Ik ben me hier een beetje aan het in verdiepen.WIe heeft er ervaring mee? Ik eet al een half jaar meer met natuurlijke producten en op een andere manier. Dat bevalt goed. Langzaam introduceer ik het nu ook in gezin. Zoals roomboter ipv magarine, meer water/fruit/groente/, vaker speltbrood ipv volkorenbrood, meer noten en eieren enz. Ik doe het in kleine stapjes want vind het anders een enorme overgang en wil ook niet volledig over aar biologisch (ivm kosten) en ben ook wel erg gek aardappels en pasta e.d. Dus wil eigenlijk een soort ideaale mix vinden voor het gezin Waarbij ikzelf wel meer natuurlijk zal eten denk ik dan de rest, mij man eet bijvoorbeeld 8 snee brood per dag. Dus lijkt me moeilijk dit te veranderen. Maar hoe doen jullie dit met kinderen? Wat geef je ze bijvoorbeeld mee naar school? Drinken ze alleen water/thee (ikzelf wel, maar kids ook nog diksap/limo)
Ben me er toevallig ook aan in het verdiepen.. Tenminste een tijdje geleden al begonnen maar helaas weer terug gevallen in mijn oude patronen. Ik wil haar kookboek aanschaffen en net als jij langzaam dagelijkse dingen aanpassen. Vind het alleen vaak zo duur.. Heb jij nog tips voor mij? Hoop dat nog meer meiden zich melden!
dingen zoals hierboven heb ik dus al doorgevoerd. Zelf drink ik al 2 jr alleen nog water en thee (ivm kans zwangerschapssuiker destijds). Oudste dochter van 3,5 jr krijgt 1x in ochtend en middag roosvice/diksdap rest ook water. 2x fruit per dag (scheelt koekje e.d. in de middag) broodbeleg doe ik zelf gerookte zalm, groente/fruit, hummus, geitenkaas of ei. Ik neem vaker maaltijdsalades, rijstwafel, (spelt)crackers, volle yoghurt met noten en gedroogd fruit of speltmusli, omelet met groente, enz. Drink zelf ook geen melk meer. Voor hoe ik het verder ga doen met kids vind ik nog lastig. Ze krijgen dus al meer fruit en water. Met avondeten probeer ik zakjes e.d. zoveeel mogelijk te vermijden.
Hoi, Ik ben ook net begonnen aan Amber en heb net haar 2 kookboeken binnen. Ik vind het ook wel moeilijk want heel veel dingen heb je niet standaard in huis. Ik probeer nu elke week 2 of 3 dagen volgens amber te eten en het zo op te bouwen ook aan ingredienten. Wel eten we nu puur natuur niks meer uit pakjes. Ik moet zelf afvallen dus eet maar 1 keer per dag koolhdrayten, verder eten we voortaan speltbrood en drinken we water en mijn dochtertje krijgt biologische diksap zonder suikers! Ook maak ik elke avond een groene smoothie voor bij het ontbijt. Bij de kruidvat heb ik superfoods gehaald zoals lijnzaadolie, goijbessen, hennepzaad en chiazaad.
Je bent gek op pasta lees ik overstappen op speltpasta of boekweit. Klopt het is duurder maar uiteindelijk heeft je lichaam er echt baat bij en je gezondheid.