Hoi allemaal, Het eet-schema van mijn zoontje van 5,5 maanden is nu: 07.00 uur 200 CC 10.00 uur half potje fruit 11.00 uur 200 CC 15.00 uur 200 CC 17.30 uur half potje groente 18.00 uur 200 CC 21.00 uur 200 CC + 4 scheppen Nutrix Vanaf 6 maanden mag hij vanalles eten. Ik heb echter géén idee hoe je het schema verder uitbouwt. Ochtend pap? Middag groente en dan aardappel erbij? Dan een fles later vervallen? Hoop dat jullie me een leidraad kunnen geven... Bedankt! Liefs AA
Hoi, Het handigste is je kindje meer van de potjes te laten eten. Als dat niet vanzelf gaat dan kan je de melk alvast wat terugschroeven. De bedoeling is dat je naar 3 maaltijden per dag gaat. Probeer het per maaltijd aan te pakken zou mijn tip zijn. Dus richt je bijvoorbeeld op de warme maaltijd in de avond.
Ik zou die potjes gewoon helemaal gaan geven. Dan zal er ook 1 fles vervallen. Waarschijnlijk die direct na het avondpotje. En die na het fruit zal ook wel opschuiven, dus dan moet je even afwachten hoe die terecht komen. In de eerste fles kun je wat papgranen gaan doen na 6 maanden. Van een lepeltje mag ook, maar zo'n papfles is makkelijker. Dan heb je dus pap-fruit-fles-fles-groente-fles Rond de 6,5/7 maanden kun je wat brood gaan aanbieden. Dat vervangt dan weer een fles, of een gedeelte daarvan Ook kun je ipv die 4e melkfles wat water/thee/diksap +koekje gaan geven rond theetijd. Je wilt uiteindelijk iets als dit: ontbijt-tussendoor-lunch-tussendoor-avondeten-evt tussendoor. Waarbij tussendoortje fruit/cracker/koekje kan zijn.
Mijn zoontje is gister 5 maanden geworden en hij krijgt alleen een fruithapje in de ochtend en soms komt het weleens voor dat hij geen fruit krijgt. Maar nu wil ik langzaam groente gaan geven, maar dit is eerst een paar hapjes en dan opvoeren tot een heel potje maar wanneer kan ik het beste beginnen met die paar hapjes geven en dan bedoel ik welk tijdstip? want ik wil uiteindelijk zijn schema er als volgt uit laten zien. 7.30 uur fles 180+6 met Nutrix (soms iets later wakker of soms iets eerder) 10.30 uur fruithapje 12.00 uur fles 180+6 16.00 uur fles 180+6 20.00 uur fles 180+6 Nutrix Dit is zijn schema alleen dan nog zonder groente, de groente wil ik rond 17.30 uur gaan invoeren maar wanneer kan ik hem een beetje laten wennen aan de smaak?