hallo ik had bloed laten prikken bij de dokter omdat ik erg slap ben etc nou heb ik een hb van 6.4 en moet ik overleggen met de verloskundige wat betekent dit? is dit erg laag? groetjes stephanie
Een hb van 6.4 is inderdaad niet heel hoog. Ik denk dat je even met je vk moet overleggen of het te laag is en of er wat aan moet gebeuren.
Dat is te laag! Raar hoor dat je dokter je niet verder helpt, hij is arts, de vk niet! Probeer veel volkorenbrood, groene groentes, vlees(waar), appelstroop, peulvruchten en zuidvruchten als abrikozen te eten, gecombineerd met een glas sinaasappelsap of vit C-tablet, dan neemt het ijzer uit de voeding beter op!
hallo ik heb net de verloskundige gebeld en krijg ijzer tabletten ik vroeg nog is dit erg laag toen zei ze valt wel mee... k heb er ook geen verstand van maar hoop dat ik door die ijzerpillen me iets beter ga voelen, eerst was me hb 7.1 en nu 6.4 dus 0.7 gedaald eigenlijk k eet wel veel groente en fruit en jus de range drink ik enzo mjaa hopen dat ik me wat beter voel met die pillen thnx voor jullie antwoorde
Na de bevalling was het bij mij 6. Ik heb altijd al snel bloedarmoede gehad. ( is een kwaal die veel Italiaanse kinderen hebben) En met eten lukt het nooit om het weer goed op peil te krijgen. Staalpillen dus. Geen idee of je die ook mag slikken tijdens de zwangerschap.
oke ja ik krijg ijzer tabletten volges mij toen ik voor het eerst naar de verloskundige ging was die 7.1 en zei ze al dat ie op het randje zat en dat ik veel groente enzo moest eten nou ik eet nu meer dan dat ik toen deed en nu is die 6.4 en zegt ze nog dat het wel mee valt met laag dus ik snap er eigenlijk niet veel van haha maar heb ik dan bloedarmoede of is dit pas als het nog lager is ofzo?
Doordat de samenstelling van je bloed verandert als je zwanger bent, daalt het Hb altijd. Voor zwangere geldt als ondergrens een Hb-gehalte van 6,8 mmol/l. Hieronder wordt gesproken van bloedarmoede. Gebruik ijzerrijke voeding: vlees bevat veel meer ijzer dan groenten abrikozen (gedroogd zijn ze altijd te koop) tomatensap pure chocolade cashew noten peulvruchten kiwi volkoren brood Combineer ijzerrijke voeding met vitamine C; dit zorgt ervoor dat het ijzer beter wordt opgenomen. Fruit/vitamine C bevordert de opname van ijzer, er zit zelf geen ijzer in! Je kan je hb-gehalte heel goed opkrikken met het consumeren van ijzerrijke voeding! Van "staalpillen" krijg je wsl verstopping, dus veel bijven drinken en veel vezelrijke voeding eten!
oke maar pas als je hb 6 is heb je bloedarmoede? ze hebben niet tegen mij gezegd dat ik bloedarmoede heb ofzo ze zei alleen je kan die pillen gaan slikken. merk wel dat ik heel snel moe ben veel hoofdpijn als ik trap gelopen heb ben ik uitgeput wel vervelend is dat.
ooh oke dus ik heb eigenlijk bloedarmoede want mijn is 6.4 wel raar dat me verloskundige dat niet zei dan:S maar ja
haha ja das waar mjaa als ze zegt van is niet zo laag is wel apart dan als die wel laag is maar ja k hoop dat ik me wel beter ga voelen ja dat ik niet zo snel moe meer ben
Je kunt er ook roos vicee ferro bij drinken. Dit is ook goed voor je ijzer. En voor zwangere zijn andere waardes van toepassing dan bij niet zwangere. Zwangere moeten minimaal 6 hebben, terwijl dit normaal 7 is.
Mijn Hb was ook 6,4. Ben op advies van de verloskundige ook Floradix gaan gebruiken. Geen idee of het Hb gehalte nu hoger is. Ik voel me wel beter nu. Moet rond de 30 weken weer bloedprikken.
Ik gebruik ook floradix, maar dan de pillen. Zijn goedkoper en ik vind het makkelijker in te nemen! Voel me er een stuk beter bij!
Floradix is versterkend, roosvicee ferro is ook goed. Ik zou niet die staalpillen nemen omdat die erg verstoppend werken. Als je daar geen problemen mee hebt, prima natuurlijk. Van solgar heb je ook ijzertabletten die niet verstoppend werken. Die heb ik genomen na mijn bevalling, die bevielen erg goed (floradix ook trouwens).