weet iemand hoe dit precies werkt? en of dat dan in het voordeel voor je ouders werkt? en heeft iemand dit gedaan of gevraagd en hoe reageerde je ouders?
Ik weet wel dat als je ouders bij de ING bank een hypotheek hebben afgesloten, ze automatisch een loyaliteits-beurs opbouwen. Die beurs kunnen ze gebruiken wanneer ze zelf gaan verhuizen, maar ze mogen deze ook aan de kinderen schenken( alleen aan kinderen, niet aan vrienden bijv.) Het werkt niet echt in het voordeel van je ouders, want ze verliezen hun beurs( het gespaarde geld) maar verder kost het niks. Wij hebben het zo gedaan, mijn ouders boden het zelf aan. Het leverde ons bijna 800 euries op, ze hadden die hyptoheek namelijk nog maar net.. Even vragen aan je hypotheek adviseur!!
okee.. wij kunnen namelijk maar een hypotheek van 93.000 krijgen.. das te weinig voor een huis.. maar ben zo bang dat me moeder niet wilt mee helpen..
Ben je een starter? Dan kun je gebruik maken van een starterslening. Voorheen was er de koopsubsidie, maar dat potje is nu dichtgegaan. Voor de starterslening gelden ook een aantal voorwaarden..
Hoe werkt dat precies via je ouders? en wat heb je dan? een hypotheek via je ouders? dus op hun naam?
k ken het alleen bij de ING. weet niet of andere banken ook zoiets dergelijks hebben. Bij de ING heb je een loyaliteits-beurs. Daar gaat geld in vanaf het moment dat je die hypotheek afsluit. Die staat naam van degene die een hypotheek neemt. Die beurs kun je dus gebruiken om je kinderen te helpen. Die moeten ook een hypotheek afsluiten bij je ING. Het kan je erg veel geld besparen, als die beurs goed gevuld is Natuurlijk komt jouw hypotheek wel gewoon op jouw naam te staan
Ik denk dat TS bedoelt dat haar ouders garant staan voor de hypotheek zodat ze meer kunnen lenen.. Dat kan namelijk bij elke bank
Das een ander verhaal.. JA dat kan bij elke bank, maar dat is net een iets gevoeliger onderwerp om op tafel te gooien, met al die risico's enzo.. Het is dan wel fiscaal aftrekbaar geloof ik. Een schenking niet geloof ik.. Toch maar ff aan je hypotheekadviseur vragen allemaal
Je moet er wel erg mee oppassen want het klinkt natuurlijk mooi en het is ook handig, maar mocht er iets gebeuren waardoor jullie de hypotheek niet meer kunnen betalen dan draaien je ouders dus voor alles op! En dat klinkt misschien onwaarschijnlijk ofzo, maar dat is het niet. Mijn ouders hebben 2 jaar geleden ook hiernaar gekeken om ons te helpen. Uiteindelijk vonden ze het risico toch te groot. Gelukkig!! want vorig jaar is mijn vader nogal onverwachts overleden. Moet er niet aan denken dat mijn moeder nu met naast al haar eigen zorgen nog garant zou staan voor onze hypotheek. Denk er dus heel goed over na!
jaa.. weet je wat het is.. we zitten nu in een apartement met maar 1 slaapkamer.. en onze dochter ligt dus bij ons op bed.. wachttijd om te huren is 4 jaar, minimaal.. en een hogere hypotheek dan 80.000 kunnen we niet krijgen.. urgentie kan niet.. starterslening is op staat op internet.. dus wat moeten we nu? word er moedeloos van.. elke avond huilen omdat we zo graag iets anders willen, maar de opties zijn er gewoon niet!
Je bedoelt koopsubsidie..!! Dat is iets anders als een starterslening Koopsubsidie is helemaal gestopt dat potje is op maar een starterslening kun je nog steeds krijgen.. Ga eens langs een hypotheker of een hypotheek adviseur ( neem wel een onafhankelijke ) En vraag daar je info.. Weet niet hoe je trouwens op die 80. duizend gekomen bent? Via internet uitgerekend??? Dan klopt ie al niet namelijk
Huren in de vrije sector? Of wordt dat te duur? Zijn de banken niet sowieso héél moeilijk met hypotheek verstrekken als je een uitkering hebt?
Misschien stom gezegd hoor..maar soms kunnen dingen gewoonweg niet....zou het liever moeilijk hebben in de sitiuatie waarin je nu zit als dat je je straks in allerlei bochten moet gaan wringen om maar een ander huis te hebben....straks zit je met een enorme finaciele strop...wat moet je dan? Zou gewoon even afwachten tot je er financieel beter voor staat voodat je een groter huis gaat kopen... x
Mee eens! Soms moet je gewoon accepteren zoals het nu is, want als je allerlei trucjes moet uithalen om meer te kunnen lenen, wordt het betalen van je hypotheek straks ook lastig. Zeker als je alleen een uitkering hebt. Misschien ook wel een heel gevoelig punt: waarom heb je niet eerst een ander huis gezocht of je mogelijkheden bekeken voordat je aan kinderen bent 'begonnen'?
Wij hadden via inet een berekening gedaan en konden 1 ton lenen... Zijn naar de hypotheek adviseur gegaan en konden 150 lenen Is toch al 50 duizend meer waardoor je toch al naar duurdere huizen kan kijken Echt meid maak een afspraak met een adviseur die kan jou alles vertellen over het verstrekken van een hypotheek hoeveel je kunt lenen en hoe en waar..!! Veel beter als het zelf uit zoeken
Ligt er aan. Weet niet wat jullie nu aan huur betalen? Soms kan een huisje kopen voordeliger uitpakken. Ik neem aan dat jullie er niet in inkomen op achteruit kunnen gaan, maar koop in elk geval niet boven je stand!
waarom meteen weer commentaar en vooroordelen? ik startte dit topic met een simpele vraag, heb niet gevraagd om zulk commentaar.. bovendien weten jullie niet wat onze situatie is.. als jullie hier zouden wonen, zou je ook zo opzoek gaan!!