Vorig jaar waren de eerste dagen aaneengeschakeld door regen, regen, regen. Kindjes konden in de voortent niet op de grond spelen want De waterplassen stonden in de voortent. We legden van dat dunne plastic op de grond met daar overheen van dat officiële tenttapijt. Dat kunststof gevlochten spul. Ik vraag me af of dit wel een goede combi is. Het plastic hield het vocht niet helemaal tegen dus, maar het duurde toen het eenmaal droog was ook lang voor het onder dat plastic droog werd. Wat hebben jullie eronder?
Alleen tenttapijt (met van die gaatjes). Als het regent, dan is het sneller droog dan met plastic eronder, want dan kan de regen niet weg zakken. Ik weet ook niet wat het voordeel is van plastic? Campings hebben het vaak ook liever niet, omdat het gras dan sneller stuk gaat.
Wij hebben een inritsbaar kuipzeil, dus binnen blijft het sowieso droog. Daaronder ( om de onderkant van het kuipzeil te beschermen) van dat gaatjestapijt. Ik zou niet dat dunne plastic nemen, want daaronder ontstaan juist plassen, door het gaatjestapijt kan het weg.
In Nederland leggen wij anti-worteldoek neer en daaroverheen (voor)tenttapijt. Maar mijn dochter speelt niet meer op de grond. Vroeger hadden wij een air-barrier, Werkt goed. In het buitenland leggen we alleen het tenttapijt neer. https://www.obelink.nl/obelink-air-grondzeil-met-opblaasrand.html?gclid=CjwKCAjwz_WGBhA1EiwAUAxIcd19xwAHyyn-fA86ip_fA2DI17mQZCqNyiwBBv1cSTbl3YgIkg8JhhoCYVEQAvD_BwE#3511=10497
Wij leggen ook worteldoek neer en dan, afhankelijk van het weer, het inritsbaar kuipzeil of gewoon tenttapijt.
Mijn ouders staan nu op de camping en bij hen was de voortent ondergelopen, maar door het worteldoek icm tentmat was de vloer zo weer droog. Bij mijn tante die er naast staat heeft het lang geduurd voor het droog was, omdat ze een gewoon zeil onder de mat hebben liggen. Ik zou dus voor een worteldoek gaan. Of een kuipzeil, maar dat kan natuurlijk niet altijd.
Campings stellen vaak ook eisen dus daar moet je ook even naar kijken mijn ouders hebben een gatenplastic als eerste, dan een stuk dicht plastic( mag eigenlijk vaak nooit) en dan tenttapijt
Het voordeel kan zijn dat je vloer droog blijft . Maar dan moet je wel aan de randen het net iets omslaan, een opstaand randje maken zeg maar. Wij hebben t ooit niet gedaan omdat de camping dit ook niet wilde. We stonden in een camping die net iets glooide dus door de regen stroomde de hele voortent vol voor uren. Klets en kletsnat was alles. Waar kuiltjes waren stond het water erin. Wat voelde dat vreselijk. Het was echt niet zomaar droog en de kinderen konden niet op de grond spelen. Daarna dus niet meer gedaan en altijd een droge voortent gehad. Dat hele dunne plastic kan wel makkelijk scheuren dus wij hadden altijd eerst dan weggooi plastic (vanwege de modder) en daarna stevig zeil, daaroverheen het campingtapijt. Tenten met vaste kuip zijn er ook veel dus het gras is vaak al weg waar je gaat staan.
Sowieso zetten wij altijd 's nachts dingen van de grond af die niet nat mogen worden ivm condens. En als er regen voorspeld wordt, gaan ook allerlei dingen van de vloer af. Het kan zo ineens heel snel nat zijn als bijv de grond wat afloopt
Dus jij legt altijd plastic onder je tenttapijt? Welk soort plastic? Dat hele dunne spul? Oh ik lees het nu. Ik ga het even bekijken. Volgens mij heeft de action wel van die dikke zeilen. Aan de andere kant.. ik twijfel toch. Bedenk me dat we laatst met een familieweekend ook in onze tent met vaste Kuip (waarsch. ergens toch lek) èn van dat dunne zeil eronder ook van die waterplassen in het voorste gedeelte hadden. Mijn nichtje had alleen onkruiddoek en daar overheen tenttapijt en had droge voeten al die tijd..
Ja wat dat betreft is het denk ik ook uitproberen wat bij je past en het beste werkt voor jullie. Ons is het onkruiddoek dus nooit goed bevallen en gaan wij altijd voor een dichte vloer. Maar eerlijk gezegd zou het nu voor ons minder uitmaken met de caravan dan destijds met de vouwwagen. Bij de vouwwagen was de voortent echt de leefruimte en stonden daar veel spullen. Toen de kinderen klein waren speelde ze op de vloer in de voortent. In de vouwwagen hadden we een paadje en rechts en links meteen onze bedden. Dus een kletsnatte vloer in de voortent was echt behelpen. Nu met de caravan kunnen we ook in de caravan terecht om te zitten. Veel spullen staan daar en we kunnen daar ook koken. Daarnaast zijn de kinderen pubers dus die.spelen niet meer op de grond. Dus bij echt noodweer zitten we al weer beter mocht de grond nat worden.