Nee nee, in Frankrijk is het vanaf augustus ook niet meer gratis, dat vind ik juist zo bizar. En er wordt ook gewoon open en bloot bij gezegd dat dit beleid gevoerd wordt om mensen richting vaccinatie te pushen. Oh en dat het geld gaat kosten, vind ik trouwens nog een stuk minder kwalijk dan dat ze boetes uit gaan delen aan ongevaccineerd medisch personeel. Over dwang gesproken. Ik zou acuut de zorg uit gaan, maar ik kan me voorstellen dat er ook veel zorgmedewerkers zijn die niet in de positie zijn om hun baan zomaar op te kunnen zeggen.
Dat zou ik wel vreemd vinden, ik heb dat nog niet gelezen. Weet jij trouwens of het in Frankrijk ook voor kinderen geldt?
jij geeft aan dat je er niet voor open staat om te testen (moeite/kosten), en dat anderen tijd genoeg hebben gehad om zich te vaccineren.
Deze informatie klopt niet. Niet alle kwetsbare medemensen zijn al volledig gevaccineerd, we zijn er nog niet. Er is te snel versoepeld en die gevolgen ervaren we nu.
In Frankrijk kun je je binnenkort niet meer gratis laten testen, behalve op voorschrift van een dokter. Die vaccinatie zorgde er toch voor dat, indien besmet, mensen niet ernstig ziek meer werden? Dus over welke risico's heb je het dan?
Ja? Vaccinaties zijn toch gratis? En als je de afweging hebt gemaakt dat corona groter risico is dan een vaccinatie dan kun je nu toch volledig gevaccineerd zijn? Als die vaccinaties goed werken hoeven andere mensen dan toch niet met 1 x per 2 dagen kosten en moeite opgezadeld te worden om gewoon aan het sociale leven deel te nemen?
Dat is een ander verhaal, maar dan heb je het over Nederland denk ik? Daar kan ik me deels wel in vinden. Maar het gaat me om de indirecte dwang die er nu in Frankrijk en blijkbaar ook Griekenland is om te vaccineren.
Maar betekent dat dan automatisch dat jij helemaal geen moeite hoeft te doen om bijv. op vakantie te kunnen en anderen zich voor jou moeten opofferen….vreemde gedachtegang
voor de meeste mensen is dat zo, maar niet voor allemaal. Ik zou me dus laten testen omdat er maar 1 tussen kan zitten waarbij het fout gaat. Wat kan mij dan dat stokje in mijn neus schelen?
Nee niet in Frankrijk. Daar moet je voor betalen als toerist. En ik las net ergens vanaf oktober ook als inwoner omdat ze zo vaccinatie willen stimuleren (dat vind ik dan discutabel)
Maar in die landen zijn andere vaccinaties vaak ook al verplicht. Bijv kinderen mogen al niet ongevaccineerd naar school. Ik denk niet dat je het een op een kunt afzetten tegenover NL
Ik heb het nieuws vooral in NL gevolgd maar we zien wel een significant verschil in toename besmettingen sinds de versoepelingen. Maar ook in het buitenland komen jongeren bij elkaar in bars en clubs. Ik hoor in mijn omgeving echt mega veel besmettingen van jongeren ook tijdens vakantie. In Frankrijk is maar 40% gevaccineerd. Dat gaat m niet worden.. qua dekkingsgraad. Griekenland weet ik niet hoe ver zij zijn.. Daarom kijk ik liever naar Israël en USA hoe het daar gaat..volgens mij valt het daar mee.. UK is lastig want vooral AstraZeneca.
Ik hoorde net op de radio dat er gisteravond 900.000 prikafspraken gepland zijn na de toespraak van Macron.
Eh, andere moeten zich opofferen? Waar heb je het over? Mensen zijn toch over het algemeen heel blij met hun prik? Ze worden namelijk zelf minder ziek van corona als ze het krijgen of krijgen het niet. Dat was toch juist de oorspronkelijke reden om te vaccineren. Die groepsimmuniteit bouwt zich ook wel op hoor, met of zonder vaccin. Als de oudere en zwakkere straks allemaal de kans hebben gehad om zich te laten vaccineren, moet het wat mij betreft ook echt klaar zijn. Dan moet het gewoon eigen verantwoording worden. Je kan dit niet jaren volhouden.
Testen voor toeristen is niet meer gratis in Frankrijk: Een PCR-test is vanaf 21 juli niet meer gratis voor toeristen in Frankrijk. De Franse regering wil op die manier zoveel mogelijk mensen stimuleren om zich te laten vaccineren. Aldus nu.nl
Ook niet meer voor inwoners, alleen op doktersvoorschrift. Dus als je als inwoner nog iets wil doen ben je bijna verplicht je te laten vaccineren.