Resiwieg als wieg

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door DragonBerry, 6 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. DragonBerry

    DragonBerry Bekend lid

    27 dec 2011
    671
    0
    16
    Mag je tegenwoordig een reiswieg ook als wieg gebruiken?
    Wij hebben namelijk een joolz gekocht, en zit er aan te denken om de kleine daar de eerste week a 2 weken in te leggen voor bij ons op de kamer, maar mag dit?
     
  2. Ster27

    Ster27 Fanatiek lid

    14 jan 2010
    2.905
    254
    83
    Door de kraamzorg wordt het niet aangeraden ivm de dichte, niet ademende zijkanten. Een reiswieg is er niet voor gemaakt om kindjes een hele nacht in te laten slapen. Wij hebben er bij de eerste al voor gekozen om een wieg te kopen (mp) en de reiswieg echt alleen voor buiten de deur te gebruiken.
     
  3. Marise

    Marise Fanatiek lid

    10 apr 2009
    1.588
    1
    0
    Het wordt inderdaad afgeraden.

    Ik vind de matrasjes in kinderwagens nou ook niet echt geschikt om een hele nacht op te slapen. Beetje dun.

    Wij hebben gewoon een 2e hands wiegje gekocht via marktplaats, omdat je deze toch niet heel lang gebruikt. Kostte ons maar 50 euro en ziet eruit als nieuw.

    misschien een optie?
     
  4. mel78

    mel78 VIP lid

    12 feb 2008
    8.320
    242
    63
    De meningen zijn er over verdeeld, en als je even zoekt op de site kun je veel informatie vinden. Er zijn al vele topics over geweest :)

    Wij hebben het wel gedaan, bij beide kindjes, en zolang je de kap naar beneden laat is het veilig (volgens de kraamzorg hier).
     
  5. MamaMel88

    MamaMel88 Bekend lid

    1 sep 2011
    738
    0
    0
    Brabant
    Bij onze kraamzorg was het geen probleem. Ik lees inderdaad vaak dat het dus per kraamzorgbureau verscheelt of ze het goed vinden of niet. Best verwarrend als je het mij vraagt. Wij doen het dus wel de eerste 1 a 2 weken en misschien dan alleen voor de nacht.
     
  6. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Wij hebben het ook gedaan. Er komt echt wel genoeg lucht in zo'n wieg... ;)
    M'n zoontje sliep er superlekker in. Een beetje dat geborgen gevoel denk ik.
     
  7. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Het verschilt echt per kraambureau wat het advies is.
    Onze kraam zei dat we het alleen moesten doen als we erbij waren overdag in de woonkamer. Bij mijn zusje mochten ze ook 's nachts erin slapen.

    Maar het wordt afgeraden vanwege de dichte zijkanten. Dat ademt slecht/niet, waardoor het kan gaan broeien, zeker met een kruik erbij. Daarnaast kunnen sommige mini's al snel omhoog wiebelen (door onrust) en met hun snuitje in de bekleding komen (een nichtje deed dat in de kraamweek al), geen fijn idee..
     
  8. philly88

    philly88 Actief lid

    27 jan 2012
    131
    0
    0
    jah heel dubbel, wij hadden geen wiegje ik ben gewoon van het slapen op je eigen kamertje, maar mocht mijn zoontje echt niet kunen slapen of een beetej verkouden zijn mocht onze zoont gewoon is de wiegbak van de kinderwagen bij ons op de kamer..bij de joolz zit ook gewoon een airosleep matrasje bij etc dus dat zal wel goed zijn hoor en baby's wegen natuurlijk niet zo heel zwaar.
     
  9. Greyhound

    Greyhound Actief lid

    27 feb 2012
    405
    0
    0
    NULL
    NULL
    De verloskundige raadde mij zelfs aan om de baby in de kinderwagenbak te laten slapen de eerste tijd. Vanwege de geborgenheid. En pas later in het ledikant.
    Wij hebben de maxi cosi mura 4. Als we het doen, daar zijn we nog niet over uit, dan haal de ik de bekleding van de zijkanten los, dan hou je een bak en een matras over.

    Enne, de kraamzorg mag advies geven, maar de ouders bepalen!
     
  10. DragonBerry

    DragonBerry Bekend lid

    27 dec 2011
    671
    0
    16
    Even over het niet ademen van de wiegbak, ik zie heeeeel veel wiegjes voorbijkomen die helemaal bekleed zijn, dus die ademen dan toch ook niet voldoende lijkt mij?
     
  11. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    klopt en geldt hetzelfde verhaal voor..
    Ons wiegje had dat ook, een dik stuk synthetisch materiaal rondom, die heb ik opnieuw bekleed met simpel katoen. Dat ademt prima. En iedereen vond het eigenlijk nog mooier zo.
     
  12. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Hier raadde kraamzorg het ook af!
    Ik had het bedje naast mijn bed staan en ik had hem bij me omdat hij zijn temp. niet goed op peil kon houden, ook niet met kruik!
     
  13. Dimanche

    Dimanche Lid

    1 nov 2009
    47
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier heeft onze 1e ook in de kinderwagen bak geslapen de 1e 3 weken
    Ook hier op advies van kraamhulp
     

Deel Deze Pagina