Ha dames, Ik bedacht me net dat ik dadelijk graag borstvoeding wilde gaan geven. Iemand tips voor fijne kleding daarvoor? Of zeggen de ervaren moeders onder ons dat je gewoon met je normale kleding ook best borstvoeding kunt geven? Ik wil in principe wanneer bv vriendinnen of ouders/zussen ofzo hier zijn gewoon borstvoeding kunnen geven waar zij bij zijn (wel subtiel graag)... dus iets wat ik dan zou kunnen dragen? Of tips met wat ik kan doen om dit makkelijk te kunnen doen? Alle advies is welkom!
Ik heb wat spaghettibandjes topjes voor onder de kleren zo zit je niet met een blote buik Ook heb ik een grote hydrofiele doek voor over mij en mijn kindje heen... Voelt toch wat fijner
is heel persoonlijk, mij lukt het niet om een borst boven een topje met spaghettibandjes uit te toveren.. te stevig gebouwd vrees ik Dus ik heb wel voedingstopjes, van de h&m of hema of prenatal. Als je begint met een topje in wit en zwart (setje van h&m) kun je ze overal mee combineren onder vestjes en truien en er later nog andere kleuren bijhalen als het goed bevalt
In het borstvoedingsdraadje zijn hierover ook al een paar topics, zoals: http://www.zwangerschapspagina.nl/borstvoeding/487991-welke-kleding-slapen-borstvoeding.html en http://www.zwangerschapspagina.nl/borstvoeding/487569-borstvoeding-openbaar.html Misschien heb je daar wat aan? Ik ben niet preuts en vind borstvoeding iets heel normaals, maar hoef niet overal mn borsten te laten zien. Deed ik ook niet voor ik een kindje had. Ik wist eerst ook niet hoe ik dat zou gaan oplossen. Maar als mijn zoon honger heeft als we daar zijn, tja, dan is dat zo. Ik voed op verzoek en ik heb dus geen idee of hij besluit vier uur te slapen of na anderhalf uur nog even een slokje wil. Ik ga dus alleen naar plaatsen waar ik eventueel zou kunnen voeden, dus niet naar een sjiek restaurant ofzo (voor zover je daar uberhaupt met een baby zou gaan zitten). Dat komt wel weer als hij ook aan een flesje gewend is. En als we de stad in gaan gaan we ergens koffiedrinken als hij zich meldt en dan in een rustig hoekje zitten, weggedraaid van het looppad. Gaat prima! Sommige truitjes/vestjes/jurkjes gaan wijd open van boven. Dan heb ik een sjaal over het blote bovenste deel van de borst. Of ik doe mn trui omhoog en heb er idd een hemdje onder. Hoe we dat doen bij 30 graden weet ik nog niet. Wellicht maakt de blote buik dan niet zo veel uit
Wisselt nogal per spaghetti-topje. Ik heb er drie waarbij het wel lukt, en een paar die te hoog gesloten zijn, waar ik ook echt mn tiet niet uit krijg :-S Hemdjes met verstelbare bandjes helpen wel iets, gewoon de bandjes op de langste stand zetten zodat het wel lukt.
Ik heb een aantal bv shirts gekocht toen ik borstvoeding gaf. Voor de zomer had ik een aantal jurkjes gekocht met een diepe v-hals (stond lekker sexy met die volle borsten hihi) en dan kon ik met een sjaaltje heel goed beschut voeden. Voeden in het openbaar vind ik oke maar niet iedereen hoeft zo op me tiet te kijken! Moet wel zeggen dat ik me redelijk beperkt voelde in kleding toen ik bv gaf, dat vond ik jammer. Maar ik had het er wel voor over. Na de bv was ik gelijk weer zwanger dus ik ga nog even door met niet normale kleding dragen Succces!
dank je wel dames! Hier kan ik wat mee! De topjes van h&m had ik inderdaad ook al gezien... en eens kijken naar een goede sjaal ofzo dan ja want zo met de blote tiet hoef ik ook niet te zitten hoor!
De H&M verstelbare spaghettibandje hemdjes van 4,95 (95% katoen 5% elasthan) rekken goed mee door het elastieken bandje en je kunt ze ook op heel lang afstellen. Daar heb ik een hele stapel van in verschillende kleuren en draag daar dus alle gewone bovenkleding overheen. Je kunt dus gebruikmaken van je gehele gewone garderobe en het is ook super discreet. Eerst vast onder je shirt met je hand bh open en hemdje naar beneden trekken onder de borst. Baby pakken en fijne houding zoeken. Dan bovenshirt omhoog. Je ziet maar een gleufje een paar seconden en als de baby eenmaal drinkt en het hoofdje ervoor zit eigenlijk niets meer.
Ik heb altijd een kort hemdje aan over mijn bh. Die trek ik dan omhoog, Die bedekt de bovenkant van mijn borst en dan kan mijn dochtertje netjes drinken zonder dat iedereen mee kan genieten. Vond ik makkelijker dan een lang hemdje want dan moest ik dat weer in mijn broek stoppen.
Deze vond ik super handig. Onder een trui of een vestej, en je hebt ze ook et lange mouw. Heb ze nu nog vaak aan. Wat ik ook handig vond is dat ik hierin makkelijk kon kolven, bleef de kolf goed mee op zn plek
Heb deze (foto hier boven) ook besteld en gisteren binnen gekregen. Zitten echt fijn! Ik wil er met voeden dan ook een sjaal over doen ofzo en buiten kan ik nog altijd een poncho dragen de eerste tijd als het koud is buiten
Ik heb bij elkaar zo'n 4 jaar bv gegeven en (behalve voedingsbh's) nooit borstvoedingskleding gedragen of gekocht. Vond het eigenlijk onzin. Zolang ik het maar naar beneden of open kon doen ging het gewoon prima.
Ik geef sinds een paar weken voor het eerst borstvoeding, en ik vind het een drama wat betreft kleding. Ik voel me enorm beperkt, grootste deel van de kleding die ik gewend ben is erg onhandig met borstvoeding. Misschien komt dat ook doordat ik moet voeden met behulp van een tepelhoedje, en dus de hele bost bloot moet hebben voordat ik kan gaan voeden. Ik kan me voorstellen dat sommige vrouwen enkel de tepel boven de kleding uit hoeven te halen. Enfin, ik ben speciale borstvoedingskleding gaan kopen. En sindsdien voel ik me er een stuk gelukkiger bij. De dingen waar je wat betreft kleding op kunt letten; - je kunt je bovenkleding helemaal omhoog tillen, zodat je borst vrij komt. - hierbij is het handig een langer hemdje onder je kleding te dragen zodat je buik niet bloot is. Dit hemdje moet dan wel een elastische/ruime hals hebben zodat je je borst er boven uit kunt tillen. - een andere manier is om kleding te dragen met losse of elastische hals zodat je je borst uit de halslijn kunt halen. - hierbij is het prettig een kort hemdje te dragen wat je naar boven schuift, zodat de bovenkant van je borst bedekt is. - in plaats of als aanvulling van een hemdje kun je hier ook een sjaal voor gebruiken. - Ook vesten of blouses die je van boven open kunt knopen/ritsen zijn hierbij ideaal. Onderste methode vind ik het fijnst. Dat is voor mij gemakkelijker wanneer ik op de bank zit met een baby op de arm of op schoot, maar wel lastiger met het vinden van geschikte kleding. Overigens vond ik de voorgevormde borstvoedings-bh's tijdens mijn zwangerschap geweldig, maar met voeden vind ik ze verschrikkelijk onhandig. En s'nachts vond ik het ook lastig. Mijn borstvoedings-bh s'nachts dragen ging op den duur irriteren. Maar ik had echt iets nodig om de zoogcompressen op hun plaats te houden. Van iemand kreeg ik de tip om deze met luiertape op je borsten te plakken! Heel handig! Nu kan ik snachts weer een lekker los hemdje aan.
Heb hier pas geleden ook een topic over geopend: http://www.zwangerschapspagina.nl/borstvoeding/487569-borstvoeding-openbaar.html