Ik heb al een tijdje last van mijn bekken, maar sinds dit weekend is het opeens veel erger geworden (misschien omdat de baby is ingedaald?). Nu hoor ik van de een dat ik het beste naar een ostheopaat kan en de ander raadt een bekkenfysiotherapeut aan. Waar hebben jullie de beste ervaringen mee en wat is het verschil in behandeling tussen die twee?
Hallo, Ik kan je het verschil niet vertellen en ook niet waar ik de beste ervaringen mee heb gehad. Ik ben namelijk alleen naar een bekken fysiotherapeut geweest. De klachten verdwenen niet helemaal maar ze had wel hele goede oefeningen om de pijn te verminderen en om me een juiste houding aan te leren. Het heeft me zeker geholpen want was ik toen niet gegaan dan had ik veeel meer pijn gehad.
Zelf ga ik naar een osteopathe (die ook de volledige studie van fysio heeft gedaan) en ben daar heel erg blij mee. Blijkbaar kwamen mijn bekkenklachten voornamelijk door mijn scheve lichaam, door me nu zo 'recht' mogelijk te maken is de pijn nu draaglijk en stabiel met een uitschieter hier en daar (omdat ik zelf weer teveel achter elkaar gedaan heb). Zij raadde me wel aan om ook naar een bekken fysio te gaan, maar inmiddels is de pijn onder controle en is dat in mijn geval ook niet persé nodig. Naar mijn mening is osteopathie nooit verkeerd, aangezien die ook naar je organen en andere gewrichten kijkt en een bekken fysio puur en alleen op je bekken focust. Misschien dus naar beide gaan?
Ik ben op aanraden van mijn verloskundige naar een Mensendieck oefentherapeut gegaan. Zij heeft me oefeningen gegeven waarmee ik zelf mijn houding en mijn beweging kan verbeteren, waardoor mijn klachten verminderen. Nou moet ik er eerlijk bij zeggen dat ik geen bekkeninstabiliteit heb, maar dat ik slechts een blessure aan één van de gewrichten in mijn bekken heb. Maar goed, ik vind het wel prettig dat ik dankzij de oefentherapie een manier heb om het zelfherstellend vermogen van mijn lichaam aan te spreken. Ik denk dat je zelf even moet bekijken wat voor jou het prettigst is. Misschien kun je gewoon eens rondbellen en kijken bij welke therapeut je het snelst terecht kunt. Want hoe sneller je aan het werk kunt, hoe eerder je vermindering van je klachten zult ervaren. Succes!
Ik zou je cesartherapie willen aanraden. Mijn klachten waren vrij ernstig en zij heeft mij erg goed geholpen.
Ik ben naar een fysio geweest die gespecialiseerd was in zwangerschapsproblemen. De vk heeft haar aanbevolen en ze heeft me erg goed geholpen!
Bedankt voor jullie adviezen. Ik ben inmiddels bij een bekkenfysiotherapeut geweest die samenwerkt met een ostheopaat. Afhankelijk van de oorzaak van de klachten bepalen zij wie van hen twee (of allebei) je het beste kan helpen. Hoef ik zelf niet te kiezen
zelf doe ik oefeningen uit het boek "Bekkenpijn tijdens en na de zwangerschap" van Cecile Röst. Hier heb ik veel baat bij. Misschien in overleg met je therapeut dit erbij doen?