Coronavirus

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Poolvos, 25 jan 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Tulipa

    Tulipa Niet meer actief

    Mensen zijn bang van corona terwijl lyme 10x zo erg is en het verloop ook nog:rolleyes:
     
  2. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.693
    6.591
    113
    Vrouw
    Och dat doen ze ook wel als ik vertel dat ik net m'n stem heb verheven naar de baby die me al een jaar lang wakker houdt. Ik hoop nog een uurtje te slapen voordat de wekker gaat. Ben sinds half twee op met hem. :mad:
     
    Gewooniemand en Poolvos vinden dit leuk.
  3. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Ja werken kunnen ze!
    Maar heb je het artikel gezien? Onder “normale” omstandigheden is dit nog niet van kwaliteit telegraaf (sorry krant) - laat staan dat een medisch tijdschrift zou publiceren.
    Ze schrijven alleen maar “een onderzoek heeft laten zien dat patiënten met medicatie het beter doen dan zonder.” Niks geen cijfers, niks geen statistiek. Je weet niet of er 1% minder dood is gegaan of 50% minder. Bij wijze van..
    Zo wordt onderzoeken en publiceren natuurlijk wel makkelijk.
     
    gitta, SAARC, Gewooniemand en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  4. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.693
    6.591
    113
    Vrouw

    Whahaha ik ben van 81. Oudje dus.
    Pffft dit wordt een lange nacht, dus verwacht morgen ook geen hoogstandjes van mij.
     
  5. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Heb je een bron?

    Eerlijk gezegd klinkt dit een beetje alsof je je gevoel deelt alsof het een feit is.
    Ik behandel (’s zomers) bijna dagelijks patiënten met Lyme in verschillende stadia van de ziekte. Want in Zweden hebben we nogal veel teken met Borrelia. Er gaan er bijna nooit mensen dood aan hoor...
     
    SAARC vindt dit leuk.
  6. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.693
    6.591
    113
    Vrouw
    https://eenvandaag.avrotros.nl/amp/item/deze-medicijnfabrikant-in-zeewolde-maakt-als-enige-in-nederland-het-medicijn-dat-kan-werken-tegen-co/

    Dit las ik paar dagen terug al.
     
    Poolvos vindt dit leuk.
  7. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.693
    6.591
    113
    Vrouw
    Ik heb het uurtje slaap maar opgegeven.

    Ik las iets over #20?
     
  8. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.824
    19.145
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Van die 8 die gisteren erbij zijn gekomen, id niet van iedereen bekend gemaakt waar ze wonen. Later kwamen meldingen vanuit Haarlem en Alphen ad R. over bevestigde gevallen. Maar het is niet bekend of die bij die eerder genoemde 8 nieuwe gevallen horen, of dat het nummer 19 en 20 zijn.
     
  9. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Nummer4 vindt dit leuk.
  10. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.982
    15.610
    113
    Nabij Utrecht
    Wat ik me afvraag ... handgel, dettol zeep etc... het doodt bacterien, maar bijna geen virussen.
    Maar het coronavirus is (zoals de naam al zegt) een virus en dat houdt die handgel etc dus bijna niet tegen.
    Waarom is daar nu dan toch zo'n run op?
    Want met gewoon vaak je handen wassen met zeep is net zo effectief.

    ik snap het gewoon echt niet.
     
    hummeltje5, NiVa0230, Zara75 en 6 anderen vinden dit leuk.
  11. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Ja dat heb ik gezien. Het is meer een mededeling dan een onderzoeksverslag.
    De stap van in vitro naar klinische trial is ook wel erg snel genomen. Normaal gesproken ben je al even bezig om zo'n virus zuiver op te kweken en op cellijn door te zetten, maar kennelijk is het hele plaatje in 6 weken rond. Best bijzonder.
     
  12. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Omdat veel mensen het verschil tussen beide niet weten.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  13. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.982
    15.610
    113
    Nabij Utrecht
    Ja dat blijkt en fabrikanten springen daar mooi in mee :D
     
    Gewooniemand en Lynx vinden dit leuk.
  14. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.693
    6.591
    113
    Vrouw
  15. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Nieuwsberichten waarvan je stiekem hoopt dat ze al weken oud zijn (maar helaas):

    https://www.ad.nl/binnenland/zorgverleners-treffen-noodmaatregelen-voor-corona-epidemie~a3c436a4/?referrer=https://forum.fok.nl/topic/2541519/3/25

    Ingrijpend
    Deze ingrijpende voorbereidingen worden ingezet op advies van het Outbreak Management Team (OMT), waarin wetenschappers en gespecialiseerde artsen zitten die veel weten over bestrijding van infectieziekten. Minister Bruins (Medische zorg) volgt die adviezen gewoonlijk op.

    Bruins stelt in een stuk aan de Tweede Kamer: ,,Nederland heeft een uitgebreid zorgstelsel dat goede zorg kan bieden aan veel mensen, maar als er een grote uitbraak van COVID-19 (het coronavirus) zou komen in Nederland, zou de capaciteit van de zorg (fors) onder druk komen te staan.”


    Intussen zijn wij volgens mij het enige land dat officieel het beleid hanteert om mogelijk besmetten met milde klachten te adviseren om zich niet te melden. Pas zwaardere klachten melden, en vervolgens daaruit nog een selectie wie getest gaat worden door de ggd.


    Het is dan leuk om kritiek te hebben op China, maar wij kiezen er überhaupt niet voor om statistieken op te bouwen.
    Hopelijk draait dit beleid snel om. Er zijn al noodkreten gekomen van de huisartsen.
     
    hummeltje5, HooyoShimbir, Manana en 3 anderen vinden dit leuk.
  16. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.824
    19.145
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik heb een verdrietig kind. Vanwege m’n griep mag hij nu al voor de 2e ochtend niet bij mij in bed komen knuffelen. Ik heb uitgelegd dat ik niet wil dat hij ook keelpijn krijgt. Maar hij is het er alsnog niet mee eens. En weigert nu z’n bed uit te komen om zich aan te kleden. Vanonder z’n dekens klinkt af en toe een allerzieligst ‘ik wil mama knuffelen’.
    Papa is beschikbaar hoor... maar zijn knuffels zijn lang niet zo lekker als die van mij.
     
  17. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.824
    19.145
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ja, maar die noodkreten gaan niet om méér melden. Juist om het niet overbelasten van de praktijken, wat wel gebeurt als je iedereen met milde klachten laat melden.
     
  18. Piep2016

    Piep2016 Fanatiek lid

    30 apr 2016
    1.408
    952
    113
    Whoehoe ikke ouder :roflmao:
     
    hummeltje5, Shay25 en Nummer4 vinden dit leuk.
  19. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Dat klopt niet:

    - met zeep was je het vet en vuil van je huid af. Door contact erop gekomen bacteriën en vurussen hechten zich hieraan en kunnen zo worden afgewassen.
    Voor de meeste virussen is zeep juist de effectiefste middel.
    - handgel met minimaal 60% alcohol doodt micro-organismen (dus niet alleen bacteriën), en de meeste virussen zijn dat ook.
     
    chrystel73, Poolvos en Fuddey vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina