Wij willen in Juni een week naar Luxemburg met onze 2 dochters en vrienden van ons hebben ook een dochter van 9. Wat zijn leuke uitstapjes om daar te doen met de kinderen? En waar kan je leuk winkelen etc? Alle tips zijn welkom want we zijn nog nooit in Luxemburg geweest!
Wij vonden het kasteel in Vianden erg leuk. Met de kabelbaan omhoog en dan in het kasteel rondlopen. Verder zijn we naar Parc Merveilleux geweest. Een dierentuin, speeltuin en een soort sprookjesbos ineen. Veel plezier in Luxemburg!
Ik ging vroeger met mijn ouders altijd op vakantie naar Luxemburg, van mijn 4e tot mijn 13e elk jaar. Heel leuke herinneringen aan. Wij gaan nu nog dikwijls een weekend. Wat bij mij als kind indruk heeft gemaakt zijn: - De Kasematten in Luxemburg stad (tunnels en uitkijkpunten in de stadsmuren/verdedigingsmuren, staan nog kanonnen etc van de oorlog) - Luxemburg stad zelf (dan vooral het onderste oude gedeelte, heel mooi wandelen met veel speeltuintjes onderweg). - Het Eifelpark in Gondorf bij Bittburg (heel leuk dagje uit in de Eifel met dieren die er los rondlopen, is in Duitsland maar is niet al te lang rijden). - Het kasteel en het zwembad op de berg van Vianden (wij verbleven altijd in die plaats, heel mooi). - Vianden het stuwmeer boven op de berg (vond ik als kind heel indrukwekkend). - Het stadsmuseum (toegang was toen gratis) van Trier (Duitsland maar ook niet al te ver rijden) en Trier zelf vond ik erg mooi. - Echternach (Heel leuke en gezellige plaats, wandelen naast het water af waar ook veel speeltuintjes zijn). - Het kasteel van Beaufort, heel mooi wandelen ook, rondom met een meertje met zwanen. - Mullerthal, heel mooi wandelen en zwemmen bij watervallen in de bergen. Wel waterschoenen aan, want de keien en rotsen zijn pijnlijk in het water. - Diekirch vond ik ook heel leuk, staat een fontein met bronzen ezels die je kan bewegen, vond ik helemaal geweldig. Kortom, het is een heel leuk land om op vakantie te gaan en genoeg te doen ook met kinderen. Ik heb mij altijd goed vermaakt en zeer goede en warme herinneringen aan. Ik weet trouwens niet waar jullie vandaan komen, maar als jullie door de Ardennen rijdt, is het onderweg ook nog leuk om te stoppen bij de Watervallen van Coo, het is daar heel gezellig. Volgens mij zit er nu ook een klein Plopsa parkje bij.
Oh ja qua winkelen dan moeten jullie echt in Luxemburg stad zijn, daar is het grootste en gezelligste centrum om te shoppen. Trier is ook een mooie stad om te shoppen.
Wildpark daun in de eifel. soort van beekse bergen dus met auto,maar dan met herten,zwijnen,lama's.er zit ook een apenrots en roofvogelshow bij.en een hele grote speeltuin. in mamer zit een heel groot overdekt winkelcentrum. fijn om te winkelen bij een dagje minder weer. wij komen er al jaren dus als je nog meer vragen hebt.stel ze gerust