Ik probeer het per kast/ruimte aan te pakken. Zo blijft het overzichtelijk. Spullen die ik niet meer hoef gaan of op marktplaats of naar Roemenië. Ook ben ik erg kritisch geworden met het inkopen van spullen. Dat is al het halve werk hier.
Ik wil eerst de berging beneden uit mesten. Dan kan de box en het bureau naar beneden. Ik wilde 12 samla bakken van 65 liter bestellen, moet ik in de 30 euro verzendkosten betalen bij ikea Ik heb geen auto, dus dan zou ik met kind en wagen en een uur met de bus moeten Een vriendin gaat binnenkort nog wel, maar weet niet wanneer en heb ze begin januari nodig. Dochter is 2 dagen achter elkaar naar de opvang.
Hier ook nog altijd bezig. Er komt geen eind aan. Ik ben ondertussen wel veel karton kwijtgeraakt maar heb nu weer een hoop door onlinebestellingen voor kerst. We hebben nu wel een nieuwe recyclebak dus er gaat nu wat meer uit. En piepschuim, bergen piepschuim. Ik breek het in kleine stukjes en dan de grijze container in maar kan ook niet te veel doen omdat die anders te snel vol zit. Het gaat de deur uit maar heel langzaam. Kleding blijf ik ook mee bezig. Kinderen hebben nu al hun winterkleding, al moet de oudste nog wel een nette broek want de andere beginnen te kort te worden of zijn niet meer zo 'net'. Al kunnen die wel nog als het weer eens non-uniforday is op school. Probleem ligt dus bij mijn kleding. Ik kan moeilijk iets wegdoen als het niet helemaal op is. Ik heb nu wel een paar dingen weggedaan maar er is echt nog veel meer dat weg zou kunnen. Man zijn kleding moet ik nog nakijken maar dat zullen hooguit een paar t-shirts zijn die wegkunnen. Qua schoenen zitten we goed. Speelgoed is nog zo'n probleem hier. Voor mijn gevoel heb ik al best veel weggedaan maar mijn man vindt het nog te veel. Ik heb nog een tasje met autootjes staan dat weg kan, en een paar 'grotere' dingen. Duplo gaat eruit maar ik wil wel de setjes van cars bijhouden dus die moet ik weer even uitzoeken en opzetten. Playmobil blijft maar moet weer uitgezocht worden. Dan de keuken. Plan was om het halletje bij de voordeur aan te pakken en daar minstens 1 schap neer te zetten zodat er voorraad en dingen die minder vaak gebruikt worden komen te staan. Het halletje is aangepakt maar nog steeds geen schap omdat er altijd wel iets anders tussenkwam dat voorrang had. Mijn keuken barst zo stilaan uit de voegen, vooral de kastjes zitten propvol.
Dat klinkt wel goed. Ik heb het mijn man voorgesteld. Die is nogal van de impulsaankopen. Hij keek nogal moeilijk Moeite met wegdoen heeft denk ik ook wel met opvoeding te maken. "Wie wat bewaard heeft wat" en "weggooien is sunt" zijn bekende uitspraken. Bij ons tenminste. Mijn oma bewaarde zelfs gebruikt cadeaupapier voor hergebruik. Aan de ene kant hebben we dat zuinige gehouden. Maar aan de andere kant hebben wij het financieel een stuk beter en leven we daar ook naar. Dus we kopen makkelijker nieuwe spullen.
Wij zijn echt van het wegdoen. We geven veel aan vrienden en familie met jongere kindjes. Merkspullen verkopen we via marktplaats, de reserveert ik weg via facebookgroepen. Wat over is en niet bruikbaar brengt vriend naar het mileupark.
Ik heb niet veel spullen meer na 4 verhuizingen in 5 jaar tijd...ik heb nu wel een groter huis met flinke zolder dus ik moet wel op blijven letten.Kleding van mijn zoon houd ik netjes bij, kapot gaat weg, te klein in een tas die ik vervolgens aan een kledingbank geef.Speelgoed , kapot gaat weg en waar niet meer mee gespeeld word gaat op marktplaats maar veel speelgoed is er niet meer.Bij de laatste verhuizing 2 tassen speelgoed weggegeven aan een gezin die het konden gebruiken.Verder houd ik regelmatig lades en keukenkastjes "controle" ,dan blijft het overzichtelijk.Knutseltjes van mijn zoon gaan in een verhuisdoos om te bewaren.NIeuwe dingen koop ik haast niet, behalve als het echt noodzakelijk is.
Man heeft vandaag de rommelhoek bij de keuken leeg gehaald. Daar stonden allemaal dozen met zooi, papieren, dvd's en andere spulletjes. Twee kratten naar boven gezet. Die gaat hij morgen uitzoeken. De rest in de kliko. En wauw. Wat ziet die hoek er mooi uit nu. Was me een doorn in het oog.
Je hoeft zo'n lijst niet voor eeuwig bij te houden, maar het geeft wel inzicht. Ik merk dat ik zelf nogal veel moeite heb om dingen weg te doen. Mijn man zou zo alles weggooien, als hij de kans kreeg.
Ik bedenk me nu dat ik wel met een project bezig ben. Ik heb onlangs de keukenlades en -kasten uitgeruimd. Ik heb de twijfelspullen in een bak op de vensterbank in de keuken gezet. Als ik iets mis, haal ik het eruit. Er staat inmiddels een doos met ongebruikte spullen op zolder; er staat nog 1 twijfelbak in de keuken. Binnenkort (in de vakantie, vrees ik) zal ik eens kijken wat ik met die spullen ga doen.
Van het weekend wat keukenkastjes uitgezocht. Er konden weer wat dingen weg. Het dressoir ook even uitgezocht. Alle sinterklaas speelgoedboekjes enz in de papiercontainer gegooid.
Wij tijdje terug ook begonnen met grote opruiming. Wij zijn van kamer gewisseld met onze zoon en dit was het perfecte moment om te beginnen aan zo'n monster klus. Onze kamer was echt opberghok geworden na al die jaren. We hebben echt een zooi zakken en dozen weg gedaan. Veel wilde ik bewaren maar had sommige dingen al meer dan een jaar niet meer gezien, weg ermee dus. Ik kan slecht dingen weg doen, man is daar wat makkelijker in dus hij is gaan huishouden daar. Met als gevolg dat we nu een heerlijke lege kamer hebben. Verder gegaan met beneden verdieping. Meubels verplaatst en opruimen maar, bijna klaar! Heb veel gezelschapsspellen die de kids niet meer willen, zakken met te kleine maar nog zeer mooie kleding. Geen idee wat ik ermee moet
Ik hen het afgelopen jaar zo ongeveer alle ruimtes in huis gehad. Met periodes gingen er dus veel dozen en zakken de deur uit. Nu denk ik bij alles wat ik naar binnen haal of ik het ga gebruiken, weggeven of evt verkopen. Zoals nu bij het kerstpakket. er zit een plank en wat schaaltjes in. Beide niet mijn smaak dus meteen zorgen dat t of de deur uit gaat of gebruikt word. Ik leg het niet meer ergens in een kast omdat het er dan over een jaar nog ligt.
Hier vandaag ook weer lekker opgeruimd. Er stonden nog 3 verhuisdozen en die zitten nu in curvers, de spullen komen straks in een kast die nog gekocht moet worden. meteen gebruik gemaakt om alles uit te zoeken. Een hoop knutselspullen weg gedaan, gekregen kaartjes uitgezocht, spullen beneden opgeborgen in de speel/knutsel kast. Vanochtend een pakket de deur uit gedaan en straks nog wat spullen op de weggeefhoek zetten.
Ik heb gisterenavond onze keuken uitgeruimd/heringedeeld. Het is een eiland van 4 meter met veel laden en kasten en eveneens een kastenwand van 4 meter, dus veel ruimte voor onnodige spullen. 2 grote dozen op de weggeefhoek gezet die al opgehaald zijn. En in 2 kast delen zitten nu knutselspullen en spelletjes.
Hier tijdens dat programma op televisie (“ons huis vol spullen”, waar redelijk bekende situaties tussen zaten ) wel wat dingen aangepakt, maar nu ligt het weer wat stil. Iemand tips voor soortgelijke programma’s om te kijken? En dan niet die echte hoarder programma’s, maar die wat dichter bij komen, van die situaties waarvan je denkt: “als ik nu niet ga opruimen, dan is dat volgend jaar onze situatie” . Ik heb trouwens netflix en geen videoland.
Vanaf september 2018 ben ik begonnen met minimaliseren/opruimen en het heeft bijna een jaar geduurd voordat ik klaar was. Iedere dag een een stukje aanpakken en ergens beginnen. Ik heb van boven naar beneden gewerkt: eerst vliering (was ook de grootste klus), daarna zolder (en die weer per ruimte: 2 slaapkamers, studeerkamer en overloop), en daarna naar de 1ste verdieping enz. Van de vliering kwam een hoop zooi wat ik voornamelijk naar de stort heb gebracht. Nadat ik dat allemaal uitgezocht en nagelopen had, heb ik samla-bakken van de Ikea gekocht en alles netjes opgeborgen wat bewaard moest worden, met etiketten erop. Tegelijkertijd was de vliering ook opslag voor alles wat op marktplaats kon, dus dat was even alles georganiseerd neerzetten. Uiteindelijk voor ca. €1500 aan spullen verkocht. De studeerkamer was voornamelijk administratie doorlopen en veel papierwerk weggooien. Nu zijn we klaar en heb ik meerdere kasten weg kunnen doen en de kasten die we hebben anders in kunnen delen. De trapkast is ook weer overzichtelijk door het gebruik van de wat kleiner samla-bakjes en ik heb een aantal keukenapparaten die in het zicht in de keuken stonden nu in een keukenkast of trapkast kunnen zetten. Nu is het alleen een kwestie van alles bijhouden en af en toe weer een ruimte/kast nalopen
@Adje ja daar zit ik nu ook mee, keukenapparaten. Niet alles past in mijn kastjes dus er staat redelijk wat op het aanrecht. Nu de eerste keer we wat over hebben moet ik toch echt dat schap voor het halletje kopen. Bedoeling is dus dat daar wat keukenapparaten en voorraad gaan komen. Verder heb ik weer wat speelgoed uitgezocht wat weg kan. Recycling is vandaag ook opgehaald dus weer even verder papier en karton verzamelen voor de volgende ronde.
Vanmiddag is man bezig geweest op zolder. Een auto vol apparaten naar het milieupark. Nog wat speelgoed gevonden waar oudste uit gegroeid was, maar heel leuk voor jongste. Dus dat beneden gelegd. Jongste leuk gespeeld vanmiddag. En er staan een paar dozen kleding en schoenen klaar waar we nog even doorheen moeten. Denk dat 3/4 daarvan ook weg kan. Er begint langzaam ruimte te komen. Alleen oude computer nog niet weggebracht. Die willen we eerst nog even schonen. Staat privacy gevoelige data op. En boeken. Heel veel boeken. Dat wordt een projector apart.