Wat een leuk topic dit, ik zie zulke mooie foto's voorbijkomen hier, echt hele mooie creaties allemaal! Ik heb toevallig dit weekend mijn eerste cupcakes versierd. De ene helft met botercreme en de ander helft met fondant. Ik had ze gevuld met abrikozenjam. De botercreme vond ik wel heel vet zo op de cupcake dat lijkt me lekkerder als vulling. Heeft iemand toevallig een minder vet alternatief voor botercreme? Ik ga nog even verder met oefenen, ik wil namelijk bumba cupcakes en taart gaan maken voor de eerste verjaardag van ons meisje, en kan nog wel wat extra oefening gebruiken.
Hier staat de keukenmachine aan met ccmix Mijn vader wordt vandaag 65 jaar. Hij viert het pas in juni en vandaag zijn ze een dagje weg. Lijkt me leuk als er dan een standaard met cc staat als ze thuis komen. Aan de bak dus vandaag.
Ik ben gisteren ook weer druk bezig geweest. In plaats van beschuit met muisjes willen we geboortecupcakes doen straks voor de kraamvisite. Niet teveel hoor, de eerste 25 mensen die op visite komen hebben geluk NooNooman wilde ook wel even helpen... nou dat heb ik geweten Mennn, hij is een stuk minder kritisch dan ik hoor, ik kon het haast niet aan zien. Ik uitleggen dat je met een héél klein beetje water het fondant op elkaar kan plakken en dat je vooral met rood en zwart op lichte kleuren niet meer moet vegen omdat je anders vlekken krijgt. Toen ik later keek zag ik een babycupcake met ongelijke ogen, onder die ogen een grote zwarte watervlek en her en der op het gezicht nog meer watervlekken En trots dat die lieve schat was...
heb je ook een foto van je cupcakes, we zijn heel benieuwd natuurlijk Ik gebruik i.p.v. botercreme ook vaak witte chocopasta.
Nee, en nu zijn ze al op haha. Maar zal bij mijn volgende poging een foto plaatsen. hmm chocopasta lekker lijkt me.
Aandoenlijk he? Ik vind t dan ook erg om er wat van te zeggen, maar aan de andere kant kan ik t ook niet aanzien. Ik ben zelf ook een enorme pietleut. Gelukkig weet mijn man dat, en waagt hij zich er niet aan. Ik zit te wachten op mn pakketje, volgens de TNT moet ie al bijna hier zijn. Dan kunnen we van t weekend lekker bakken, misschien vanvond beetje boetseren ofzo.
daar heeft mijn vriend zich echt nog nooit aan gewaagd. Vorig jaar met het maken van de meppertjes voor R&R heeft hij wat dingen voor me aangegeven om te kunnen plakken. Meer heeft hij volgens mij nog niet gedaan. Ja een keer mee fondant/marsepein kleuren Hier staan de cc gebakken klaar om af te koelen. Fondant is gekleurd en nu eerst even in bad. R&R liggen op bed, dus dat moet even kunnen. Dan straks de cc afmaken als bijen en bloemen. Mijn vader is imker en echt een natuurmens dus dat gaat het wel goed doen
Dames, Ik wil ook zo graag cupcakes proberen te maken maar tot nu toe is de enige ervaring muffins uit zo'n standaard pak zonder iets erop. Hoe moet ik beginnen? Ik wil graag ook van die creme toefjes erop (is dat botercreme?) en met van die plaatjes (is dat fondant?).....maar waar en hoe moet ik beginnen????
@Noonoo: dat is idd heeeel erg aandoenlijk van je man. Kun je vast oefenen op trots zijn, voor als over 2 jaar jullie peutertje aan de slag gaat met vergelijkbare resultaten
Even voor de duidelijkheid, hier kun je het verschil zien tussen een muffin en een cupcake, en het is ook duidelijk te zien dat je beter een cupcake kan versieren dan een muffin. Muffins hebben ook een iets andere structuur, het is meer brood-achtig en meestal ietsje kleffer. En het rijst ook heel onregelmatig en bobbeliger.
Vlinderbloem: Bedankt voor de tips! Moet je het fondant/marsepein nog ergens mee vastplakken? En zijn er nog tips waar ik de spullen en recepten online kan vinden?
shopvanbientje creacake tastyshop deleukstetaartenshop patchshopgirl spullenvoorjetaart Je kunt onder het fondant botercreme doen, ik gebruik ook vaak witte chocopasta.
Ik gebruik voor verschillende dingen verschillende producten. Heeft allebei zijn kwaliteiten vind ik, maar ik denk dat je beter kunt beginnen met fondant. Rolt iets makkelijker uit. Maar dat is dus ook weer persoonlijk.
Voor cc's maakt het weinig uit, als ik taarten maak dan doe ik dat liever met marsepein. Ik plak alles vast met tylose gemengt met water.
Ik heb spullen besteld !! Ben helemaal blij. Op de leukste taarten shop. Heb van alles wat, cc mix, vormpjes en fondant. Kan ik dat fondant gewoon vastplakken met glazuur van suiker en water? Oh ja en ik las eerder al over cc plat maken met een broodplank, maarre worden ze dan niet helemaal plat? Hoe doe je dat? Sorry hoor ik ben echt een leek en wil het niet verpesten. Ik ga ze voor mijn verjaardag maken
Oh ja als ik die cc gemaakt heb en versierd hoe lang kan je ze dan lekker houden en hoe bewaren jullie ze?