Hallo Dames, Ik weet dat er al verschillende topics zijn over bekkenpijn maar ik zou het toch heel fijn vinden om jullie mening te lezen.. Sinds een kleine 3 weken heb ik last van mijn rechter heup, dit gaat steeds vaker naar last van beiden heupen en stuitje.. Ik heb ook wel eens als ik veel heb gedaan steken in mijn schaambeen maar niet echt een beurs gevoel! Met slapen, lang dezelfde houding en veel lichamelijke beweging heb ik best veel pijn.. Nu ga ik vrijdag naar mensendieck therapie en voel ik me onzeker dat ik er heen ga terweil er misschien wel helemaal "niks ernstigs" is. De vk had namelijk 3 weken geleden gezegd dat als het alleen mijn heup "toen nog" is dat het niks ermee te maken heeft alleen als ik pijn heb aan mijn schaambeen? Het wordt wel steeds erger terweil ik wel al een stuk minder doe? Het is mijn eerste zwangerschap en weet ook niet zo goed wanneer ik iets moet doen of ondernemen.. Nu heb ik een afspraak gemaakt maar nu ben ik onzeker of het wel de goede beslissing is? Wat vinden jullie of wat zijn jullie ervaringen? Alvast bedankt voor jullie reactie!
Goed dat je toch die stap hebt genomen ! Bekkenpijn is zeker niet iets om niets aan te doen , helaas spreek ik uit ervaring sinds 7 weken zwangerschap. Dus ook al die tijd in de ziektewet. Voor mij helpt rusten veel en af en toe eens wandelen maar meer ook niet. Maar de 1 heeft nog wel veel beweging nodig voor minder pijn dit is gewoon verschillend. Verder zit niet te lang, dit is geen rust voor je bekken enkel liggen. Zet het bed vast op klossen dit is makkelijker met in en uit bed gaan. Bij de bekkenfysio kan je een bekkenband lenen, dit is voor bijvoorbeeld belastende dagen zoals boodschappen doen of op zaterdag de stad in.. Til niet teveel, en trek je niet op aan de trapleuning maar blijf dus zo normaal mogelijk bewegen. Verder is stofzuigen echt funest dus laat dit aan je partner over. En verder is het de weken uitzitten het is vreselijk en oersaai maar wel het beste voor geen blijvende schade. Kleermakerszit is ook beter als normaal zitten enzovoort.
Je kan er hey beste zo vroeg mogelijk bij zijn.. De "helse" pijn is er namelijk niet van de een op de andere dag.. Dit gaat geleidelijk aan omdat de verwerking ook geleidelijk gaat. En het is echt niet alleen pijn bij je schaambeen. Je kunt het ook voelen in je billen en je si gewrichten (kuiltjes in je onderrug boven je billen) Gewoon heen gaan en blijkt het minder erg dan gedacht dan is dat alleen maar mooi.. En anders ben je er mooi op tijd bij
En idd neem rust, helaas moet ik dat ook al bijna mijn hele zwangerschap doen.. Net wat hierboven werd geschreven, rust is wanneer je totaal ontspannen bent. Dit kan liggend maar ook een andere houding zijn. Voor mij is de beste houding een halve lig/zithouding. Tijdens de cesartherapie achter gekomen. Huishoudelijke taken zo min mogelijk..
Heel erg bedankt voor jullie reacties! Ben erg benieuwd wat ze op de therapie zien en zeggen! Ik doe nog best veel in huis en werk nu nog 3x 4 uurtjes op een kinderdagverblijf (ik til geen zware kindjes meer) ik merk dat ik nu al veel minder kan en snel gefrustreerd raak als het niet lukt! Uit jullie reacties lees ik dus wel dat ik alvast een stuk minder moet gaan doen.. Ik zit wel maar wissel dit ook veel af met stukjes lopen en liggen.
Inderdaad, onderneem nu actie om meer pijn te voorkomen. Ik ben te laat begonnen met 50% te werken en ben nu 100% thuis, met dagen waarop ik wel kan dat ik twee uurtjes ga werken. De therapeut gaat je tips meegeven hoe je het beste kunt zitten, liggen en draaien in je slaap. Ik heb daar veel aan. Ik ben ook begonnen met alleen pijn in de rug, maar kan nu dus haast niets meer. Gisteren moest ik naar de gynaecoloog en daarvoor ben ik even de HEMA in gewandeld met mijn man... was genoeg om de rest van de middag rustig aan te doen.
Wow.. echt erg dat jullie zo'n erge pijn hebben! Zo jammer als je zwanger bent en ook nog enorme pijn hebt! Ik dacht dus het zal wel over gaan omdat ik helemaal niet de hele dag hele erge pijn heb.. Jullie verhalen word ik gewoon een beetje bang van! Maar ik ga lekker rustig aan doen en ik hoop dat ik fijn word geholpen vrijdag.. Jullie allemaal heel veel succes met rustig aan doen en toch een beetje genieten van jullie zwangerschap
Dat is het tricky gedeelte met bekkenpijn: het kan overgaan tot erger. Je lichaam geeft al een teken af rustiger aan te doen, dus luister daar naar. Bij mij kwam het heel geleidelijk aan. Je hebt goede dagen en je hebt ook slechte dagen en het is eigenlijk proberen dusdanig rustig aan te doen dat je meer goede dagen dan slechte hebt. Want anders kom je er na de bevalling (in het ergste geval) er niet direct van af. Probeer op je werk zo min mogelijk te tillen en het huishouden meer aan je partner over te laten. Dan kun je je energie straks ook een beetje steken in de babykamer, kleertjes kopen en lekker de stad in gaan tijdens je verlof. Niet leuk als je dat niet meer kunt van de pijn...