Ja ik ben daar wel benieuwd naar. Net zoiets als hele gezinnen 1 negatief blijft of zoals bij ons regelmatig in contact geweest (nauw) en toch tot op heden geen Corona. Hoe kunnen zulke dingen. Zijn bepaalde mensen er vatbaarder voor? Zou kunnen want bijv griep heb ik nog nooit gehad maar een vriendin van mij vet vaak. Maar ik heb wel enorm vaak holteontsteking wat anderen weer niet hebben. Ik ben best benieuwd naar zulke dingen.
Er is geen infectie of virus ter wereld die zo onder een vergrootglas ligt als covid-19 op dit moment. Er worden continu aan de lopende band onderzoeken gedaan naar alles wat ze maar kunnen verzinnen, door ieder onderzoeksinstituut, ziekenhuis, universiteit ter wereld, en ieder hoopt met een nieuw inzicht of doorbraak te komen want dat betekent (brede) publiciteit en meer kansen voor verdere onderzoeken. Publicaties en studies over covid verschijnen continu en zijn amper bij te houden, de meeste bereiken het grote publiek helemaal niet. En daarnaast ligt alles rondom covid onder een vergrootglas. Een redelijk zeldzame bijwerking van zowel covid zelf als de vaccinatie betekent op deze wereldwijde omvang besmettingen en gevaccineerden behoorlijke aantallen mensen die zeker moeten opvallen in ziekenhuizen wereldwijd. Wat ook het geval was met de trombose-bijwerking van de vaccins (qua % heel zeldzaam, op zoveel miljoenen mensen binnen een paar weken wereldnieuws) en verschillende bijwerkingen van corona zelf.
Die percentages verbazen mij Totaal geen statistische waarde, maar ik ken best wat mensen die vorig EN dit jaar corona hebben gehad.
Verloopt de tweede keer dan niet minder ernstig? Je kunt je voorstellen dat als er geheugencellen gevormd zijn, er sneller tot actie overgegaan kan worden.
Ik ken juist maar 1 iemand die 2x corona heeft gehad. Voor de rest zijn er echt wel wat mensen sinds begin corona positief getest in mijn omgeving.
Ik ken dus juist echt helemaal niemand die t een 2e keer heeft gekregen. Zit er al een uur over te peinzen, maar kan me niemand bedenken.
Ik heb er een paar gehoord, maar echt minimaal. Wel echt heel veel na vaccinatie die allemaal nog corona kregen. Wel heb ik het idee dat de 1 er gevoeliger voor is dan de ander.
Hoe vinden jullie het nieuws dat in Frankrijk een booster nodig is om weer een groen vinkje te krijgen? Anders ben je je privileges kwijt.
Ik denk dat ieder land doet wat ze goed achten. Wat moet ik er precies van vinden? overigens vind ik “privileges” echt een jeukwoord
Ik vind privileges geen jeukwoord. Maar ik vind het woord in deze context niet kloppen. Je kind naar zwemles brengen, zelf mogen sporten. Dat vind ik, in Nederland, geen privileges maar zaken die gewoon vanzelfsprekend moeten zijn.
Maar er is nu geen sprake van 'gewoon'. Het is nu ook niet vanzelfsprekend dat je als kankerpatiënt chemotherapie krijgt, dat je een operatie krijgt waar je al maanden op zit te wachten. We zitten in een uitzonderlijke situatie en wij niet alleen met onze beperkte IC capaciteit, maar wereldwijd. Ben ik daar blij mee, nee, natuurlijk niet. Maar het is wel hoe het is. En ik vind de term privileges NU in de context van kunnen sporten etc. ook een jeukterm.
Als 2 vaccinaties niet voldoende blijken te zijn voor een goede bescherming, dan zegt zo'n groen vinkje natuurlijk niets. Wat dat betreft snap ik het wel dat ze gaan voor een booster om een groen vinkje te behouden.
Als de boosters tegen de nieuwe varianten werken, niet eens zo’n heel slecht idee… maar daar zou ik me eerst beter in moeten verdiepen. In die 2G / 3G maatregelen geloof ik niet zo erg, denk dat de basis maatregelen: 1,5m afstand, bij klachten thuisblijven en laten testen, ventileren van binnenruimtes en dragen van FFP2 mondmasker in binnenruimtes en handen wassen, beter bijdragen aan het voorkomen van besmettingen. Ook een thuistest edit: bedoel zelftest en een PCR test is maar een moment opname.