Dat gaan ze hier in NL niet doen. Tijdens het debat is dat ook gevraagd. Had met het systeem te maken waardoor dat niet mogelijk zou zijn. En ze zullen er ook geen moeite in stoppen om dat wel mogelijk te maken.
Ik snap sowieso niet goed dat mensen altijd echte controle nodig hebben hoor. Ik ben dan ook van het type die vind dat je gewoon moet doen wat u gevraagd word en niet als een puber achterpootjes zoeken of de fout bij het systeem moet leggen. Maar mss zien velen dat idd anders en kunnen ze mss beter wel op zoek naar een mogelijkheid om dit aan te passen.
Ik snap je irritatie. De prik zou je moeten nemen voor jouw gezondheid en die van een ander. Maar nu gaat het ineens over privileges en voordeeltjes. Daarom de vraag voor iedereen hetzelfde. Dus allemaal testen. Maar dan zeg ik dus. Prima, maar alleen voor grote evenementen. Want voor de dagelijkse dingen wil niemand dat. Dat zie je nu bij de ongevaccineerden. Die testen nu ook niet om bij de Hema koffie met een gebakje te nemen. Dat is een 'probleem' voor de gevaccineerde, maar niet voor de maatschappij, want de Hema heeft genoeg klanten die het zonder test kunnen. Als je dat gelijk wil trekken moet je dus goed kijken wat je wel en niet mee wil nemen. Grootste risico ligt bij grote bijeenkomsten en feesten. En aanvullend kan je weer 1,5 meter gaan instellen. Maar eigenlijk kunnen discussiëren wat we willen. Gaat toch niet gebeuren dat van gevaccineerden een test gevraagd zal worden
Precies dit. Als je positief getest bent (en je hebt dus al de moeite genomen om te laten testen ondanks je qr), waarom zou je dan ook niet gewoon de geldende regels en adviezen volgen? Ik weet dat er een artikel is geweest van iemand die dat niet deed, maar ik denk dat vrijwel iedereen gewoon netjes binnenblijft hoor. Ik vrees dat er aanzienlijk meer gevallen zijn die überhaupt niet testen en niet weten positief te zijn ondanks klachten. Dat staat dan helemaal los van de qr en heeft in aantal m.i. grotere gevolgen. Maar we dwingen ook niemand te testen, ook dat is een advies. En het is ook wel een gevalletje van het is toch nooit goed. Alle privacywaarborgen moesten er zijn voor de app. Daar heeft men netjes naar geluisterd en men nam geen genoegen met minder. Dit is een gevolg.
En hier is dat ook omdat heel veel mensen de prik niet genomen hebben vanwege de groepsimmuniteit enz, maar puur om ergens heen te kunnen. Dat bleek wel uit het Jansen debacle. Dus die gaan idd niet testen als er dan kan blijken dat ze een rood kruis krijgen, want overal zonder beperkingen heen kunnen was de reden om die prik te nemen. En dan zijn we weer terug bij de communicatie van ons kabinet, al vanaf maart 2020 roepen ze continue wat anders. En nee, dat is niet allemaal onder de vlag van voortschrijdend inzicht te plaatsen. Het overgrote deel is gewoon dommigheid.
https://www.bd.nl/brabant/besmette-radioloog-werkt-door-bij-jbz-collega-s-voelen-zich-onveilig~a816ed03/ Hier word ik ook niet blij van
Ik vraag mij ook af of de groep die positief getest gewoon buiten gaat zo groot is. Mss is de groep die sowieso niet test te groot? Dat is een beetje zoals ongevaccineerden die moeten testen. Je zal er hebben die metjes doen wat gevraagd word en je zal er hebben die achterpootjes zoeken. Dat zijn wss ook degene die de fout bij de andere leggen, terwijl ze alle 2 niet doen wat moet .
Ja en laten we niet vergeten dat het voor de qrcode ook kon he. Wanneer je een positieve test had bij de GGD kon je in principe ook gaan en staan waar je wilde. Maar de meeste zullen dat echt niet doen en hun gezond verstand gebruiken. Het enige wat ik wel apart vind is dat je niet in quarantaine hoeft bij een besmetting van een huisgenoot wanneer je gevaccineerd bent. Maar dat is volgens mij nu aangepast.
Ik had precies daarmee mijn bericht nog aangevuld. Ik denk ook dat dat relatief gezien meer gebeurt dan dat iemand wel de moeite neemt te testen en dan niet de regels zou volgen. Want dan kan je net zo goed niet gaan testen.
Ja dat denk ik dus ook . Maar daar mag je als overheid nog perfect over communiceren, het probleem ligt dan toch een groot stuk bij de verantwoordelijkheid van de mensen zelf ? Hoe je dat kan aanpakken is natuurlijk een groter probleem .
Want? Is allang bekend dat als je onmisbaar bent je gewoon moet komen werken onder voorwaarden. Dat is bij ons in de wijkverpleging ook. Positief getest en weinig/geen klachten (dus laag risico en virusload) dan moet je gewoon werken wanneer er echt nood aan de man is. Met ffp3 masker op en handschoenen aan. En dat is zo te lezen in dat ziekenhuis ook zo. Dan is de kans echt zeeeeeer klein dat diegene het overgeeft aan een ander. Blijkbaar daar personeelstekort en dan liever zo dan dat ze allerlei achterstallige zorg af moeten gaan zeggen. Als radioloog kan je vaak afstand houden, hij draagt beschermend materiaal en patiënt ook een mondkapje.
Nou dat is niet waar hoor. Dan moet je echt de informatie hierover beter lezen. Positief is in isolatie. Zorgmedewerker of niet, gemist kunnen worden of niet. Er wordt bij jullie dus echt verkeerd gehandeld, en dat vind ik heel erg voor jullie patiënten.
In onze inrichting moet je ook doorwerken als je op de afdeling staat. We krijgen onbeperkt zelftesten, moeten tot max 2 dagen voor we naar de inrichting komen, onszelf testen. Positief getest? Kantoor/ondersteunende diensten> thuisblijven. Executief personeel op de afdeling> doorwerken, met mondmasker, mits je niet ziek bent natuurlijk. Dat laatste zal gekozen zijn omdat het tekort aan (zorg-)personeel zo groot is, dat er onveilige situaties ontstaan bij een te kleine bezetting. Er worden al overal noodscenario's gedraaid vanwege het tekort, als er nu nog meer mensen uitvallen is het echt niet veilig meer. 1,5 meter, desinfecteren en alle ramen open geldt sowieso.
Dat dat het beleid is, betekent niet dat alle instellingen zich daaraan houden. Ik denk dat dit ook weer een kwestie is van makkelijk roepen vanaf de zijlijn. Want hoe ga je bijvoorbeeld mensen verzorgen zonder personeel? Ik zeg niet dat ik het goed vind dat die mensen evengoed aan het werk gaan. Ik vind het verschrikkelijk schrijnend dat het blijkbaar niet anders kan.