Missluke ik vind jou best gemeen tegenover ts en geloof me ik weet waar ik het over heb. Ik vind ook soms lekker even boodschappen doen zonder dat ik elke keer achter me kind als een gek moet rennen. Maar ik vind super om met me kind naar parkje te gaan of centrum samen eten en puzzelen. Wil het voor geen goud missen. Mijn zoontje betekent veel voor mij dus ik wil leuke dingen met hem doen voordat ik weer aan het werk ga. Ben Blij dat ik tijd met hem kan doorbrengen
kerkenning hoor.. we zijn net verhuist.. bijna 180 km verder dan waar we vandaan komen mijn oudste gaat naar school .. mijn jongste slaapt dan nog net wel middags.. en ik ben hoog zwanger.. als mijn man is werken dan is het saai .. en weet ik niet zo goed wat ik aanmoet met mijn tijd
owkeee ts, probeer anders eens dingen te verzinnen waar je je mee bezig kunt houden. Ik verander graag dingen in huis dus denk er overna hoe ik het weer ga verbouwen, van de woonkamer tot de kinderkamers en de zolder. Alleen geen tijd om het daadwerkelijk te doen, dus dat doe ik in het weekend met mijn man. Iets wat ik ook graag doe is nieuwe recepten zoeken, en koken moet toch gebeuren dus kan ik ze vaak uitproberen. Ik ben zelf wel dol op knutselen met de kinderen en dat doe ik dus ook uuuren per week. En om anderen te helpen/inspireren houd ik daar een blog over bij, neemt ook weer tijd in beslag om bij te houden.
Op zich herken ik het niet heel erg aangezien ik met de kids en werk etc. Veels te druk hebt. Maar ik snap denk ik wel wat wat je bedoeld. Toen mijn eerste geboren werd had ik ook besloten tbm te zijn. Dat heb ik precies 14 maanden volgehouden. Toen weer terug naar school gegaan, en dat was heel druk maar veeeeeel leuker. Ik denk eerder dat jij wat sociale contacten en intellectuele uitdaging mist dan echt verveling en de uren niet doorkomen. Dus ja wat doe je daar aan? Ten eerste toch meer gaan afspreken met anderen. Ik heb bijv via facebook weer contact met een oude schoolvriendin en omdat die nu ook moeder is, hebben we weer wat meer gemeen. Dus het contact weer opgepakt en gaan regelmatig bij elkaar langs. Dus zoek ze op je vriendinnen, kenissen, moeder, schoonmoer, zusssen, schoonzusssen, nichten, buren etc. Ja iedereen werkt, maar de meeste geen 40 uur in de week, dus spreek wat af, vraag wanneer ze vrij zijn. Nieuwe mensen kun je ontmoeten via dingen als peutergym, of leg eens contact met de andere moeders in het ballenbakken paradijs als ze je wel aardig lijkt. Verder moet je ook zorgen dat je hoofd bezig blijft. Dus inderdaad een cursus doen, of zelfstudie. Dat hoeft geen geld te kosten. Op internet is vanalles en nog wat gratis te vinden (khan academy, youtube college's, taalcursussen, wikipedia afstruinen). Of naar de bieb voor interessante boeken. Van hele dagen alleen kinderpraat en duplo treinen, daar word je op den duur een beetje simpel van ja. En bezig blijven, ja dat is in de winter wat lastiger ja, vind ik zelf ook altijd. Je kunt dingen binnen doen. Tent in de woonkamer, koekjes of cupcakes bakken, creatief bezig zijn zoals knutselen, breien, haken etc. En wissel het af. Ik vind het heerlijk om na een drukke dag lekker op de bank te ploffen met een compleet hersenloze serie. En andere avonden heb ik daar juist helemaal geen zin in en pak ik m'n wiskunde boeken (cursus) er bij en ga lekker aan de eettafel zitten blokken. Kortom; ga gewoon eens na wat je wel leuk en interesaant vind en waar je energie van krijgt. Voor de een is dat een taart bakken en versieren en voor de ander een cursus ontwikkelingspsychologie. Maar dat boeit allemaal niet, zolang jij er zelf maar happy van wordt. Ik zou er in elk geval wat mee gaan doen voordat je echt richting de somberheid gaat.
Bedankt allemaal! Tuc ik hou ook van koken en bakken! knutselen ook wel maar soms is mn inspiratie echt weg en wil ik gewoon ff alleen zijn Het is niet dat ik zo graag iemand over de vloer wil of me eenzaam voel, nee nooit last van. Ben niet zo sociaal hoor Met mn zus en mn moeder ben ik vrij close maar die hebben het zelf ook druk, moeder heeft ook geen auto thuis dus we komen niet vaak bij elkaar. Ach, weer een nieuwe week met nieuwe drukte/dingen. zal wel weer goed komen. Fijn dat het toch herkent wordt bij sommigen. Er zijn hier trouwens ook genoeg mensen die klagen over een baan daar wordt toch ook niks van gezegd MsLuke gek genoeg ben ik het in veel van wat je schrijft nog eens ook Maar wil niet zeggen dat je het op zon toon moet zeggen En betekend ook niet dat ze er vroeger nooit doorheen zaten. Mijn moeder was het voorbeeld van de moeders waar jij het over hebt, niks leek haar teveel. Maar nu ik moeder ben weet ik dat ook zij er wel eens doorheen zat en de dagen lang vond. Dat is ook wel normaal. tuuterdertuut nee bij de kerk is niks omdat dat voor de meesten veel te ver rijden is. De bieb kost trouwens ook vrij veel geld hoor, en het is niet dat we geen/ te weinig geld hebben zoals iemand hier vroeg, we redden het prima en nog veel meer dan dat, maar er komen nog een paar flinke verbouwingen aan én er zijn al een paar geweest dus we hebben besloten niet (teveel) onnodige uitgaven te doen en gewoon te sparen. Dat is ons levenspatroon sowieso wel hoor maar nu net even wat meer.
Ja we hebben ook wel een kinderabbo! En ook nog van school dus 9 boeken per week Die zijn zo uit hier
Niemand hoeft van mij 20 uur te werken. Je kan ook 2 ochtenden in de week gaan werken. Leuk zakcentje extra, echt even iets voor jezelf. Maar dat is ieder voor zich. Ik snap het echt niet wat 'vervelen' thuis is. Terwijl een thuisblijfmoeder misschien niet snapt wat er leuk is aan werken. Ik wil absoluut geen discussie... maar ts vraagt toch om advies, dus dan zeg ik; een baantje voor 1-2 dagen /ochtenden in de week. En anders: hobby zoeken, knutselen, meubels pimpen, gaan fotograferen, met andere mama's die zich vervelen af spreken, uitgebreid koken....
Ik herken het wel een beetje. - stukje fietsen - wandelen - naar de bieb - kinderboederij - naar het bos paddestoelen kijken En hier in het buurtcentrum is een peuterochtend heel erg leuk!
Oh excuses, begreep je andere post verkeerd, dacht dat je er meer op doelde dat je het niet herkend en daarom zei ik dat het nogal een verschil was. Ik werk ook 2 ochtenden/middagen per week gemiddeld, heerlijk. Even weg uit de sleur, wat extra geld en voor de kleine een ochtendje met andere kinderen.
Ik vind dat werken mij echt een leukere mama maakt. Vanmorgen heerlijk door de woonkamer gedanst met mijn schatjes, gepuzzeld, eten voor vanavond alvast voorbereid (vanmiddag naar ballet) maar ik ben geen moeder die voldoening haalt uit bibliotheek bezoekjes of peuter ontmoetingsgroepen in het buurthuis. Toen mijn oudste geboren is ben ik een hele tijd thuis geweest, maar ik merk dat ik veel vrolijker, efficiënter, leukere partner, opgewektere moeder ben, als ik ook gewoon werk. Thuis wordt je wereldje ook wel héél klein, vond ik.
Misschien goed bedenken waarom je graag thuis wilt zijn en daar bewuster van genieten of meer dingen vooraf al plannen/bedenken wat je gaat doen die week/ dag. Meer balans in de week/ elke dag een activiteit oid dan lijken de dagen misschien sneller te gaan. En dan een moment in de week lekker helemaal voor jezelf.
Ja dat is misschien wel een idee, elke week iets. Volgens mij komt het ook wl door dat slaapje van mn dochter, eerst was het na het middageten hup op bed en ging ik een uurtje iets voor mezelf doen. (Soms alleen maar achter ZP met een stukje chocola) maar goed, dat viel ineens weg. Ik ben vandaag met de feestjurk van mn dochter begonnen gewoon op datzelfde tijdstip En mn dochter is gewoon hartstikke lief. Even wennen maar het gaat prima met haar erbij!! Eerst had ik een vrije avond in de week maar sinds mn dochter weer slaapt in de avond blijft het erbij. bovendien wist ik toch al vaak niet wat ik moest doen Verder geen oppas overdag dus doe wel alles met haar erbij.
Ik heb op mijn vrije dagen ook geen oppas, ik doe alles met de kinderen er bij. Soms lastig (huisarts, tandarts), maar in de praktijk valt het eigenlijk altijd mee. Met 'een moment voor jezelf' bedoelde ik idd ook 's avonds. Misschien fijn om te gaan sporten, yoga, dansen?!?! Mijn zoon slaapt nog wel, mijn dochter idd ook niet meer. Ik zet vaak de tv aan/ muziek op... toch even momentje rust voor haar en voor mij ook meteen.
Danscursus. Buikdansen. Of n andere stijl dansen zumba etc. Bij een danscursus ontmoet je echt veel dames.
Niks voor mij niet werken. Ik kan juist op mijn vrije dagen een goede moeder zijn doordat ik mijn eigen leven daarnaast heb. Het eerste half jaar van mijn oudste niet gewerkt maar dat vond ik niks. Wat trouwens wel een goed idee is, pinterest installeren. Staan zoveel leuke ideetjes op! Om samen met de kids te doen, knutselen, koken, bakken. Elke dag proberen iets bijzonders op tafel te zetten en nee dat hoeft niet duur te zijn.