https://nos.nl/artikel/2354749-8740-nieuwe-coronabesmetingen-gemeld-ruim-1000-minder-dan-gisteren.html Fijn dat het doorzet!
Je bent me net voor! Het lijkt nu echt wel de goede kant op te gaan. Ook minder opnames en minder ic-opnames dan gisteren.
Lijkt me dat je in de vakantie juist meer bewegingen hebt dan als de kinderen naar school moeten? Normaal wij wel in elk geval.
Dat lijkt mij ook ja! In schoolweken hebben we vast ritme en vaste plekken waar we heen gaan in onze eigen omgeving. Daarbij gaan ze hier al weer 2 weken naar school.
Maar buiten de vakanties zitten alle kinderen wel hutje hutje bij elkaar in de klas. In de vakantie wordt er misschien een keer afgesproken, maar de contacten zijn veel minder.
Volgens mij is er gepubliceerd dat 10% van corpnagevallen zijn schoolgerelateerd. En mijn kinderen spreken ook in weekenden en in vakanties af. Daarnaast gaan de kinderen ook in de vakanties naar de bso en sommige sporten (afgelopen vakantie 4 keer naar sport geweest).
Daar zit ook wat in. Maar het zijn wel vastere contacten dan met uitjes op vakantie. Nou ja, het zal niet echt uit hebben gemaakt, want de scholen zijn alweer 1 of 2 weken open. Wat wel weer zegt dat de scholen open geen groot probleem is
Maar die 10% op school zorgt ook weer voor besmettingen thuis, en dat percentage is het hoogst volgens mij. Sport is hier als er school is én in de vakanties, dus dat maakt het verschil niet. Afspreken gebeurt hier in de korte vakanties bijna niet.
Met uitjes op vakantie hebben momenteel wij geen contact met anderen. En ik betwijfel of het naar school gaan niet bijdraagt aan de besmettingen. Ik houd zelf goed afstand van anderen, behalve van mijn gezin. Als ik corona zou krijgen, zou het van mijn kinderen zijn die het via school of sport hebben opgelopen.
Wij hebben sowieso geen uitjes gehad helaas. Had op zich wel gekund, maar niet van gekomen. Dochter is gewoon 2 dagen naar de bso geweest. En heeft wel gewoon gespeeld rest van de dagen. Als ik corona krijg, heb ik het van een patient opgelopen grootste kans. Sommigen interessert het echt niks helaas.
Wij doen eigenlijk alleen maar uitjes naar het bos. Laatst voor de herfstvakantie wel een weekend weggeweest, had ik liever niet gedaan, maar ja, al lang geleden geboekt en toen de cijfers weer opliepen te laat om om te boeken. Maar we zijn alleen het bos in geweest en hebben eten laten bezorgen in het huisje. Vandaag wilden de kinderen en de stad in om te winkelen, maar helaas, dat gaan we nu even niet doen. Dus maar online geshopt. Heb er zelf ook flink de balen van, vooral voor de kinderen vind ik het echt sneu, maar het kan nu gewoon niet vind ik. Heb er wel een k*tdag door en het voelt niet alsof dat nog goed komt vandaag Ik heb op mijn werk veel contact met buitenlandse vrachtwagenchauffeurs maar ik kijk goed uit.
Ja, ik vind het ook het ergst voor de kinderen. Gelukkig vermaakt ze zich hier prima met vriendjes en vriendinnetjes uit de straat. Bos idd ook leuk, vooral met speeltuinen erin. Paar weken geleden nog naar een indoorspeelparadijs, daar was het dan weer superrustig met maar 10 volwassenen. Maar ja, dat ga ik ook niet elke week doen. Normaal gaan we bv regelmatig naar Intratuin. Die hebben normaal deze tijd een draaimolen staan, ze hebben een binnenspeelding en ballenbak, wij lekker koffie met wat lekkers, kinderen wat lekkers. Maar ja, dat gaat nu ook niet. Sint Maarten, wel/niet, intocht Sint die anders is dan anders. Alle vieringen op school anders nu zonder ouders. Nou ja, allemaal geen drama, maar wel jammer.
Horeca nog dicht laten en kijken wat t alleen met de scholen blijft doen. Vlamt het toch weer op, dan was de horeca niet de trigger. Blijft het rustig dan lijkt het op horeca, dan rustig restaurants open zetten aankijken en als laatste evt. de kroegen. Ergens moet je een puzzelstukje van aantoonbare bijzondere omvang wezen. Nu lijkt t elke keer maar gokken.
Was nog even vergeten, man gaf t net aan: MBO kan geen gebruik maken van de voorrang, die vallen buiten die regeling.