14 vinden dit leuk.
  3. Maan14

    Maan14 Niet meer actief

    Artikel van een aantal dagen terug. Maar wel een duidelijk stuk over het evt niet meer helpen van patiënten.

    Stukje tekst is geciteerd uit het stuk.

    https://www.omroepbrabant.nl/nieuws/3183077/Keuze-tussen-leven-of-dood-op-intensive-care-Een-dienstopdracht-die-je-nooit-hoopt-uit-te-voeren


    “Ik heb het draaiboek doorgelezen en opmerkelijk genoeg staan er niet eens hele gekke dingen in. Dat klinkt bijzonder, maar wat ik bedoel te zeggen is dat op basis van dezelfde criteria altijd al keuzes gemaakt worden. Ook vóór de coronacrisis voerden we dit soort gesprekken. Dan bepaal je samen met familie of een ic-opname zinvol is. Het pandemie protocol is directiever: dan maak je keuzes niet na een goed gesprek met de familie, maar met collega's.”


    Ik zelf weet van mijn moeder die overigs nog maar 47 is. Dat zij niet op de ic wil als de artsen aangeven dat de kans op goed herstel niet goed is. Mijn moeder heeft in 2018 hartklep operaties gehad en een aantal kleine hersenbloedingen achter elkaar. Zij geeft aan dat kwaliteit boven kwantiteit gaat. En als er geen kwaliteit voor een normaal leven meer is het niet meer hoeft.


    Zo sta ik er trouwens zelf ook in. Genoeg ic gezien om te kunnen beslissen dat het echt geen peace of cake is wat je even doet. En al helemaal niet als je het over weken gaat hebben.
     
  4. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    En dan niet eens weken, maar het herstel schijnt heel lang te duren en loodzwaar te zijn.
     
  5. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik hoop echt dat het uit voorzorg is.

    Maar the queen gaf gisteren een speech op de tv. Een heel belangrijk opbeurend moment voor de bevolking.

    Ik verwacht dat hij er alles aan zou doen om die positieve boodschap van de koningin niet te verstoren.

    Maar vervolgens kwam een uur later het bericht dat de prime minister op zondagavond ineens opgenomen werd. Best een domper zo net na de speach van Elisabeth.

    Iets zegt me dat als het maar enigszins kon, hij die opname uitgesteld zou hebben naar vandaag..
     
  6. QueenMuffin

    QueenMuffin Niet meer actief

    Als ik kijk naar verpleeghuisbewoners dan word hun bij opname al gevraagd over het insturen naar ziekenhuis en reanimatie.
    Een enkeling wil gereanimeerd worden ( of familie wil dit in geval van dementerende cliënt)
    Dit word netjes geregistreerd.
    Echter zijn er heel veel mensen die aangeven niet ingestuurd te willen worden naar het ziekenhuis.
    Ook willen zij absoluut niet gereanimeerd worden.

    Nou moet ik ook zeggen dat mensen veel slechter binnen komen qua gezondheid doordat ze zo lang thuis ( moeten) wonen.
     
    sprits vindt dit leuk.
  7. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.998
    3.963
    113
    Vrouw
    LaLune, Novi en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  8. Trirani

    Trirani Fanatiek lid

    6 aug 2013
    1.294
    1.130
    113
    Vrouw
    Waar ik ben
    Overtuigen is inderdaad niet het woord wat ik wil gebruiken. Die suggestie wil ik niet wekken, enkel hoe moeizaam de situatie is.
    Ik probeerde die toonzetting al af te zwakken door de humane en goede intenties van artsen te bestippelen. Echter lijkt het mij erg moeilijk om om te gaan met de ethiek in deze kwesties, hoe bewaar je een open gesprek en van hoeveel invloed is de (tijdelijke) uitputting van het ziekteproces versus de wil om te leven. De kans van overleven en weer kwaliteit van leven terugwinnen is geen exacte wetenschap, en ik ben bang dat deze inschatting nu al beïnvloed wordt bij schaarste van middelen.
    Ook omdat Nederland toch een wijdere verspreiding van het virus heeft toegestaan dan onze directe Europese buurlanden door langzamer in te grijpen (ik kan me wel vinden in de intelligente lockdown nu omdat dat vermoedelijk andere slachtoffers bespaart, maar later ingrijpen heeft mogelijk doden veroorzaakt).
    Deze medisch-ethische kwesties bij mensen die misschien nèt niet ziek waren geworden als ons beleid direct meer conform WHO-advies was geweest. (Testen, testen, testen en opsporen, isoleren en herhaal ipv de brand toch wat langzamer over Nederland heen laten komen zonder zekerheid van (tijdelijke) immuniteit of écht meten door testen. Ons beleid is m.i. nu wel meer opgeschoven richting WHO en die van andere landen nu, maar onze dodenaantallen zetten ons op wereldniveau nog erg hoog per miljoen inwoners. Zeker bij ons welvaartsniveau.)

    Ik heb deze artikelen net doorgenomen. Perspectief van andere Europese landen op Nederlands beleid.

    https://www.bbc.com/news/world-europe-52135814

    Het geeft m.i. toch ook weer meer inzicht om te zien hoe het Nederlandse beleid gezien wordt in het buitenland. Tezamen met dit oude artikel in The Irish Times om even stil te staan bij onze eerste weken van Corona in Nederland:

    https://www.irishtimes.com/news/world/europe/how-dutch-false-sense-of-security-helped-coronavirus-spread-1.4199027?mode=amp

    En tevens vind ik de inzichten in dit laatste artikel van een massapsycholoog belangrijk voor ons allen:

    https://fd.nl/economie-politiek/1340155/er-moet-meer-tegenspraak-zijn-bij-de-adviezen-van-rivm

    Laat ik duidelijk zijn. Wegens omstandigheden in mijn nabije familie (early onset Alzheimer bij moeder van toen 50 jaar oud) ben ik lid van de Vereniging voor Euthanasie. Ik ben als individu niet voor het verlengen van leven bij te weinig kwaliteit. En het herstel na weken IC zal ongekend lood- en loodzwaar zijn.
    Maar tevens vind ik het juist in deze uitzonderlijke tijd heel belangrijk om stil te staan bij ons beleid op de IC's versus landen die wel hebben gezorgd voor meer middelen om wel te kunnen doorvechten èn of er wat zit in het beleid van nog wel behandelen. Geen uitspraak over wat juist is, maar die dialoog vind ik echt belangrijk.
    En ja, het valt mij zwaar dat die keuze vanaf 70 jaar oud hier wel eens voor enkelen in het gedrang kan komen.
     
    suus1983 en amdaa vinden dit leuk.
  9. QueenMuffin

    QueenMuffin Niet meer actief

    Screenshot_20200406-135055_Samsung Internet.jpg

    Ik had na het weekend hogere cijfers verwacht , ik vind dit best positief ( voor zover dat kan natuurlijk )
     
    Spoetnik, Mississippi, Novi en 2 anderen vinden dit leuk.
  10. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.272
    6.801
    113
    Inderdaad voorzichtig positief.
     
  11. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Maandag tellen ze altijd bij het weekend, want dit zijn ontvangen cijfers tm maandagochtend vroeg.

    Maar nog steeds positief inderdaad!
     
  12. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    28 feb 2010
    3.062
    507
    113
    Morgen nog even afwachten dus.vorige week dinsdag steeg het ook ineens. Maar inmiddels wel 3 weken leven met maatregelen zou toch iets moeten doen
     
    hummeltje5 en amdaa vinden dit leuk.
  13. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    GossipGirlxoxo en bosi333 vinden dit leuk.
  14. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.602
    13.834
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
  15. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.272
    6.801
    113
    GossipGirlxoxo, Ysabella, Mar76 en 4 anderen vinden dit leuk.
  16. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
  17. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Maar er is toch nooit beweerd dat IEDEREEN die overlijdt aan gevolgen van Covid ook een aandere ziekte heeft?
    De meeste patiënten hebben onderliggend lijden, maar dat hoeven zeker niet allemaal te zijn. En dat klopt ook in dat bericht, 100 op het totale aantal overleden patiënten is een vrij lage percentage (5% van totaal).
    Mensen van wie ze het niet weten zijn apart vermeld, dat zijn meer dan kwart van alle overleden patiënten.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  18. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    24 nieuwe patiënten op de IC!
     
    Syane, Mississippi en amdaa vinden dit leuk.
  19. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Toename blijft gelukkig onder de 30!

    Staat er ook hoeveel de IC's hebben verlaten? Want ze melden netto toename. De uitstroom stijgt ook (ik kan niet zeggen 'gelukkig', want nog steeds verlaat meerendeel de IC met fatale afloop)
     

Deel Deze Pagina