Sanne is bijna 2 jaar en wil de laatste 5 weken geen warm eten hebben. Patat eet ze wel . Bij mijn ouders en schoonmoeder eet ze wel wat maar thuis dus niets. Ze wil soms ook wel wat uit een potje eten. Is dit een fase? En wat kan ik eraan doen? Ik zorg er wel voor dat ze haar fruit binnen krijgt. Ben best wel een beetje gefrustreerd.
Dat is zo'n fase.. Wat wij deden: gewoon de kleine mee aan tafel, en blijven zitten totdat wij het eten op hadden (max 20 minuten). Wel een klein toetje bieden. En gewoon een beetje opscheppen, en niet teveel bemoeien met de kleine. Een keer aanmoedigen als ze met haar vork begint te spelen, of een compliment geven als ze een hapje neemt kan wel. Maar niet teveel pushen. Gewoon zelf uit laten zoeken, en het moet geen "kijk mijn mama eens gek doen"-feestje worden
Wij besteden er ook weinig aandacht aan maar vind het erg lang duren. We bieden haar wel een toetje aan, deze eet ze ook niet helemaal op. Ze "moet" wel bij ons aan tafel zitten als we eten. Hopelijk is deze fase gauw voorbij.
Wat ik van iemand anders wel eens hoorde was dat ze bij de thee 's middags wat gekookte wortels of boontjes op tafel zette. Alsof het een snack was. Misschien dat ze dan wel wat groente snoept.. Krijgt de niet teveel eten in de middag trouwens?
Nee denk het niet. 3 kleine rijstewafeltjes. Soms pakt ze zelf stiekem weleens en grote koek maar die pak ik haar weer af.