Goed.. Heel verhaal! Maar we hebben nu een auto uit '98, die eigenlijk nog prima voldoet. Km stand is 160.000, gekocht 5 jaar geleden met 14.000... Gasinstallatie erin, ik rij 50.000 km per jaar dus gelukkig heel zuinig&goedkoop nu! Alleen het verhaal is... Elke keer meer kosten aan die auto, zeker 800 euro per keer naar de garage, en dat zeker 2x per jaar ivm met de km's die ik rijdt. Daarbovenop moet de gasinstallatie vervangen worden, of in ieder geval het gedeelte met de kleppen, wat ook geen goedkoop geintje is! Dus... Nu staan we voor een dilemma! Ik ben ZZP-er, dus ik heb wat keuzes... Waar willen we rekening mee houden? 1. Baby op komst 2. Herder die soms mee moet 3. Door mijn ZZP-erschap is het belastingtechnisch het meest interessant om of een youngtimer (ouder dan 15 jaar) of een nieuwe auto te rijden. 4. Manlief blijft bij baby, dus ik blijf 50.000 km per jaar rijden Kunnen jullie mij helpen met een verstandige blik hierop? 1. We houden deze auto, rijden hem helemaal 'af' en krijgen steeds meer kosten en nemen dat voor lief. (hoe veilig blijft dit?) 2. We kopen een andere 2dehandse auto, van minimaal 15 jaar oud. Rekening houdend met eventuele kosten en veiligheid? 3. Leasen een gloednieuwe auto, op naam van mijn bedrijf. Groot genoeg om kinderen en hond in te vervoeren. 4. Leasen een kleine auto, en daarbij houden we deze die al groot genoeg is (maar kans op hoge kosten extra) Of schaffen er een oudere grote auto bij aan.. Vre-se-lijk.. Auto's interesseren ons eigenlijk helemaal niets, en alle opties vinden we te duur .. Onze voorkeur gaat uit naar leasen, met 14% bijtelling. Dan ben ik voor een beetje een fatsoenlijke auto 500 euro kwijt per maand. (citroen cactus, renault clio zijn dan de ruimere goedkopere opties met 14% bijtelling) Als ik iets aanschaf moet ik ook richting de 10/15 duizend euro gaan denken.. En t enige wat we willen is een veilige auto die voldoende km's kan rijden voordat de kosten te hoog worden, waar een hond en baby met toebehoren inkunnen.. Onze huidige auto was 5000 euro, en zijn we eigenlijk super tevreden mee. We hoeven niet zo nodig een dure/luxe auto, vooral een ruime, veilig en goedkope auto. Bedankt voor het lezen en meedenken!
Of de auto privé houden en de zakelijke km's a 0.19 doorberekenen als kosten. Er bestaat ook zoiets als private lease. Particulier leasen incl onderhoud, wegenbelasting en verzekering. Maar 50.000 km per jaar is wel erg veel.
Heb je al eens nagedacht over een golf variant? Dat is toch een ruime auto en niet al te duur. Wij zijn zelf erg Volkswagen-minded (heb zelf een golf en man een touareg) dus misschien is dat iets voor je? Die kun je private leasen of als bedrijf...
Ik zou gezien je kilometers (neem aan dat je veel zakelijk rijd) en je persoonlijke voorkeur gewoon gaan voor een nieuwe auto leasen. De auto moet dan lang mee kunnen zonder veel kosten. Wij hebben zelf een astra station en de volgende wordt ook een grote auto, ideaal voor kinderen en een hond.
Mijn vriend is ook zzper. Voor ons was het voordeliger om jong te blijven rijden. Leasen was ons echt te duur. Je zit vaak vast aan een contract van 2 jaar en wat je dan opgeteld kwijt bent is meer dan dat de auto waard is. Mocht je de auto willen overnemen is dat dacht ik voor 40% van de nieuwwaarde. Maar wij rijden dan wel een Mercedes Vito dus weet niet of datzelfde zo is met een personenauto.
Ik ben over gegaan op BMW. Onder bijv de 3 serie heb je een E36 en E46 touring. Fijne auto's en na veel rondvraag te hebben gedaan (rijden hier redelijk wat BMW) auto's met weinig problemen (natuurlijk kan er altijd eens een rotte appel tussen zitten). Mijn auto heeft 329.xxx km (benzine) en enige nodige voor de APK waren de schokbrekers. Verder zou ik persoonlijk voor diesel gaan gezien je aantal km.
Ik rij 1200 km per week zakelijk gezien.. komt neer op zeker 40.000 zakelijk. dit kan wisselen als k een opdracht dichtbij heb, maar die kans is niet groot.. rest vd tips zal ik ff bekijken, thanks!
De bijtelling gaat waarschijnlijk wijzigen. Is sinds 2 dagen te volgen op het nieuws, Staatssecretaris Wiebes wil het wijzigen. Daardoor heb je straks geen 14% tarief meer maar een laag tarief van 4% (hele zuinige auto's) en 22%. Wat voor jou gunstig is is dan nog afhankelijk van de cataloguswaarde en van je inkomen. Dus een advies geven Omder deze informatie is erg moeilijk, zoniet onmogelijk, temeer omdat je ook nog niet weet wat voor soort auto je wilt. Misschien moet je dat eerst bepalen en vervolgens kijken welke vorm van aanschaf of lease dan het meest gunstig is, rekening houdende met je persoonlijke omstandigheden.
Die bijtelling heb je binnenkort niks meer aan. Alles gaat binnenkort naar 22%. Ik zou zelf kijken voor een nieuwe oude auto zegmaar. Een golf zes bijvoorbeeld. 2.0 diesel commonrail motor. Loopt zuinig en het zijn hele goede auto's. Minder inhoud is zeker niet altijd zuiniger in gebruik. Onze golf 6 loopt 1:26. Heeft nu 4,2 ton gelopen en op de beurten en apk na nooit wat mee gehad. Letterlijk, terwijl we er 100000 km per jaar mee rijden (lesauto). Wel de normale slijtage als banden, remblokjes etc natuurlijk. Als je een oudere auto wilt een seat ibiza 1,9 tdi met 110pk. Ook hele zuinige motor en in dezelfde klasse is de golf 3. Die moet je laten staan vanwege de dorpels die bij al die auto's slecht zijn en doorrotten. Houdt bij de seats in de gaten of er een nieuwe brandstofpomp op zit. Die gaan tussen de 3 en 4 ton ergens eigenlijk altijd kapot. Het verschilt dus echt per auto en het totaalplaatje met de bijtelling en brandstof. Soms kan het goedkoper zijn om een auto prive te kopen en 19 of 21 cent per km doorbelasten in de zaak.
mijn man is ook zzp-er. hij heeft zijn bedrijfswagen en ik heb zelf een kleinere auto. hij least en moet wel bijtelling betalen omdat ie er ook prive wel in blijft rijden doordat ik de ruimte er niet voor heb. je kan dan natuurlijk ook kijken wat wil je met je bedrijfsauto? heb je veel ruimte nodig of kan je met een kleinere auto ook goed uit de voeten? dan kun je prive een grotere auto aanschaffen en je auto van de zaak ook alleen zakelijk gebruiken. scheelt je iig wel weer je bijtelling. zoals het er nu voorstaat denk ik dat straks de nieuwe regels voor bijtelling in jouw nadeel zal uitpakken. die 4% is wat ik begrepen heb alleen voor volledig elektrische auto's. ml gaat er met straks 22% minder op betalen die zit nu op 25.
Dit dus. Ff afwachten lijkt me sowieso handig. Wij hebben zelf (zakelijk/privé) een Volvo V70 uit 1998, en hij rijdt heeeerlijk. Ook heel ruim. Maar hij is niet zuinig en dat is niet zo handig als je zo veel km's rijdt. Wel is-ie heel erg veilig en dat vinden wij toch wel erg belangrijk met een kleine op komst (bovendien vervoer ik vaak kinderen voor m'n werk). Geen idee of je er wat aan hebt, maar dat is mijn verhaal