Huh, ik zeg dus dat dat juist wél mag?? En veranderingen horen er altijd bij, de liedjes zijn ook niet meer hetzelfde als 40 jaar geleden. Dit was echt geen felle reactie van mij, alleen verbazing dat mensen zo moeilijk doen als er iets aangepast wordt.
Nee, je zei; misschien. Als je dus had gelezen had je geweten dat dat idd zo is en dat dus helemaal niet zo vreemd is als jij doet overkomen
Niet als er iets aangepast wordt. Als mensen zo gaan overdrijven. Ik ben 100% voor de roetveegpieten om alle redenen die gegeven zijn in die context moeten er dus ook gewoon zwarte pieten kunnen zijn, zonder oorbellen en rode lippen met gewoon leuke gekleurde pakjes aan. En wat ik dan helemaal bizar vindt dat voor de herkenbaarheid een blonde pruik wel mag ff serieus, blonde mensen mag je dat wel een karikatuur van neerzetten? Ik vraag mij af of sommige wel weten wat ze eigenlijk zeggen. De mensen die voor zwarte piet zijn hadden niet direct zo op de achterste benen en de barricades moeten gaan staan toen er over iets van verandering gesproken werd. En de mensen die anti zwarte piet zijn hadden niet zo lang en ver door moeten drammen.
Hoi hoi, stereotype arme, zielige, alleenstaande moeder hier! Ik vind het niet zo prettig dat mijn relatiestatus of hoogte van mijn bankrekening ingezet wordt als excuus om iets te verdedigen waar ik zelf totaal niet achter sta Er zijn meer dan genoeg gratis mogelijkheden waardoor mijn arme, zielige kinderen nooit iets tekort zijn gekomen hoor! Sinterklaas hoeft namelijk helemaal niet aan huis te komen om een leuke avond te hebben. Ik vind het absoluut iets goeds dat er stichtingen zijn zoals de sinterklaasbank, maar de alleenstaande moeder die met tranen in haar ogen staat van dankbaarheid omdat een bekende een hoop zwarte zooi op zijn gezicht heeft gesmeerd en ander sentimenteel gedoe om zieltjes te winnen is echt niet nodig, en eerlijk gezegd best een belediging.
Ik ben helemaal voor GEWONE mensen die Piet kunnen zijn, íedereen, eigen haren, eigen huid maar mét roetvegen.
Nu het goede nieuws; nog 2,5 week en dan gaat deze discussie ook weer een jaar de vriezer in. *Is aan het aftellen*
Volgens mij was het toch echt duidelijk een vraag en geen statement. Ze begint haar post zelfs met "vraagje" begint dan het verhaal waar ze in vraagt en ik citeer; "Vinden jullie het in deze tijd not-done om een kind te schminken zoals hij/zij het zelf graag wil?" Dat is toch echt een vraag en geen statement.
Een kind die voor zwarte piet wordt uitgescholden heeft toch helemaal niks aan jouw laatste alinea? En daar wordt gewoon overheen gestapt. Net als die arme arme kindertjes die misschien een piet zouden kunnen herkennen. In mijn ogen weegt dat totaal niet op tegen mensen die in de zeik genomen worden zolang er zo wordt vastgehouden aan de ouderwetse blackface, want al haal je de oorbellen,pruik en lippenstift weg, zo'n zwartgekalkt gezicht blijft een kwetsende karikatuur voor een hoop mensen.
Mensen die zwarte Piet niet meer vinden kunnen en kinderen hebben, hoe doen jullie dat? Ik ben pas bij 2 scholen wezen kijken en ze zijn hier nog hartstikke conservatief, vrees dat het op de crèche ook zo is Ik zou haar wel een alternatief willen bieden maar wat als ze vooral de ouderwetse versie meekrijgt? Zelf vieren we het sowieso niet echt, concentreren ons wel op kerst, veel gezelliger
Mijn dochter vult dat zelf in. Ze zegt dat de hele zwarte pieten, oude pieten zijn en al heel lang voor sinterklaas werken en dus al heel vaak door de schoorsteen zijn geweest. De roetveeg pieten zijn nieuwe pieten die nog niet zovaak door een schoorsteen zijn geweest. Als ze volgend jaar hun eigen kapsel hebben dan zeg ik gewoon dat ze naar de kapper zijn geweest, net als dat wij naar de kapper gaan. Mijn dochter kijkt volop sinterklaas journaal ze is dus volledig op de hoogte van de roetveeg pieten. Ik hoop alleen dat ze dat op school ook doen met roetveeg pieten.....
Nee en kinderen met rood haar die uitgescholden worden hebben er ook niks aan als mensen die met carnaval dragen. Maar zo blijft er altijd wat. Daarom ben ik helemaal voor de maatschappelijke bewustwording en weg met de rode lippen, oorbellen en enkel maar zwarte gezichten. Dat er dus roetveegpieten zijn is top! Maar je moet het niet overdrijven. Goed is goed denk ik.
Ik begrijp het oprecht niet geloof ik. We zijn allebei voor roetveegpiet. Dat er liedjes aangepast worden heeft daar toch niets mee te maken?
Ik vind zwarte Piet niet meer kunnen, maar.... (oké, je weet nu al dat na die 'maar' dus een verhaal komt waaruit blijkt dat ik een grote slappeling ben.) Ik wil wel heel graag Sinterklaas vieren met alles wat daarbij hoort: dus met de kinderen naar de intocht, in het winkelcentrum een keer wat Pieten tegen het lijf lopen, naar de viering op het werk van mijn man. op school lekker meedoen etc. Dus ondanks het feit dat er hier allemaal van die blackfaces rondlopen, doet ons gezin hier nog wel aan mee. Het voelt voor mij gênant, maar als ik dan die opwinding op de gezichtjes van de kinderen zie, ben ik toch blij dat ik niet ben weggebleven. Mijn mening over Zwarte Piet is de laatste jaren echt veranderd. Maar één ding blijft voor mij voorop staan: het is en blijft een kinderfeest. Dus ja: ik wil verandering. Maar nee, ik ga dat niet over de rug van mijn kinderen (of andermans kinderen) proberen te forceren. Dus zolang er blackfaces rondlopen, zal ik het er wat de kinderen betreft mee doen. Maar zolang er op de meeste plekken nog steeds blackfaces rondlopen in plaats van roetveeg Pieten, zal ik wel steeds op fora mee blijven schrijven en ook op school e.d. blijven vragen om de Pieten een ander uiterlijk te gaan geven. Ik laat de kinderen daar buiten, maar probeer op 'zachte wijze' wel het gesprek te blijven voeren totdat hopelijk steeds meer mensen gaan inzien dat het moet veranderen. En dan ook echt overal en niet alleen maar op het Sinterklaasjournaal en 3,5 stad in het westen van het land.
Ik vind het krampachtig dat heel zwarte piet moet " verdwijnen". Je mag dus niet meer zingen: zwarte piet ging uit fietsen En zwarte piet wiedewiedewiet enz. Dat vind ik dus overdrijven. Met de naam zwarte piet is niks mis. Vraag het 100 kinderen en bijna allemaal zullen ze een groene piet ook zwarte piet noemen. Omdat zij hem niet zo noemen omdat tie zwart is maar omdat dat zn naam is.